Τι γίνεται με τη booking όταν το δωμάτιο είναι απαράδεκτο;;

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δεν εχω ιδεα. Επισης εμαθα οτι στις 11 το βραδυ "ηταν αργα για relocation, που να μας τρεχουν" και οτι επρεπε να το ζητησουμε εμεις απο τη host.
Δηλαδη δεν υπαρχει εξυπηρετηση πελατων.
Πάντως γενικά στην Ιταλία έχω διαβάσει πολλά θέματα σε καταλύμματα που διαχειρίζονται Private hosts...οπότε κοιτάω τουλ να έχει ένα ικανοποιητικό αριθμό σχολίων.
Πάντως κ εγώ πολλές φορές έχω απορήσει πως βαθμολογουν!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Η βαθμολογια δεν εχει σχεση με την ανυπαρκτη εξυπηρετηση πελατων. Εγω απορω πως κλεινουμε μ αυτους ενω πρεπει να τα κανουμε ολα μονοι μας.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.321
Likes
1.795
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η βαθμολογια δεν εχει σχεση με την ανυπαρκτη εξυπηρετηση πελατων. Εγω απορω πως κλεινουμε μ αυτους ενω πρεπει να τα κανουμε ολα μονοι μας.
Δυστυχώς αυτό δεν το ξέρεις...μέχρι να προκύψει το πρόβλημα
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Η booking αμα κάτσει στραβή είναι πραγματικά τραγική. Τους χρησιμοποιώ ανελλιπώς αλλά αυτή είναι η αλήθεια και το τηλεφωνικό τους κέντρο για κλωτσες (sic).
 

matsas78

Member
Μηνύματα
110
Likes
1.168
Ταξίδι-Όνειρο
πάντα το επόμενο...
Εχθες το βραδυ φτασαμε στο Bergamo για να διανυκτερευσουμε ωστε να παρουμε πτηση σημερα το πρωι για Αθηνα. Παροτι δεν ξανακλεινω απο Booking εδω και 5ετια, βρισκω ενα Bed and Breakfast με ΠΟΛΥ καλες κριτικες, λεω ας παει το παλιαμπελο.

Πεφτουμε για υπνο χθες βραδυ και βλεπω ενα εντομακι στο σεντονι. Το σκοτωνω, αναβω φως, βλεπω δευτερο. Μετα παρελαση απο αλλα 3. Κοριοι!
Τηλεφωνω στην ιταλιδα κυριουλα, δεν καταλαβαινει γρυ, στελνω μηνυμα που μπορει να μεταφρασει. Ερχεται μετα απο μιση ωρα.
Εν τω μεταξυ τηλεφωνω στο customer service λεγοντας οτι δεν ξερουμε που να κοιμηθουμε. Πεφτω σε πολυ ψυχοπονιαρα τηλεφωνητρια που επι 10 λεπτα λεει συνεχεια "αχ τι κακο σας βρηκε, ειναι φοβερο" αλλα δεν προτεινει ΤΙΠΟΤΕ. Ζηταω εστω τα λεφτα πισω γιατι θα τη βγαλουμε στο αεροδρομιο η στο μπαλκονι. Ειπε οτι θα στειλει μειλ για refund. Ως εκει.
Εννοειται οτι τη βγαλαμε στους κοινοχρηστους χωρους ως το ξημερωμα. Εχω τσεκαρει ξσνα και ξανα τις κριτικες, κανενα παραπονο. Α, ειναι και sold out, αποψε θα ειναι αλλος ο τυχερος

1) Σοβαρα τωρα, αυτη ειναι η "εξυπηρετηση πελατων"? Αντε γεια απο μενα για αλλη μια 5ετια.
2) Σβηνουν κριτικες? Αυτη η παρελαση εντομων δεν προκυπτει σε μια νυχτα. Εχω τσεκαρει 3 φορες, κανεις δεν εχει γραψει οτι το κρεβατι εχει κοριους.
Έχουν χάσει τη μπάλα με τους private hosts. Πάντως ως ένας από αυτούς τώρα μαθαίνω ότι μπορούν να σβηστούν κριτικές. Βλέπω όμως ότι ζητούν εγγραφες αποδείξεις πως πρόκειται για ανακριβές σχόλιο, εκτός αν αυτό είναι προσβλητικό. Ελπίζω να βγάλεις άκρη ...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.005
Likes
40.909
Έχουν χάσει τη μπάλα με τους private hosts. Πάντως ως ένας από αυτούς τώρα μαθαίνω ότι μπορούν να σβηστούν κριτικές. Βλέπω όμως ότι ζητούν εγγραφες αποδείξεις πως πρόκειται για ανακριβές σχόλιο, εκτός αν αυτό είναι προσβλητικό. Ελπίζω να βγάλεις άκρη ...
Ακρη? Τι να σου πω τωρα, οτι στην τηλεφωνικη επικοινωνια η υπαλληλος οταν ελεγε "ο πελατης μας" εννουσε τον host? Εσυ τα ξερεις, εγω τωρα τα μαθαινω.
Δεν ηξερα οτι εμεις δεν ειμαστε πελατες αλλα οι μλκς.
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
861
Likes
1.908
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Ακρη? Τι να σου πω τωρα, οτι στην τηλεφωνικη επικοινωνια η υπαλληλος οταν ελεγε "ο πελατης μας" εννουσε τον host? Εσυ τα ξερεις, εγω τωρα τα μαθαινω.
Δεν ηξερα οτι εμεις δεν ειμαστε πελατες αλλα οι μλκς.
Φαντάζομαι ότι θα μας διαβάζουν και υπάλληλοι της booking, καλό θα είναι να προωθούν προς τα επάνω τα προβλήματα και να μην δρουν ως κυματοθραύστες στα παράπονα.
 

NIKOLETA05

Member
Μηνύματα
553
Likes
422
Επόμενο Ταξίδι
Αλσατία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Έκλεισα δωμάτιο στο Μέστρε,για τα 18χρονα παιδιά μου, από το booking, σε ξενωνα που είχε βαθμολογία εφτά παρακαλώ....
Το δωμάτιο δεν έχει καμία σχέση με τις φωτογραφίες στο booking.Ειναι πάρα πολύ μικρό,χωράει ίσα ίσα ένα διπλό κρεβατι,δεν έχει καν ντουλάπα,δεν έχει κουρτίνες, ενώ στο μπάνιο έχει μεγάλο παράθυρο χωρίς κουρτίνα και δεν μπορούν να κάνουν μπάνιο όπως καταλαβαίνετε.
Στο κρεβάτι είχε τρίχες όταν μπήκαν.
Επίσης χρεώνουν έξτρα για καθαριότητα κάτι που δεν το έγραφε στο booking.
Αν πάρω τωρα στην εξυπηρέτηση πελατών της booking έχουμε δικαίωμα να μας αλλάξουν δωμάτιο;
Θα μείνουν αλλα τρία βράδια και δεν είναι δυνατόν να μην μπορούν να κάνουν ούτε μπάνιο και να έχουν τα ρούχα στις βαλίτσες.
Μπορώ να κάνω κάτι άραγε;
 

Hayate

Member
Μηνύματα
841
Likes
5.113
Επόμενο Ταξίδι
Oπου δεν κανονιζουμε..
Ταξίδι-Όνειρο
Hokkaido χειμωνα
To 7 δεν το λες καλη βαθμολογια παντως.Ποσο χρεωνει την ημερα αν επιτρεπεται;
Ναι δεν ειναι όμως και κακη βαθμολογία για να είναι σε τέτοια κατάσταση..

Έκλεισα δωμάτιο στο Μέστρε,για τα 18χρονα παιδιά μου, από το booking, σε ξενωνα που είχε βαθμολογία εφτά παρακαλώ....
Το δωμάτιο δεν έχει καμία σχέση με τις φωτογραφίες στο booking.Ειναι πάρα πολύ μικρό,χωράει ίσα ίσα ένα διπλό κρεβατι,δεν έχει καν ντουλάπα,δεν έχει κουρτίνες, ενώ στο μπάνιο έχει μεγάλο παράθυρο χωρίς κουρτίνα και δεν μπορούν να κάνουν μπάνιο όπως καταλαβαίνετε.
Στο κρεβάτι είχε τρίχες όταν μπήκαν.
Επίσης χρεώνουν έξτρα για καθαριότητα κάτι που δεν το έγραφε στο booking.
Αν πάρω τωρα στην εξυπηρέτηση πελατών της booking έχουμε δικαίωμα να μας αλλάξουν δωμάτιο;
Θα μείνουν αλλα τρία βράδια και δεν είναι δυνατόν να μην μπορούν να κάνουν ούτε μπάνιο και να έχουν τα ρούχα στις βαλίτσες.
Μπορώ να κάνω κάτι άραγε;
Το πιο άμεσο ειναι να πάνε τα παιδιά τα παραπονεθουν έντονα στον ιδιοκτήτη αν δεν το έχουν κανει ήδη...καταλαβαίνω οτι ειναι μικρα παιδιά αλλα πάλι δεν βλέπω καποια αλλη πιο γρήγορη λύση.. Εγω ειχα βγαλει φωτος κάποια στιγμή σε αλλη περίπτωση, τους ειπα θα το κανω θέμα και ειχα βρει ακρη
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom