Προβολή-Παρουσίαση ταξιδιού στη Νότια Κίνα

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Τετάρτη 22 Νοεμβρίου 2017 στις 19:00
Μουσείο Εθνικής Αντίστασης, Λεωφόρος Μαρίνου Αντύπα 146, Ηλιούπολη


ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ ΤΣΑΓΙΟΥ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΤΩΝ ΟΡΥΖΩΝΩΝ



Ιστορικές πόλεις, πολύχρωμες φυλές, τερατώδεις ουρανοξύστες, παραδοσιακά χωριά, κλιμακωτοί ορυζώνες, λιμουζινες και άιφον.

Στον αποκαλούμενο άλλοτε «δρόμο του τσαγιού», στο Γιουνάν της Νότιας Κίνας, ο Κώστας Ζυρίνης και η Ισαβέλλα Μπερτράν καταγράψανε πριν σβήσουν και μοιράζονται μαζί μας τ’ απομεινάρια ενός πολιτισμού που χάνεται μέρα με την μέρα στην άνιση μάχη με μια ξέφρενη και κραυγαλέα «ανάπτυξη».

https://www.facebook.com/events/385512125210825/
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.151
Likes
14.441
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Kαι αναρτάς και μια φωτό από τα ρυζοχώραφα Yuanyang (ρυζοχώραφα UNESCO έχετε ξαναδείί;; ) και όλοι έχουν ταξιδιωτικές ονειρώξεις.
Θα το βροντοφωνάξω: μάπα το καρπούζι. Από τα πλέον απογοητευτικά ταξίδια μου.
Τα νεύρα μου .... πάω για ύπνο να καλμάρω.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Kαι αναρτάς και μια φωτό από τα ρυζοχώραφα Yuanyang (ρυζοχώραφα UNESCO έχετε ξαναδείί;; ) και όλοι έχουν ταξιδιωτικές ονειρώξεις.
Θα το βροντοφωνάξω: μάπα το καρπούζι. Από τα πλέον απογοητευτικά ταξίδια μου.
Τα νεύρα μου .... πάω για ύπνο να καλμάρω.
Παρουσίαση σημαίνει ότι η προβολή φωτό θα συνοδεύεται με αφήγηση (όπως συνηθίζουμε έτσι κι άλλιώς σε όλες τις ανάλογες εκδηλώσεις) . Με άλλα λόγια, όλα θα τα μάθουν όσοι έρθουν, και μάλιστα από πρώτο χέρι. Σιγά μην την χαρίσω στους Κινέζους. Έλα κι εσύ να προσθέσεις, να βαράμε μαζί :haha:

υ.γ. Πάντως ο δικός μου απολογισμός δεν είναι μόνο αρνητικός. Οπτικά τουλάχιστον αποκομίσαμε πολλές καλές και μερικές εξαιρετικές εικόνες, γεγονός που έχει καταγραφεί (το ελπίζω τουλάχιστον!) στο φωτογραφικό υλικό που θα δείξουμε.
 

Bahari

Member
Μηνύματα
1.848
Likes
1.482
Με άλλα λόγια, όλα θα τα μάθουν όσοι έρθουν, και μάλιστα από πρώτο χέρι. Σιγά μην την χαρίσω στους Κινέζους. Έλα κι εσύ να προσθέσεις, να βαράμε μαζί :haha:
Κρίμα που δεν μπορώ να έρθω για να βάλω κι εγώ ένα χεράκι στο "θάψιμο":bleh: Βαράτε τους παιδιά, όσο μπορείτε περισσότερο:haha:
 

LULLU

Member
Μηνύματα
3.506
Likes
7.699
Επόμενο Ταξίδι
το ψαχνω....
Ταξίδι-Όνειρο
Νιγηρας-Μαλι
τι πω παλι? ποναει το κεφαλι μου απο τα:bash:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.784
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom