Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.825
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
Καταρχήν για χαρα σε ολους.
Πάω Μεξικο σε λιγες μερες.Ηθελα να ρωτησω αν τελικα χρειαζεται βιζα εισοδου για εκει.
Εστω πχ αυτη η τουριστικη βιζα που χρειαζεται σε αλλες χωρες (πχ Αγ. Δομηνικος):shock:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Καταρχήν για χαρα σε ολους.
Πάω Μεξικο σε λιγες μερες.Ηθελα να ρωτησω αν τελικα χρειαζεται βιζα εισοδου για εκει.
Εστω πχ αυτη η τουριστικη βιζα που χρειαζεται σε αλλες χωρες (πχ Αγ. Δομηνικος):shock:
αν πας μεμονωμενο δεν ξέρω ..πήγα πρόπερσι ,αλλα τα κανόνισαν άλλοι .
σε ποιές περιοχές θα πας????
απο οτι ξέρω παίζει και αυτό μεγάλο ρόλο ..για πές ...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Οπως το λες , αυτη η τουριστικη βιζα που χρειαζεται και στον Αγιο Δομηνικο , χρειαστηκε και για το Κανκουν που πεταξα εγω.
Εσυ ποια περιοχη του Μεξικο θα επισκεφτεις?

Υ.Γ. Εσυ Ρενατα που πηγες? Να ζητησουμε travelstory?:)
 

vagantos

Member
Μηνύματα
2.030
Likes
1.610
Επόμενο Ταξίδι
Θιβέτ, K.Aμερική ή Αφρική
Ονειρεμένο Ταξίδι
στου Ν.Καββαδία τα μέρη
Υ.Γ. Εσυ Ρενατα που πηγες? Να ζητησουμε travelstory?:)[/quote]

Να ... απαιτήσουμε επιτακτικά.


:reading::idea: ΙΔΕΑ (φρεσκια) Τι θα λέγατε αν κάποια στιγμή γράφονταν μια ταξιδιωτική ιστορία από κοινού ;
Κάτι σαν το μυθιστόρημα των 4. (Εννοείται πως θα αναφερόταν στο ίδιο μέρος :haha:)
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.962
Likes
9.344
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ωραια ιδεα vagantos. Μονο που η δικη μου Μεξικανικη ιστορια εχει τελειωσει. Μπορουν να συνεργαστουν αλλοι να μας γραψουν. Να ξεκιναει ενας και να συνεχιζει αλλος ισως?..μπαχαλο μου ακουγεται , αλλα ενδιαφερον:lol:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Ωραια ιδεα vagantos. Μονο που η δικη μου Μεξικανικη ιστορια εχει τελειωσει. Μπορουν να συνεργαστουν αλλοι να μας γραψουν. Να ξεκιναει ενας και να συνεχιζει αλλος ισως?..μπαχαλο μου ακουγεται , αλλα ενδιαφερον:lol:
ευχαρίστως θα γράψω για μεξικό ...το συντομότερο ...βρέ παιδιά ,καθόλου ελκυστικός λαός ..ειλικρινά ,προσπαθούσα μετά το ταξίδι να θυμηθώ μια φάτσα ανδρα -ή γυναίκας,αλλα μάταια ....τι να πώ ...μα΄καθόλου σας λέω...:shock:
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.693
Likes
6.667
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική Ναμιμπια
renata υποθετω οτι για τους Μεξικανους εννοεις ομορφια στα χαρακτηριστικα των προσωπων τους , γιατι σαν φυλη γενικα τους βρισκω πολυ συμπαθητικους, δουλεψα χρονια μαζι τους και οι περισσοτεροι ηταν ευγενικοι και καλοτροποι..
Οσο για ομορφια αφηστε τα .... Απο τους πιο ασχημους λαους με εξαιρεση βεβαια κατι γυναικες κουκλαρες μιξη Ευρωπαιων με ντοπιους ....
 

eirini

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΞΙΚΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
Και εγώ αυτό ήθελα να ρωτήσω...

Το καλοκαίρι θα ταξιδέψω για κανά μήνα στο Μεξικό. Νομίζω δεν χρειάζεται βίζα γιατί τα Χριστούγεννα που φιλοξένησα δύο φίλους Μεξικάνους που έκαναν τουρ στην Ευρώπη δεν έβγαλαν βίζα από ότι ξέρω. Μήπως ξέρει κανείς τι χρειάζεται/πως είναι εφικτό να πας για ένα διάστημα εκεί ή να έρθει κάποιος εδώ;;; Από πλευράς νόμου, βίζας κλπ
Ευχαριστώ εκ των προταίρων.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.314
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δε χρειάζεσαι βίζα, σου σφραγίζουν το διαβατήριο όταν μπαίνεις στο Μεξικό και ισχύει για 3-6 μήνες και η ανανέωση είναι πανεύκολη (πας μια βόλτα μέχρι τα σύνορα της Γουατεμάλας και καθάρισες). Για το τι πρέπει να κάνει ένας Μεξικάνος για να έρθει εδώ, το καλύτερο είναι να επικοινωνήσει ο ίδιος με την ελληνική πρεσβεία στο Μεξικό, εκείνοι ξέρουν καλύτερα, πάντως αν δεν έχει αλλάξει κάτι τους τελευταίους μήνες, οι Μεξικανοί πολίτες εξαιρούνται από την υποχρέωση του να βγάλουν βίζα Σένγκεν.
 

eirini

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΞΙΚΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
ευχαριστώ

σε ευχαριστώ πολύ για την πληροφορία
 

TENTEN

Member
Μηνύματα
249
Likes
31
Επόμενο Ταξίδι
θα δούμε...
Εχει δίκιο ο yorgos. Σου δίνουν την τουριστική κάρτα, όπου και συμπληρώνεις στο αεροπλάνο και μετά στην σφραγίζουν στο αεροδρόμιο. Δεν πληρώνεις τίποτα καθώς η τιμή της κάρτας, όταν έρχεσαι με αεροπλάνο είναι ήδη including στο εισητήριο.
 

eirini

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΜΕΞΙΚΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΜΕΞΙΚΟ
ευχαριστω!!!

κ να σε ρωτήσω κάτι ακόμα το ίδιο ισχύει κ από εκεί εδώ να υποθέσω;;;
Για ανανεώση πρέπει να επιστρέψεις στη χώρα σου ή βλακεία είπα; χιχι
σορυ κιολας αλλα δεν εχω ιδεα κ με καιει το θεμα. αν θες να μεινεις ενα χρονο ας πουμε.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.116
Μηνύματα
880.711
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom