Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Για το πρώτο προγραμμα πιστευω οτι οι 2 μέρες στο Τulum ειναι λίγες. Πέρσι εμείς είχαμε νοικιάσει αυτοκίνητο και θέλει 3 ώρες και κάτι για να φτάσεις chichen itza. Λιγο να κάτσεις εκεί λίγο στη κενοτα λίγο να μπεις στο Βαγιαδολιδ τελείωσε η μέρα. Επίσης καλό είναι να πας και Isla Mujeres. Ακόμα και να λες οτι δεν με ενδιαφέρουν οι παραλίες εκεί σίγουρα θα σου αρέσει και μην περιμένεις να βρεις ευκολα καθαρες θάλλασες απο φύκια στη περιοχή του Tulum. Cobe δεν θα πάς? Επισης προτείνω την Cenote Azul. Αναμεσα Tulum και Playa del Carmen.
Γνώμη μου οτι θέλει ακόμα μια μέρα η περιοχή.
Καλησπερα!επειδη κ εγώ σκέφτομαι για Νοέμβρη με 3 φίλες για Κανκούν 10 μέρες..βασικα για παραλία θελουμε να πάμε! Αλλά διάβασα κάτι για φύκια..ακόμα είναι φουλ απ τα φύκια; Ρωτησα μια φίλη που έχει πάει κ μου είπε ήταν κομπλέ κ καλύτερα ήταν playa del Carmen
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Καλησπερα!επειδη κ εγώ σκέφτομαι για Νοέμβρη με 3 φίλες για Κανκούν 10 μέρες..βασικα για παραλία θελουμε να πάμε! Αλλά διάβασα κάτι για φύκια..ακόμα είναι φουλ απ τα φύκια; Ρωτησα μια φίλη που έχει πάει κ μου είπε ήταν κομπλέ κ καλύτερα ήταν playa del Carmen
Το προβλημα με τα φυκια ειναι απρόβλεπτο. Μπορει τωρα να εχει και σε ενα μηνα να μην έχει. Ιούνιο πηγαμε εμείς. Στο Τολουμ και στη Πλαγια Ντελ Καρμεν ειχε φύκια και δεν σου εκανε όρεξη να μπεις. Στο Isla Mujeres και ειδικα Playa Norte ηταν τελεια και δεν ήθελες να φυγεις απο τη παραλία.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Το προβλημα με τα φυκια ειναι απρόβλεπτο. Μπορει τωρα να εχει και σε ενα μηνα να μην έχει. Ιούνιο πηγαμε εμείς. Στο Τολουμ και στη Πλαγια Ντελ Καρμεν ειχε φύκια και δεν σου εκανε όρεξη να μπεις. Στο Isla Mujeres και ειδικα Playa Norte ηταν τελεια και δεν ήθελες να φυγεις απο τη παραλία.
Κατάλαβα..όποτε είναι θέμα τύχης δηλαδή! Για Isla Mujeres πες μου..απ ότι είδα είναι πολύ μικρό! Πόσες ώρες κανείς να πας ;είναι ακριβό το εισιτήριο;πιστεύεις αξίζει κάποιες μέρες πλαγιά ντε καρμεν κ κάποιες εκεί;γιατί η φίλη μου μ είπε για πλαγιά ότι έχει πολλά μαγαζιά κ είναι πολύ ωραία !
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Κατάλαβα..όποτε είναι θέμα τύχης δηλαδή! Για Isla Mujeres πες μου..απ ότι είδα είναι πολύ μικρό! Πόσες ώρες κανείς να πας ;είναι ακριβό το εισιτήριο;πιστεύεις αξίζει κάποιες μέρες πλαγιά ντε καρμεν κ κάποιες εκεί;γιατί η φίλη μου μ είπε για πλαγιά ότι έχει πολλά μαγαζιά κ είναι πολύ ωραία !
Απο το κανκουν ούτε μιση ωρα με το καραβακι δεν είναι. Το εισιτήριο αν θυμαμαι καλα έκανε 15 ευρω το άτομο πήγαινε ελα. Πλαγια ντελ Καρμεν εχει οντως πολλα μαγαζιά και πολύ κόσμο και είναι ωραια. Για τον λογο που θέλετε να πατε πιστεύω αξιζει 2 μερες στο Isla Mujeres αν οχι και παραπανω.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Απο το κανκουν ούτε μιση ωρα με το καραβακι δεν είναι. Το εισιτήριο αν θυμαμαι καλα έκανε 15 ευρω το άτομο πήγαινε ελα. Πλαγια ντελ Καρμεν εχει οντως πολλα μαγαζιά και πολύ κόσμο και είναι ωραια. Για τον λογο που θέλετε να πατε πιστεύω αξιζει 2 μερες στο Isla Mujeres αν οχι και παραπανω.
Αχ τέλεια σε ευχαριστώ παρά πολύ! Κ έλεγα θα ήταν κάπως να κάτσουμε 10 μέρες μόνο πλαγια! Τέλεια τέλεια! Τουλούμ δεν είναι μακριά ε;επίσης έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκεί κοντά;διάβασα ότι κ στο rio Lagartos είναι ωραία!
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Αχ τέλεια σε ευχαριστώ παρά πολύ! Κ έλεγα θα ήταν κάπως να κάτσουμε 10 μέρες μόνο πλαγια! Τέλεια τέλεια! Τουλούμ δεν είναι μακριά ε;επίσης έχεις να προτείνεις κάτι άλλο εκεί κοντά;διάβασα ότι κ στο rio Lagartos είναι ωραία!
Να πατε chichen itza. Εμεις πηγαμε με αυτοκίνητο που νοικιασαμε. Αν δεν θέλετε κατι τετοιο εχεις πολλα πρακτορεία εκει που κάνουν αυτη την εκδρομη και την συνδυαζουν με Ik Kil Cenote. Επίσης η Cenote Azul μας άρεσε. Το Τολουμ ειναι καμια ωρα απο Πλαγια Ντελ Καρμεν και επισης εχει μαγαζιά και αρκετό κόσμο. Rio Lagartos δεν πηγαμε δεν εχω γνωμη.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Να πατε chichen itza. Εμεις πηγαμε με αυτοκίνητο που νοικιασαμε. Αν δεν θέλετε κατι τετοιο εχεις πολλα πρακτορεία εκει που κάνουν αυτη την εκδρομη και την συνδυαζουν με Ik Kil Cenote. Επίσης η Cenote Azul μας άρεσε. Το Τολουμ ειναι καμια ωρα απο Πλαγια Ντελ Καρμεν και επισης εχει μαγαζιά και αρκετό κόσμο. Rio Lagartos δεν πηγαμε δεν εχω γνωμη.
Τέλεια ευχαριστώ παρά πολύ!!
Ακόμα δεν το έχω ψάξει παρά πολύ είναι η αλήθεια αλλά ευχαριστώ για τη βοήθεια!θα ρίξω κ μια μάτια σ αυτά που μου είπες.παντως το Isla mujeres φαίνεται φανταστικό!
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Καλησπερα!επειδη κ εγώ σκέφτομαι για Νοέμβρη με 3 φίλες για Κανκούν 10 μέρες..βασικα για παραλία θελουμε να πάμε! Αλλά διάβασα κάτι για φύκια..ακόμα είναι φουλ απ τα φύκια; Ρωτησα μια φίλη που έχει πάει κ μου είπε ήταν κομπλέ κ καλύτερα ήταν playa del Carmen
Διάβασε την ιστορία μου. Πιστεύω θα σε βοηθήσει να βγάλεις ένα πρόγραμμα για τις μέρες που διαθέτεις και θα βρεις πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες.

https://www.travelstories.gr/commun...ές-μπορούμε-από-αυτόν-τον-εξωτικό-τόπο.55100/
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Διάβασε την ιστορία μου. Πιστεύω θα σε βοηθήσει να βγάλεις ένα πρόγραμμα για τις μέρες που διαθέτεις και θα βρεις πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες.

https://www.travelstories.gr/commun...ές-μπορούμε-από-αυτόν-τον-εξωτικό-τόπο.55100/
Φοβερή ιστορία πραγματικά!! Πολύ βοηθητική!! Σ ευχαριστώ παρά πολύ!

Διάβασε την ιστορία μου. Πιστεύω θα σε βοηθήσει να βγάλεις ένα πρόγραμμα για τις μέρες που διαθέτεις και θα βρεις πληροφορίες που θα σου φανούν χρήσιμες.

https://www.travelstories.gr/commun...ές-μπορούμε-από-αυτόν-τον-εξωτικό-τόπο.55100/
Ερώτηση! Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο είναι εύκολο; Και γενικά η οδήγηση εκεί είναι εύκολη;
Πηγές μήπως στο νησάκι κόζουμελ;
Γενικά η ζωή είναι φθηνή;γιατί βλέπω τα ξενοδοχεία είναι πολύ φθηνά..
 

Klair

Member
Μηνύματα
2.190
Likes
25.365
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υπερσιβηρικός
Για να νοικιάσεις αυτοκίνητο είναι εύκολο; Και γενικά η οδήγηση εκεί είναι εύκολη;
Εμείς βολευτήκαμε μια χαρά με λεωφορεία και ταξί και δε χρειάστηκε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο.

Georgitsa0707 said:
Πηγές μήπως στο νησάκι κόζουμελ
Πήγα. Τα γράφω όλα για το Cozumel στην ιστορία μου.

Γενικά η ζωή είναι φθηνή;γιατί βλέπω τα
ξενοδοχεία είναι πολύ φθηνά..
Σε γενικές γραμμές είναι οικονομικά π.χ φαγητό ή ταξί. Κάποιες δραστηριότητες είναι πιο τσιμπημένες π.χ είσοδοι σε πάρκα (x-Caret). Τα σουβενίρ επίσης είναι τσιμπημένα.

Όλα τα οικονομικά στοιχεία επίσης τα γράφω αναλυτικά στο τέλος της ιστορίας μου.
 

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
198
Likes
109
Επόμενο Ταξίδι
Πουκετ-Κραμπι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία
Εμείς βολευτήκαμε μια χαρά με λεωφορεία και ταξί και δε χρειάστηκε να νοικιάσουμε αυτοκίνητο.


Πήγα. Τα γράφω όλα για το Cozumel στην ιστορία μου.


Σε γενικές γραμμές είναι οικονομικά π.χ φαγητό ή ταξί. Κάποιες δραστηριότητες είναι πιο τσιμπημένες π.χ είσοδοι σε πάρκα (x-Caret). Τα σουβενίρ επίσης είναι τσιμπημένα.

Όλα τα οικονομικά στοιχεία επίσης τα γράφω αναλυτικά στο τέλος της ιστορίας μου.
Ευχαριστώ πολύ!! Δεν πρόλαβα ανά τα διαβάσω όλα!πονεσσν τα μάτια μου χαχα θα τα ξαναδώ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.798
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom