Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.656
Likes
50.445
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Δύο σχόλια μόνο. Πιστεύω ότι αξίζει διανυκτερευση σε βαγιαδολιδ. Δεν θα πήγαινα πουεμπλα για μονοημερη. Είναι μεγάλη πόλη δεν είναι για μονοημερη. Συν ότι αν πας με λεωφορείο ο σταθμός δεν είναι κοντά στο κέντρο. Καλύτερα στο Σίτι που έχει άπειρα πράγματα να δεις και να κάνεις.
Συμφωνώ. Ούτε τόσο ενδιαφέρουσα ειναι η Πουεμπλα. Εγώ από Μεριδα θα πετούσα Λεον αντι για Μεξικό κι από εκεί έχεις πρόσβαση σε Γκουαναχουατο (πανέμορφο, ασυνήθιστο, περίεργα αξιοθεατα) , μη σου πω και Μορελια, που καρα-αξιζουν.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα στην παρέα! Κοιτάμε εισιτήρια για Μεξικό για Ιούνιο ή Ιούλιο. Υπάρχει μια σχετική ευελιξία στις ημερομηνίες. Ξεκινάμε από Θεσσαλονίκη με προορισμό το Κανκουν. Βρίσκω με την Turkish στα 750€. Καθώς δεν έχουμε κάνει ξανά τέτοιο ταξίδι οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, θεωρείται καλή την τιμή; Βρίσκω και μέσω Ρώμης σε καλύτερη τιμή αλλα αν υπολογίσουμε και τα εισιτήρια με τις αποσκευές και τη διαμονή στη Ρώμη βγαίνει μια άλλη. Να τα κλείσουμε λέτε ή παίζει να βρούμε κάτι καλύτερο αν περιμένουμε; Με βάση την εμπειρία σας και μόνο ρωτάω . Ξέρω ότι οι συνθήκες που ζούμε είναι ιδιαίτερες!
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.497
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Καλημέρα στην παρέα! Κοιτάμε εισιτήρια για Μεξικό για Ιούνιο ή Ιούλιο. Υπάρχει μια σχετική ευελιξία στις ημερομηνίες. Ξεκινάμε από Θεσσαλονίκη με προορισμό το Κανκουν. Βρίσκω με την Turkish στα 750€. Καθώς δεν έχουμε κάνει ξανά τέτοιο ταξίδι οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, θεωρείται καλή την τιμή; Βρίσκω και μέσω Ρώμης σε καλύτερη τιμή αλλα αν υπολογίσουμε και τα εισιτήρια με τις αποσκευές και τη διαμονή στη Ρώμη βγαίνει μια άλλη. Να τα κλείσουμε λέτε ή παίζει να βρούμε κάτι καλύτερο αν περιμένουμε; Με βάση την εμπειρία σας και μόνο ρωτάω . Ξέρω ότι οι συνθήκες που ζούμε είναι ιδιαίτερες!
Καλημέρα. Αν αυτή την τιμή την βρίσκετε απ'το site της Turkish νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση. Θα τα έκλεινα. Αν είναι από τρίτο site, ψάξτε το όσο περισσότερο μπορείτε με κριτικές. Κυρίως τι γίνεται με τις αποζημιώσεις.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Καλημέρα. Αν αυτή την τιμή την βρίσκετε απ'το site της Turkish νομίζω ότι είναι καλή περίπτωση. Θα τα έκλεινα. Αν είναι από τρίτο site, ψάξτε το όσο περισσότερο μπορείτε με κριτικές. Κυρίως τι γίνεται με τις αποζημιώσεις.
Είναι από το site της Turkish! Αποζημιώσεις εννοείς σε περίπτωση που δεν πραγματοποιηθεί η πτήση;
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.538
Likes
8.497
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Είναι από το site της Turkish! Αποζημιώσεις εννοείς σε περίπτωση που δεν πραγματοποιηθεί η πτήση;
Ναι αυτό εννοούσα, αλλά αφού είναι απ'το site της Turkish όλα καλά.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Θα δίνει και αποσκευές η Turkish. Οποτε η τιμή μια χαρά είναι.
Ναι ναι δίνει και αποσκευές! Το έχω τσεκαρει.. οπότε θα τα κλείσουμε μαλλον γιατί η τιμή ήδη αυξήθηκε σήμερα!
 
D

Delmem38110

Guest
Ναι ναι δίνει και αποσκευές! Το έχω τσεκαρει.. οπότε θα τα κλείσουμε μαλλον γιατί η τιμή ήδη αυξήθηκε σήμερα!
όσο πιο συχνά κοιτάς τις πτήσεις στο ίδιο ιστότοπο και από τον ίδιο υπολογιστή κινητό και διεύθυνση IP τόσο αυτές θα ανεβαίνουν. οι εταιρείες αυξάνουν τις τιμές όταν βλέπουν ότι εσύ το θέλεις πολύ εκείνο το εισιτήριο.
ψάξε πολύ κοντινές ημερομηνίες αλλά όχι τις συγκεκριμένες που θες να πας. έτσι και αλλιώς βλέπεις τιμές μερικών ημερών πριν και μετά. ποτέ μην δίνεις την άδεια στον ιστότοπο να κρατάει τίποτε άλλο εκτός από τα απαραίτητα για την λειτουργία του (ποια είναι αυτά τα απαραίτητα δεν μπόρεσα ποτέ να καταλάβω).
αν έχεις πλοηγό με ιδιωτική λειτουργία χρησιμοποίησε την. με το που κλείσεις την πλοήγηση θα σβήσει ιστορικό και μπισκοτάκια.
αν έχει VPN θα δεις και θαύματα.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.238
Likes
6.695
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Ναι ναι δίνει και αποσκευές! Το έχω τσεκαρει.. οπότε θα τα κλείσουμε μαλλον γιατί η τιμή ήδη αυξήθηκε σήμερα!
Όπως τα λέει ο @ToTheMoonAndBack. Στις αναζητήσεις για εισιτήρια ιδανικά με VPN. Η ιδιωτική πλοήγηση δεν πιάνει πάντα.
Δοκίμασε από άλλο υπολογιστή και από άλλο IP και θα δεις (πιθανότατα) την αρχική τιμή που είχες δει.
 
D

Delmem38110

Guest
Δεν είχα ιδέα . Θα το τσεκαρω και από άλλες συσκευές!παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές!
αρκεί οι άλλες συσκευές να μην συνδεθούν στο ίδιο μόντεμ που συνδέεσαι εσύ όταν κάνεις την έρευνα σου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.159
Μηνύματα
882.445
Μέλη
38.877
Νεότερο μέλος
Constansimota

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom