Μεξικό Προγραμματίζοντας το Μεξικο

Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Τα δικά μας εισιτήρια κόστισαν 320 ευρώ το άτομο με FlyTap, από Βαρκελώνη. Άλλα 60 ευρώ η Vueling Αθήνα-Βαρκελώνη, κι άλλα 60 στην επιστροφή το Βαρκελώνη - Ηράκλειο.

Φυσικά όχι βαλίτσα, έτσι κι αλλιώς δεν κουβαλάμε καν ούτε τις τρεις χειραποσκευές που δικαιούμαστε. Πολλά πράγματα, δεν χρειάζονται.
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Τα δικά μας εισιτήρια κόστισαν 320 ευρώ το άτομο με FlyTap, από Βαρκελώνη. Άλλα 60 ευρώ η Vueling Αθήνα-Βαρκελώνη, κι άλλα 60 στην επιστροφή το Βαρκελώνη - Ηράκλειο.

Φυσικά όχι βαλίτσα, έτσι κι αλλιώς δεν κουβαλάμε καν ούτε τις τρεις χειραποσκευές που δικαιούμαστε. Πολλά πράγματα, δεν χρειάζονται.
Απίστευτες τιμές.. θα συνεχίσω να ψάχνω μήπως βρω κάτι περισσότερο συμφέρον! Ήδη η turkish έφτασε στα 810. Και τα τσεκαρα κι από άλλους υπολογιστές. Εσείς πήγατε με τη μισή τιμή!
 
Μηνύματα
1.990
Likes
6.322
Απίστευτες τιμές.. θα συνεχίσω να ψάχνω μήπως βρω κάτι περισσότερο συμφέρον! Ήδη η turkish έφτασε στα 810. Και τα τσεκαρα κι από άλλους υπολογιστές. Εσείς πήγατε με τη μισή τιμή!
Εμεις τα βγάλαμε παρακολουθώντας το Fly4free, να έχεις υπόψη. Κατόπιν μπήκα στο σάιτ της Tap και τα έβγαλα από εκεί. Αλλά ήμασταν γενικά ευέλικτοι στις ημερομηνίες, γι' αυτό και αφήσαμε και δύο 24ωρα layover στην Βαρκελώνη και τη Λισαβόνα
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εμεις τα βγάλαμε παρακολουθώντας το Fly4free, να έχεις υπόψη. Κατόπιν μπήκα στο σάιτ της Tap και τα έβγαλα από εκεί. Αλλά ήμασταν γενικά ευέλικτοι στις ημερομηνίες, γι' αυτό και αφήσαμε και δύο 24ωρα layover στην Βαρκελώνη και τη Λισαβόνα
Δεν το ήξερα αυτό το site για να είμαι ειλικρινής. Τώρα μπήκα και το βλέπω. Ελπίζω κάτι να βρούμε! Και πάλι ευχαριστώ όλους!
 

nasiapap

Member
Μηνύματα
105
Likes
130
Επόμενο Ταξίδι
ΠΑΡΙΣΙ
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Εγω σημερα εκλεισα εισιτηρια για Μεξικο απευθειας απο την KLM 701ευρω με αποσκευες για την αλλη εβδομαδα και επιστροφη αρχες Μαη.
Από πού ξεκινάς;
 

Stellina90

New Member
Μηνύματα
2
Likes
5
Καλησπέρα σε όλους! Προσπαθώ να οργανώσω ένα ταξίδι στο Μεξικό στη χερσόνησο του Yucatan με τον άντρα μου και αναρωτιέμαι Πότε είναι η καλύτερη περίοδος να πάμε ? Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
 

Bill7

Member
Μηνύματα
183
Likes
200
Επόμενο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα σε όλους . Έχω διαβασει κάθε πληροφορία από την 1η σελίδα . Η ερώτηση μου είναι γιατί η ακαπουλκο δεν είναι σε κανένα πρόγραμμα ;;; Είναι η ασφάλεια η είναι τουριστικό χωρίς ενδιαφέρον ;
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.626
Likes
50.306
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Καλησπερα σε όλους . Έχω διαβασει κάθε πληροφορία από την 1η σελίδα . Η ερώτηση μου είναι γιατί η ακαπουλκο δεν είναι σε κανένα πρόγραμμα ;;; Είναι η ασφάλεια η είναι τουριστικό χωρίς ενδιαφέρον ;
Πολύ τσιμέντο, μακριά από τα πιο πρωτοκλασάτα χάιλάιτς, κακή φήμη λόγω οργανωμένου εγκλήματος (αν κι αυτά είναι πολύ τραβηγμένα, ως τουρίστας σπάνια έχεις θέματα στο Μεξικό). Ελαφρώς ξεπεσμένος προορισμός, σαν από άλλη δεκαετία. Όχι για πέταμα πάντως. Βασικά τίποτε δεν είναι για πέταμα στο Μεξικό, μα τίποτε απολύτως.
 

Taksidiwtis

Member
Μηνύματα
105
Likes
275
Καλησπερα σε όλους . Έχω διαβασει κάθε πληροφορία από την 1η σελίδα . Η ερώτηση μου είναι γιατί η ακαπουλκο δεν είναι σε κανένα πρόγραμμα ;;; Είναι η ασφάλεια η είναι τουριστικό χωρίς ενδιαφέρον ;
[
Σημερα βγηκα με μια Μεξικανα για πρωινο και την ρωτησα για το Ακαπουλκο αν αξιζει να παω και μου ειπε οτι ειναι ασχημη πολη και με εγκληματικοτητα.Γενικα ο κοσμος ειναι ωραιος οπως και στην Νοτιο Αμερικη.
 

agmi

Member
Μηνύματα
495
Likes
2.306
To Ακαπούλκο, όπως και το Πουερτο Βαγιαρτα το'φαγε το οργανωμένο έγκλημα, τα καρτελς και τα ναρκωτικά! Βέβαια η Βαγιαρτα (Νουεβα και το Ναγιαριτ) μαζεύουν ακόμα καραβάνια συνταξιούχων που ξεχειμωνιάζουν από τον Οκτώβρη και έχει πολλους xpats/expats: απόδημους, μετανάστες από ΗΠΑ και Καναδά που μένουν εκεί. Και όχι μόνο όλη η Μπαχα (Λος Κάβος), και Μαζατλάν, το Χουατούλκο, το Κρυμενο λιμάνι (Πουερτο Εσκονδιδο) κλπ μαζεύουν expats!
Όσο για την εγκληματικότητα που αναφέρουν παραπάνω, δυστυχώς φέτος, δλδ τα τελευταία χρόνια όλο και κάποιος τουρίστας θα πέσει θύμα! Άμα σου τύχη, σου 'τυχε δυστυχώς, προσωπικά άσε τι λένε, με την διαρκή αστυνόμευση που έχει εκεί, αισθάνομαι πιο ασφαλής από την Αθήνα και τη Θεσ/νικη, μερικών!
Ύστερα και η Κρήτη είναι πανέμορφη και μπορεί να πέσεις κάτω και να μην ξανασηκωθείς είτε από κανένα οδηγό είτε από καμιά 'μπαλωτε' που μερικοί ηλίθιοι κάτοικοι της δυτικής Κρητης δεν καταλαβαίνουν ότι 'ότι πάει πάνω κατεβαίνει και κάτω' με την άσκοπη ένδειξη του machismo + την μαύρη ποκαμισα αδειάζοντας τα κουμπούρια τους σε γάμους και άλλα γλέντια!
Τώρα τα τελευταία χρόνια η εγκληματικότητα στο Μεξικό μετατοπίζεται στην Κιντανα Ρο, δλδ Κανκουν, Τουλουμ και Ντελ Καρμεν.
Τελευταία θύματα 2 Καναδοι και πριν λίγο 3 Αμερικάνοι στην Τουλουμ!

Two Canadians shot dead at upscale Mexican resort
California travel blogger among 2 killed in Mexico's Tulum
Shootouts and murdered tourists: Why the FBI has set its sights on the Mexican paradise of Quintana Roo
Extortion and murder in the Riviera Maya: The dark side of Mexico’s tourist paradise

Βέβαια το Μεξικό χει τόσα πολλά να προσφέρει και θα προσφέρει (παραλίες όμως ΟΧΙ) και δεν κρατάει τίποτα τους τουρίστες μακριά και ιδιαιτέρως τους Αμερικάνους με το παχύ πορτοφόλι! Μεξικο κ'παλι Μεξικό!
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.671
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom