Προορισμοι για τριήμερο Καθαρά Δευτέρα

zoi1993

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Καλησπέρα, ξέρω είναι λίγο last minute αλλά ψάχνω με το αγόρι μου να πάμε κάπου για το τριήμερο της Καθαρά Δευτέρας και βρίσκω αεροπορικά πάνω από 200 ευρώ για Ευρώπη. Υπάρχει κάποια πιο φθηνή εταιρεία σε κάποια χώρα που μπορεί να βρω τώρα πιο φθηνά εισιτήρια σε λογικές τιμές?
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Καλησπέρα, ξέρω είναι λίγο last minute αλλά ψάχνω με το αγόρι μου να πάμε κάπου για το τριήμερο της Καθαρά Δευτέρας και βρίσκω αεροπορικά πάνω από 200 ευρώ για Ευρώπη. Υπάρχει κάποια πιο φθηνή εταιρεία σε κάποια χώρα που μπορεί να βρω τώρα πιο φθηνά εισιτήρια σε λογικές τιμές?
Ryanair Αθηνα-Βαρσοβία(Μοντλιν) 17-20/2 83€
18-21/2 70€ αν υπαρχει δυνατοτητα να πατε αυτες τις μερες.

Εχει και για Ρωμη 18-21 με 90€
 
Last edited by a moderator:

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Για εξωτερικό, 17 έως και 19 τα εισιτήρια κοστίζουν πάνω από 90 ευρώ. Για Ελλάδα είναι λίγο πιο οικονομικά. Μπορείς να κάνεις και μόνη σου μια αναζήτηση στο skyscanner. Αν υπάρχει αυτοκίνητο, θα σου πρότεινα οδικό ταξίδι ή με καράβι στα κοντινά νησιά.
 

zoi1993

Member
Μηνύματα
20
Likes
1
Ναι επιστροφή 19. Κοιτάξαμε Ελλάδα για οδικό ταξίδι και οι περισσότεροι προορισμοι κοντά στην Αθήνα είναι ήδη booked και με τιμές εξωφρενικές. Τύπου 300€ για το τριήμερο
 

Billouk

Member
Μηνύματα
497
Likes
1.628
Δες για Ρόδο με Ryanair ή Άνδρο από Ραφήνα (αν έχει κάποιος γνωστός σου Nova-Forthnet, υπάρχει 2 for 1 στην Fast ferries και αν έχετε κάρτα bonus της Alpha, μπορείς να κάνεις και εξαργύρωση!)
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
17/2-19/2: Ρώμη 123, Βελιγράδι 137, Φρανκφούρτη 141.
Αλλά όπως είπε και ο Billouk, το Skyskcanner έχει αναζήτηση προς: Οπουδήποτε.
Απλά βάζεις τις ημερομηνίες που θέλεις - αν θέλεις δηλαδή, γιατί υπάρχει και επιλογή για φθηνότερο μήνα. Δοκίμασέ το, είναι πανεύκολο και σου δίνει ωραίες ιδέες!
https://gr.skyscanner.com/
 

PhysioDuck

Member
Μηνύματα
286
Likes
489
Επόμενο Ταξίδι
Είναι τόσο πολλά...
Ταξίδι-Όνειρο
Warwick, NY
Καλο θα ηταν να κοιταμε κ τις ωρες των πτησεων. Το 123€ Ρωμη φτανει 22:15 στο Τσιαμπινο στις 17, και φευγει 08:15 στις 19. Αυτο δεν ειναι τριήμερο, ειναι ημερήσια εκδρομη.
Σωστή. Απλώς έδωσα ένα παράδειγμα.
Φαντάζομαι ότι θα τις κοιτάξει πριν τα κλείσει. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.238
Μηνύματα
884.563
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom