Προσθέστε τους φίλους σας

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Το TravelStories, ακολουθώντας την πορεία του προς την συνεχή ενίσχυση της κοινότητάς του, προσθέτει ακόμα ένα εργαλείο σήμερα στη διάθεση των μελών.

Αυτό δεν είναι άλλο από τις λίστες φίλων.

Κάθε μέλος έχει στο προφίλ του πλέον στη δεξιά στήλη ένα block που εμφανίζει τους φίλους του.

Τα μέλη μπορούν να προσθέτουν τους φίλους τους με διάφορους τρόπους:

1. Από τη δική σας σελίδα προφίλ, δεξιά στο block "Φίλοι" υπάρχει κουμπάκι "προσθέστε τους φίλους σας". Χρησιμοποιώντας αυτό το κουμπάκι και μετά ακολουθώντας τις οδηγίες, προσθέτετε τους φίλους σας. Προσοχή, το πρώτο βήμα για να μπει κάποιος στη λίστα φίλων σας, είναι να τον προσθέσετε πρώτα στις "επαφές" σας.

2. Μπαίνετε στο προφίλ του μέλους που θέλετε να κάνετε φίλο σας, και στο ίδιο σημείο δεξιά στο block "Φίλοι", υπάρχει κουμπί "γίνε φίλος με το μέλος A". Αν αυτό δεν υπάρχει, σημαίνει ότι δεν έχετε το συγκεκριμένο μέλος στις επαφές σας. Για να το προσθέσετε, πάτε επάνω από το χάρτη του, στο μενού "Λίστες Χρηστών".

Φυσικά σε κάθε περίπτωση, το άλλο μέλος πρέπει να επιβεβαιώσει την αίτησή σας για να εμφανίζεται ο ένας στη λίστα φίλων του άλλου. Αν κάποιο μέλος σας στείλει αίτημα φιλίας, θα δείτε μια ειδοποίηση στο ίδιο σημείο που βγαίνει ειδοποίηση για τα προσωπικά μηνύματα, δηλαδή πάνω δεξιά εκεί που λέει "έχετε χχ αδιάβαστα μηνύματα".

Μπορείτε να βλέπετε τη συνολική κατάσταση των αιτημάτων φιλίας που έχετε στείλει (ποια έχουν εγκριθεί, ποια εκκρεμούν κλπ), από το μενού Χρήστες > πίνακας ελέγχου και μετά αριστερά στο μενού "επαφές και φίλοι".

:)
 

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
δευκ,αυτο πριν ονομαζοταν buddy list 'η ειναι κατι πιο βελτιωμενο?γιατι καιρο το εβλεπα αλλα δεν το τολμουσα.
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
εγώ δεν έχω καταλάβει τι είναι αφεντικό. κάτι σαν αυτό του faceboook?
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Κάπως έτσι, μόνο που στη δική μας περίπτωση οι "φίλοι" μας δεν έχουν κάποιο προνόμιο παραπάνω σε σχέση με μας, αλλά μπορεί στο μέλλον να το τροποποιήσουμε έτσι ώστε να έχουν.
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
Μια ερώτηση...πως προσθέτεις κάποιον στις επαφές σου ώστε να τον προσθέσεις και στην λίστα των φίλων σου;
 

spor_os

Administrator
Μηνύματα
1.951
Likes
617
Μια ερώτηση...πως προσθέτεις κάποιον στις επαφές σου ώστε να τον προσθέσεις και στην λίστα των φίλων σου;
Δεν χρειάζεται να μπει στις επαφές σου για να γίνει φίλος σου.
1. Από τη δική σας σελίδα προφίλ, δεξιά στο block "Φίλοι" υπάρχει κουμπάκι "προσθέστε τους φίλους σας". Χρησιμοποιώντας αυτό το κουμπάκι και μετά ακολουθώντας τις οδηγίες, προσθέτετε τους φίλους σας. Προσοχή, το πρώτο βήμα για να μπει κάποιος στη λίστα φίλων σας, είναι να τον προσθέσετε πρώτα στις "επαφές" σας.

2. Μπαίνετε στο προφίλ του μέλους που θέλετε να κάνετε φίλο σας, και στο ίδιο σημείο δεξιά στο block "Φίλοι", υπάρχει κουμπί "γίνε φίλος με το μέλος A". Αν αυτό δεν υπάρχει, σημαίνει ότι δεν έχετε το συγκεκριμένο μέλος στις επαφές σας. Για να το προσθέσετε, πάτε επάνω από το χάρτη του, στο μενού "Λίστες Χρηστών".

Φυσικά σε κάθε περίπτωση, το άλλο μέλος πρέπει να επιβεβαιώσει την αίτησή σας για να εμφανίζεται ο ένας στη λίστα φίλων του άλλου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Όχι χρειάζεται, απλά είναι ακριβώς το ίδιο βήμα της διαδικασίας. Αυτά που περιγράφω παραπάνω ισχύουν κανονικά. :)
 

xenos

Member
Μηνύματα
2.414
Likes
804
Επόμενο Ταξίδι
Ν.Α Ασια
Ταξίδι-Όνειρο
Bανουατου/Tαιλανδη
Ωραια ιδεα Boss.!!
Ειναι σπουδαιο να εχεις φιλους,και μεσα απο το φορουμ σιγουρα προκυπτουν
πραγματικες φιλιες και ταξιδιωτικες γνωριμιες,με ανθρωπους που πιθανον ποτε να μην
γνωριζες.:lol:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.006
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Δηλαδή τώρα θα στέλνουμε ο ένας στον άλλο μηνύματα "θέλεις να γίνουμε φίλοι?" ??
Πόπω, νιώθω ήδη 30 χρόνια μικρότερος...:D
Σοβαρά τώρα, δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ έχω θέμα να ονομάσω "φίλο" κάποιον που δεν γνωρίζω στην πραγματική ζωή.
 

manolism

Member
Μηνύματα
387
Likes
1.779
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Σοβαρά τώρα, δεν ξέρω για σας, αλλά εγώ έχω θέμα να ονομάσω "φίλο" κάποιον που δεν γνωρίζω στην πραγματική ζωή.
Ευκαιρια να μαθεις καποιον....και βεβαια το ΄΄φιλος΄΄ δεν χρειαζεται να συνδεεται απαρετητα με την πραγματικη εννοια...θεωρησε οτι μπορει να εχει και αλλη ερμηνεια οπως συμπαθεια ή κατι κοινο δηλαδη να ειστε απο το ιδιο μερος με καποιον κλπ κλπ ;)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.850
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom