Προσφορά από τη Malev για την πανέμορφη Βουδαπέστη

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Η αεροπορική εταιρία Malev προσφέρει νέα πακέτα αεροπορικών εισιτηρίων και διαμονής 2-3 ημερών στην αγαπημένη Βουδαπέστη σε τιμές που ξεκινούν από 165? (μαζί με τους φόρους αεροδρομίων)! Οι πτήσεις μπορούν να πραγματοποιηθούν από Αθήνα ή Θεσσαλονίκη για το διάστημα μέχρι 31/3/2012 συμπεριλαμβανομένου και των γιορτών. Νομίζω ότι πρόκειται για μια πολύ καλή ευκαιρία για να επισκεφτούμε μια πραγματικά πανέμορφη πόλη!! :D

Για περισσότερες πληροφορίες δείτε εδώ:
Autumn in Budapest - Mal
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εχε υποψην σου οτι επειδη 2 φορες εχω μπει στη διαδικασια να δηλωσω τα στοιχεια μας σε παρομοιες προσφορες της εταιριας..οταν μου απαντουν οι τιμες ειναι παντα λιγο αυξημενες ...δηλ για παραδειγμα το 190 ευρω δεν ειναι 190.
Οπως και να εχει εξακολουθουν να ειναι καλες τιμες ..και εγω καποια στιγμη θα κλεισω με αυτο το στυλ. Η Μαλεβ πεταει παντα πολυ πρωι στις 5 και ετσι εχει κανεις ολη την πρωτη μερα στη διαθεση του...και συνηθως επιστρεφει πολυ αργα..οποτε μπορεις να κανεις ενα 3ημερο ανετοτατα.
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Γιατί δε βγάζει τιμές και πρέπει να περιμενουμε απαντητικό μειλ? ή κάνω κάτι λάθος?
Ξενοδοχείο σου βάζουν όποιο θέλουν? Πρέπει μέσω της μαλεβ να κλείσω?
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι ετσι λειτουργουν ..στελνουν απαντητικο μειλ και σου λενε κυρια ταδε αυτα ειναι τα στοιχεια σας ..τοσο θα πληρωσετε ...εχετε προθεσμια μια μερα ή 2 να κανετε την κρατηση ...εγω δεν προχωρησα στις κρατησεις οποτε δεν ξερω αν ειναι τοσο αυστηροι στην προθεσμια .Εγω μια φορα εκανα λαθος στο ονομα κ τους εστειλα μαιλ για να το διορθωσουν.Ηταν ευγενεστατοι και το διορθωσαν ..παροτι δεν προχωρησα τελικα.
Τα χοτελ ειναι κεντρικα ..ναι δε σε βαζουν στην ακρη του θεου...καποιες φορες κανει καλες προσφορες και με το χοτελ ΖΑΡΑ ..αυτο ειναι καλο.
Γενικα βλεπω αυτες τις προσφορες λιγουλακι μετρημενες ...περσι για παραδειγμα ειχε καλυτερα πακετα.
Αν θυμαμαι καλα το ξενοδοχειο σου το ανακοινωνουν αφοτου ολοκληρωσεις την κρατηση.
Καντε μια δοκιμη βρε παιδια ..δε σας δεσμευει τιποτα ..το εχω ξανακανει ..και δεν με ενοχλησαν επειδη δεν εκλεισα τελικα.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Γιατί δε βγάζει τιμές και πρέπει να περιμενουμε απαντητικό μειλ? ή κάνω κάτι λάθος?
Ξενοδοχείο σου βάζουν όποιο θέλουν? Πρέπει μέσω της μαλεβ να κλείσω?
Αυτο ειναι το κομματι των packages ..δηλ χοτελ+αεροπορικα
Αν θες να κλεισεις μονο εισητηρια μπορεις ανετα με τον κλασσικο τροπο και μετα κοιτας ανεξαρτητα για ξενοδοχειο.Κανε κ τα 2 και δες αν σε συμφερει καλυτερα να τα κλεισεις πακετο απο τη Μαλεβ ή ξεχωριστα.
 

exs

Member
Μηνύματα
79
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο
Βλέπω το εχεις ψάξει λιγο καλύτερα απο μένα, αυτή τη στιγμή όμως βλέπω προσφορά απο το πρόλαβέτο στα 145+132φόρους για 3νύχτες(5πμ και επιστροφή 11:30 βράδυ απο εκει, δηλ. φουλ μερες...) στο ξενοδοχείο Danubius Health Spa Resort HELLIA+μεταφορες απο το αεροδρόμιο, πως συγκρίνονται οι δυο προσφορές?

 
Last edited by a moderator:

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala

Σε αυτές τις τιμές όμως δεν συμπεριλαμβάνονται φόροι αεροδρομίου και δεν σου εξασφαλίζει ότι θα έχει διαθεσιμότητα για τις ημερομηνίες που θέλεις
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εγω παντως ειδα οτι εκτος των φορων αεροδρομιου σου λεει οτι εξαιρουνται οι γιορτες ,Χριστουγεννα κλπ κλπ
Εγω στη Μαλεβ εβαζα στανταρ αργιες τη μια φορα Χριστουγεννα και την αλλη Καθαροδευτερα.
Στειλε και στη μαλεβ ενα ερωτημα ,οπως σου ειπα κ παραπανω ..για να παρεις μια ιδεα τι παιζει.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Έχεις δίκιο Κλεοπάτρα. Είδα το email της κράτησης όταν είχα πάει πριν 1,5 χρόνο και είχε 3% προσαύξηση με την κράτηση, δηλαδή πληρώσαμε 349? αντί για 338? τα δύο άτομα. Εξακολουθεί πάντως να είναι μια πολύ καλή προσφορά και μ'άρεσε τόσο πολύ το ταξίδι που σκέφτομαι να πηγαίνω κάθε χρόνο! Για τα υπόλοιπα site με προσφορές δεν γνωρίζω τι γίνεται, θεωρώ πάντως την προσφορά από το site της malev ξεκάθαρη και πιο αξιόπιστη.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Έχεις δίκιο Κλεοπάτρα. Είδα το email της κράτησης όταν είχα πάει πριν 1,5 χρόνο και είχε 3% προσαύξηση με την κράτηση, δηλαδή πληρώσαμε 349? αντί για 338? τα δύο άτομα. Εξακολουθεί πάντως να είναι μια πολύ καλή προσφορά και μ'άρεσε τόσο πολύ το ταξίδι που σκέφτομαι να πηγαίνω κάθε χρόνο! Για τα υπόλοιπα site με προσφορές δεν γνωρίζω τι γίνεται, θεωρώ πάντως την προσφορά από το site της malev ξεκάθαρη και πιο αξιόπιστη.
Θυμάσαι μήπως τι κατηγορίας ξενοδοχείο είχες διαλέξει? Ηταν καλό και σε τι απόσταση περίπου από το κέντρο? Γιατί κάπως με προβληματίζει ότι δεν σου λένε το ξενοδοχείο μέχρι να κλείσεις...
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Είχα διαλέξει ξενοδοχείο τριών αστέρων και μου έκλεισαν στο Mercure Budapest Duna (Hotel in BUDAPEST - Book your hotel Mercure Budapest Duna) το οποίο ήταν αρκετά καλό και κεντρικό. Αν σε αγχώνει τόσο το θέμα του ξενοδοχείου μπορείς να κλείσεις κάποιο πακέτο στο παρακάτω site: Design package - Mal, όπου σου δίνει τη δυνατότητα επιλογής boutique ξενοδοχείου.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.539
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom