Προσφορά από τη Malev για την πανέμορφη Βουδαπέστη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θυμάσαι μήπως τι κατηγορίας ξενοδοχείο είχες διαλέξει? Ηταν καλό και σε τι απόσταση περίπου από το κέντρο? Γιατί κάπως με προβληματίζει ότι δεν σου λένε το ξενοδοχείο μέχρι να κλείσεις...
Εγω ειχα διαλεξει 3αστερο για να ερθει πιο φθηνα.Καπου ανεφερα παραπανω οτι δεν καλοθυμαμαι αν μου ειχαν δηλωσει και το ονομα του ξενοδοχειου πριν δωσεις τα χρηματα.
Παντως θα στο ξαναπω..κανε μια δοκιμη δινοντας ονοματα ,ημερομ ταξιδιου κλπ για να δεις και μονη σου τι παιζει.Δεν δεσμευεσαι πουθενα ..αν δεν κλεισεις δε σε ξαναενοχλουν καθολου..ουτε σου στελνουν μαιλ να ρωτησουν το γιατι
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.808
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Εγω ειχα διαλεξει 3αστερο για να ερθει πιο φθηνα.Καπου ανεφερα παραπανω οτι δεν καλοθυμαμαι αν μου ειχαν δηλωσει και το ονομα του ξενοδοχειου πριν δωσεις τα χρηματα.
Παντως θα στο ξαναπω..κανε μια δοκιμη δινοντας ονοματα ,ημερομ ταξιδιου κλπ για να δεις και μονη σου τι παιζει.Δεν δεσμευεσαι πουθενα ..αν δεν κλεισεις δε σε ξαναενοχλουν καθολου..ουτε σου στελνουν μαιλ να ρωτησουν το γιατι
Εκανα ερώτηση για Καθαρα Δευτέρα και μου είπα 175Ε με την προσαύξηση του 3% λόγω πιστωτικής. αυτό που δεν μου άρεσε ήταν ότι ζήτησαν όλα τα στοιχεία της πιστωτικής με φάξ, δεν μου το εχουν ξαναζητήασει πουθενα αυτό και ρώτησα για ενναλακτικό τρόπο πληρωμης. Αναμενω...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ναι εφοσον αποφασισεις να κλεισεις τελικα ..φανταζομαι ζητουν τα στοιχεια με φαξ,οχι πριν.Ε τοτε ουτως ή αλλως δεν θα δωσεις τα στοιχεια της πιστωτικης ?Θα τα δωσεις.
Ενημερωσε μας παντως αν σου προτεινουν και εναλλακτικο τροπο πληρωμης γιατι με ενδιαφερει.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.808
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ναι εφοσον αποφασισεις να κλεισεις τελικα ..φανταζομαι ζητουν τα στοιχεια με φαξ,οχι πριν.Ε τοτε ουτως ή αλλως δεν θα δωσεις τα στοιχεια της πιστωτικης ?Θα τα δωσεις.
Ενημερωσε μας παντως αν σου προτεινουν και εναλλακτικο τροπο πληρωμης γιατι με ενδιαφερει.
Ποτέ ξανά δεν μου έχοουν ζητήσει με φαξ ή μειλ τα στοιχεία της κάρτας.
Εννοω αριθμό κάρτας, τον τριψήφιο ασφαλειας, όνομα κατόχου και υπογραφή. Γιατί έτσι κάποιος έχοντας αυτά τα στοιχεία μπορεί να κάνει ό,τι αγορές θέλει μέσω Internet. Μέχρι τώρα όπου έχω χρησιμοποιήσει κάρτα το κάνω ηλεκτρονικά σε κάποια σελίδα η οποία με ενημερωνει στο τέλος ότι τα στοιχεία μου δεν θα αποσταλλούν κανονικά αλλά κρυπτογραφημένα. Εχω την αίσθηση ότι και η τράπεζα κατά καιρούς μου έχει στείλει κάτι μειλ που λένε να μην δίνω αυτά τα στοιχεία.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καποιο μελος παραπανω δεν ελεγε οτι το εχει ξανακανει με τη Μαλεβ?Στειλε του ενα πμ για λεπτομερειες .Παντως αν σου δωσουν εναλλακτικο τροπο (που δεν νομιζω) πες μας.
 

voulina

Member
Μηνύματα
143
Likes
91
Ταξίδι-Όνειρο
Λιουμπλιάνα
Και εμείς έτσι είχαμε κάνει, συμπληρώσαμε στο έντυπο τον αριθμό της κάρτας, το υπογράψαμε, το σκανάραμε και το στείλαμε με mail. Η αλήθεια είναι ότι επειδή χρησιμοποιήσαμε προπληρωμένη κάρτα δεν ανησυχήσαμε ιδιαίτερα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.808
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Και εμείς έτσι είχαμε κάνει, συμπληρώσαμε στο έντυπο τον αριθμό της κάρτας, το υπογράψαμε, το σκανάραμε και το στείλαμε με mail. Η αλήθεια είναι ότι επειδή χρησιμοποιήσαμε προπληρωμένη κάρτα δεν ανησυχήσαμε ιδιαίτερα.
Εχεις δικαιο με προπληρωμένη συμφέρει καλύτερα, γιατί και σε περίπτωση καταβολής ποσού σε τράπεχα σου ζητάνε σαν προμήθεια μέχρι και 30Ε.
 

AlexG

Member
Μηνύματα
144
Likes
51
Ταξίδι-Όνειρο
Όλα γίνονται...
Μην ανησυχείς για τα στοιχεία της κάρτας. Πολύ πριν καθιερωθεί το online σύστημα στα web sites (για πληρωμές με πιστωτικές κάρτες), τα στοιχεία της κάρτας μας τα στέλναμε ή με fax ή ακόμη χειρότερα τηλεφωνικώς.

Συμφωνώ οτι δεν ειναι και η πιο ασφαλής μέθοδος και γι αυτο θα πρότεινα να δημιουργήσεις ενα αρχείο .doc και μέσα εκεί να αναφέρεις ρητά οτι "σας κάνω authorise να τραβήξετε συγκεκριμένα ΜΟΝΟ το τάδε ποσό"

Ουτως ωστε στην περίπτωση που 1 στο εκατομμύριο γίνει κάποια στραβή να υπάρχει αυτο το έγγραφο υπογεγραμμένο από εσένα που που αποδεικνύει οτι επιτρέπεις ρητά τη χρεωση της κάρτας σου μονο με το αντίστοιχο ποσό.

Αλλιώς υπάρχει και το τραπεζικό έμβασμα (που θα είναι κατα 3% φθηνότερο σε σύγκριση με την κάρτα) -- απλώς κι εκει υπάρχουν έξοδα μεταφορας swift, της τάξεως των 20-25 ευρω περίπου αν δεν απατομαι.

Επειδη μιλαμε για τη malev δε θα φοβομουν να δωσω τα στοιχεία της καρτας μου. Αν ηταν για καποια αγορα στη Νιγηρία, τη Μοζαμβικη ή τη Βενεζουέλα, θα ήμουν πιο επιφυλακτικος.
 

michgt

Member
Μηνύματα
81
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΡΟΛΙΝΟ
Παρακολουθώντας κι εγώ τη συζήτηση σας δοκίμασα και έστειλα μια κράτηση από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη σε ξενοδοχείο 3* για το ΠΣΚ 23-25/3/2012 (δύο βράδια).
Η ανταπόκριση ήταν άμεση και η τιμή που μου έδωσαν για δύο άτομα ήταν 299? (συμπεριλαμβανομένης και της κράτησης 3% στην πιστωτική).
Εκείνο που με ξένισε κι εμένα ήταν η διαδικασία χρέωσης της πιστωτικής μου με τον τρόπο που αναφέρθηκε πιο πάνω (δηλ. αποστολή fax με όλα τα στοιχεία της κάρτας). Δυστυχώς εναλλακτικός τρόπος πληρωμής δεν υπήρχε.

Να σας πω την αλήθεια το σκέφτομαι !!! Με 150? το άτομο (αεροπορικό με φόρους και κεντρικό ξενοδοχείο 3 αστέρων για 2 βράδια με πρωινό) θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή.
Τι λέτε να το χτυπήσω με προπληρωμένη κάρτα?? ;)
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.332
Likes
1.808
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Να σας πω την αλήθεια το σκέφτομαι !!! Με 150? το άτομο (αεροπορικό με φόρους και κεντρικό ξενοδοχείο 3 αστέρων για 2 βράδια με πρωινό) θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή.
Τι λέτε να το χτυπήσω με προπληρωμένη κάρτα?? ;)
Εμένα μου έστειλαν εναλλακτικά (επειδή το ζήτησα) έναν τραπεζικό λογαριασμό αλλά δεν συμφέρει γιατί σου κρατάει περιπου 30Ε προμήθεια για το έμβασμα η τράπεζα οπότε κι εγω προπληρωμένη προτεινω.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Παρακολουθώντας κι εγώ τη συζήτηση σας δοκίμασα και έστειλα μια κράτηση από Θεσσαλονίκη για Βουδαπέστη σε ξενοδοχείο 3* για το ΠΣΚ 23-25/3/2012 (δύο βράδια).
Η ανταπόκριση ήταν άμεση και η τιμή που μου έδωσαν για δύο άτομα ήταν 299? (συμπεριλαμβανομένης και της κράτησης 3% στην πιστωτική).
Εκείνο που με ξένισε κι εμένα ήταν η διαδικασία χρέωσης της πιστωτικής μου με τον τρόπο που αναφέρθηκε πιο πάνω (δηλ. αποστολή fax με όλα τα στοιχεία της κάρτας). Δυστυχώς εναλλακτικός τρόπος πληρωμής δεν υπήρχε.

Να σας πω την αλήθεια το σκέφτομαι !!! Με 150? το άτομο (αεροπορικό με φόρους και κεντρικό ξενοδοχείο 3 αστέρων για 2 βράδια με πρωινό) θεωρώ ότι είναι πολύ καλή τιμή.
Τι λέτε να το χτυπήσω με προπληρωμένη κάρτα?? ;)
δεδομενου οτι θα ειναι προπληρωμενη...το συζητας ?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.258
Μηνύματα
885.327
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom