Προσφορά της skyeurope 1+1

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.571
Likes
8.260
Μα τι βροντερή ομοφωνία είναι αυτή? :haha:
Βασικά, με αφορμή την SKY EUROPE, ρωτάω για να καλύψω (ή όχι) την ανασφάλειά μου σχετικά με την επίσης loco και επίσης μη-μέλος της ΙΑΤΑ, AIR ASIA με την οποία πρόκειται να κλείσω τοπική πτήση στην Ταϋλάνδη.
Εν κατακλείδι, να με προβληματίζει αν κάποια εταιρεία είναι μέλος ή όχι της ΙΑΤΑ? Τι λέτε?
 

CakeNet

Member
Μηνύματα
2.065
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
-
ευχαριστω πολυ cakenet!για σεπτεμβρη και οκτωβρη δεν βρισκω.
Δεν έχει γενικά καμία πτήση από Θεσσαλονίκη; Επειδή από Αθήνα είχα βρει διαθέσιμες πτήσεις για Οκτώβρη. Εκεί ίσχυε το 170 ? που ανέφερα παραπάνω (μια και έτυχε να κάνω σε εκείνες τις ημερομηνίες το test drive της προσφοράς).
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
410
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ταξίδι-Όνειρο
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Νομίζω ότι πτήσεις για Πράγα από Θεσσαλονίκη έχει μόνο την καλοκαιρινή περίοδο.
 

marikaki

Member
Μηνύματα
131
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
νησια ειρηνικου
Μα τι βροντερή ομοφωνία είναι αυτή? :haha:
Βασικά, με αφορμή την SKY EUROPE, ρωτάω για να καλύψω (ή όχι) την ανασφάλειά μου σχετικά με την επίσης loco και επίσης μη-μέλος της ΙΑΤΑ, AIR ASIA με την οποία πρόκειται να κλείσω τοπική πτήση στην Ταϋλάνδη.
Εν κατακλείδι, να με προβληματίζει αν κάποια εταιρεία είναι μέλος ή όχι της ΙΑΤΑ? Τι λέτε?
απο εδω για ταυλανδη με πια πετας?
γιατι δεν κλεινεις με thai να εισαι σιγουρη?οι τιμες τις σε πτησεις εσωτερικου ειναι χαμηλες.
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.571
Likes
8.260
απο εδω για ταυλανδη με πια πετας?
γιατι δεν κλεινεις με thai να εισαι σιγουρη?οι τιμες τις σε πτησεις εσωτερικου ειναι χαμηλες.
Από εδώ με Gulf...δεν με βολεύουν οι ώρες της ΤHAI και γι' αυτό κλίνουμε προς AIR ASIA!!! Τι να πώ? Ο Θεός να βάλει το χέρι του??
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
Βρε VarioAthens γιατί ανησυχείς χωρίς λόγο; :) Μια χαρά εταιρία είναι η Air Asia που εκτελεί δεκάδες πτήσεις στην Ασία καθημερινά χωρίς κανένα πρόβλημα. Μάλιστα τώρα που ετοιμάζεται να απλώσει φτερά και μέχρι το Λονδίνο εσύ ανησυχείς για μια πτησούλα στο εσωτερικό της Ταϊλάνδης;
Έχει ξανασυζητηθεί στο παρελθόν (κάνε μια αναζήτηση στο forum) και όλοι νομίζω συμφωνούμε πως είναι μια χαρά ασφαλής εταιρία (όπως όλες σχεδόν οι αεροπορικές).

Μερικά πρόχειρα αποσπάσματα που βρήκα στο φόρουμ:
discolata said:
παντως εχω ξαναταξιδέψει με air asia , ανοι - μπανγκοκ με 50 ευρώ και ήταν άψογη..
Yorgos said:
H Air Asia είναι μια χαρά για τα γούστα μου. Τις Λαοτιανές γιατί να τις πληρώσεις;
mpiftex said:
Εγώ έκανα το BKK-Yangon-ΒΚΚ με την Air Asia που είναι όντως πολύ φθηνή και ήταν μια χαρά loco εταιρία/πτήση.
Αντί να προβληματίζεσαι για αυτά, καλύτερα να αρχίσεις να σκέφτεσαι αν θα δοκιμάσεις πρώτα shake banana ή ανανά, ρύζι ή noodles!! :D
 

trapper

Member
Μηνύματα
355
Likes
54
ευχαριστω πολυ cakenet!για σεπτεμβρη και οκτωβρη δεν βρισκω.
Η Skyeurope έχει πτήσεις SKG-BTS και SΚG-PRG μόνο ΙΟΥΝ-ΣΕΠ. Για SKG-VIE έχει όλο το χρόνο.

Για ATH-VIE και ATH-PRG έχει όλο το χρόνο. Για ATH-BTS δεν έχει καθόλου.

Το καλό είναι ότι στην προσφορά περιλαμβάνεται όλο το καλοκαίρι.
 

Attachments

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
σε ευχαριστω πολυ trapper! ειμαι και τελειως κολλημενη:oops: ,διοτι και την προηγουμενη φορα που εκλεισα για βιεννη μου εκανε εντυπωση που για βιεννη ειχε παντα πτησεις και για πραγα μου εβγαζε συνεχεια το ιδιο μηνυμα:?:.τωρα το ξεκαθαρισαμε και αυτο:D
 

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.571
Likes
8.260
Βρε VarioAthens γιατί ανησυχείς χωρίς λόγο; :) Μια χαρά εταιρία είναι η Air Asia .........................Αντί να προβληματίζεσαι για αυτά, καλύτερα να αρχίσεις να σκέφτεσαι αν θα δοκιμάσεις πρώτα shake banana ή ανανά, ρύζι ή noodles!! :D
Έχεις δίκιο!

Πρέπει να "ξεκολλήσω" και να εστιάσω στο πως θα έρθω πίσω με 2-3 κιλά plus! :haha:
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Η Skyeurope έχει πτήσεις SKG-BTS και SΚG-PRG μόνο ΙΟΥΝ-ΣΕΠ. Για SKG-VIE έχει όλο το χρόνο.

Για ATH-VIE και ATH-PRG έχει όλο το χρόνο. Για ATH-BTS δεν έχει καθόλου.

Το καλό είναι ότι στην προσφορά περιλαμβάνεται όλο το καλοκαίρι.
πήγα να βγάλω για Βιέννη Σεπτ. 2 άτομα με 1 βαλίτσα και μου βγάζει 180 σύνολο.
Δεν ξέρω αν έκανα σωστές τις κινήσεις, στην αρχή δήλωσα 1 άτομο, και μετά πρόσθεσα
το δεύτερο που μου ζήτησε, είναι οκ για να προχωρήσω?
το έχω σχεδιάσει από καιρό για Βιέννη/Σεπτ. και εύρισκα 275 ευρώ, οπότε πρέπει να είναι οκ
ευχαριστώ
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.711
Likes
6.345
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
πήγα να βγάλω για Βιέννη Σεπτ. 2 άτομα με 1 βαλίτσα και μου βγάζει 180 σύνολο.
Δεν ξέρω αν έκανα σωστές τις κινήσεις, στην αρχή δήλωσα 1 άτομο, και μετά πρόσθεσα
το δεύτερο που μου ζήτησε, είναι οκ για να προχωρήσω?
το έχω σχεδιάσει από καιρό για Βιέννη/Σεπτ. και εύρισκα 275 ευρώ, οπότε πρέπει να είναι οκ
ευχαριστώ
6 βράδια είναι αρκετά για Βιέννη;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.298
Μηνύματα
887.170
Μέλη
38.966
Νεότερο μέλος
christinalovari@y

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom