Προσφορά Air Baltic 100.000 θέσεις!

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Παιδιά,εκλεισα και εγω τελικά για 5-11/9/13....ο θεός βοηθός...αυτες τις ημερες βρηκα φτηνα εισητηρια γυρω στα 193 το ζευγάρι πηγαινε έλα...μου έδωσε την δυνατότητα για 4 ατοκες...
τωρα εσεις που έχετε πάει πεστε μου πως να κάνω το προγραμμα...θα εχουμε αυτοκινητο..με πάιρνει και για τις 3 πρωτευουσες η ποιες ειναι καλύτερα να προτιμήσω...φθάνουμε βραδακι όπως θα ξέρετε...ειναι καλοι οι δρόμοι για να ταξιδεψει κανείς βράδυ κατευθείαν σε Ταλίν η Βίλνιους?υπάρχει θέμα ασφάλειας?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.224
Likes
41.721
Παιδιά,εκλεισα και εγω τελικά για 5-11/9/13....ο θεός βοηθός...αυτες τις ημερες βρηκα φτηνα εισητηρια γυρω στα 193 το ζευγάρι πηγαινε έλα...μου έδωσε την δυνατότητα για 4 ατοκες...
τωρα εσεις που έχετε πάει πεστε μου πως να κάνω το προγραμμα...θα εχουμε αυτοκινητο..με πάιρνει και για τις 3 πρωτευουσες η ποιες ειναι καλύτερα να προτιμήσω...φθάνουμε βραδακι όπως θα ξέρετε...ειναι καλοι οι δρόμοι για να ταξιδεψει κανείς βράδυ κατευθείαν σε Ταλίν η Βίλνιους?υπάρχει θέμα ασφάλειας?
Χαίρομαι, Ιωάννα! Ας μας φωτίσουν από δω και πέρα οι έμπειροι της εταιρείας...
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ναι θανάση..το ξέρω ειναι πολλες ώρες και για τις ημερες που εχουμε νομιζω οτι πρέπει να επικεντρωθούμε σε 2 πρωτευουσες..
ρίγα - ταλίν
η ρίγα - βιλνιους?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.522
Likes
29.362
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
ναι θανάση..το ξέρω ειναι πολλες ώρες και για τις ημερες που εχουμε νομιζω οτι πρέπει να επικεντρωθούμε σε 2 πρωτευουσες..
ρίγα - ταλίν
η ρίγα - βιλνιους?
Υπάρχουν και τ' αεροπλάνα... Μπορείτε να κάνετε το Ρίγα-Βίλνιους-Τρακάι οδικώς, και το Talinn αεροπορικώς από κάπου. Ακόμη και daytrip. Πάντως αν έπρεπε να επιλέξω 2 πόλεις μόνο, θα επέλεγα Βίλνιους και Ταλίν. Αλλά είναι και θέμα προσωπικού γούστου...
Το Talinn είναι μια παλιά χανσεατική εμπορική πόλη, με έντονες γερμανικές/σκανδιναβικές/φινλανδικές επιρροές, ξύλινα σπιτάκια κλπ. Κουκλίστικη και φωτογενέστατη. Η Ρίγα είναι λιγότερο έτσι, είναι μια πόλη που γνώρισε δόξες πολύ πιο μετά, και έτσι έχει λιγότερα μεσαιωνικά (ανακασκευασμένα στην πλειοψηφία τους) και περισσότερα Art-Nouveau χαρακτηριστικά - ενώ δε λείπουν και τα σταλινικά υπολείμματα. Το Βίλνιους πάλι, και η Λιθουανία, έχουν έντονες Πολωνικές αναφορές. Είναι πιο μεγάλη πόλη (σε έκταση), αλλά περπατιέται άνετα. Έχει πολλές όμορφες γωνιές και πράγματα να κάνεις. Ειδικά το βράδυ, είναι και έντονα ατμοσφαιρική.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.224
Likes
41.721
Το δικό μου ταξίδι είναι μικρότερο και δεν θα πάω, αλλά αν παίζουν ακόμη οι προσφορές, η διαδρομή Ρίγα-Ταλίν με την AirBaltic είδα ότι είναι στα 50 ευρώ το άτομο με επιστροφή.
 

BUNO

Member
Μηνύματα
6
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Κρακοβία
Ταξίδι-Όνειρο
βιετνάμ
Μη λετε μπουρδες. Τα βαλτικα κρατη ειναι στη ΕΕ και στην συνθηκη Σενγκεν και τωρα και πριν δυο χρονια. Μονο να σου ελεγξουν τις ταυτοτητες
Τσέκαρα το διαβατήριό μου γιατί ταξίδεψα στις Βαλτικές χώρες και όντως δεν έχει σφραγίδες ,απλά το πήραν και το έλεγξαν κατά την είσοδο από την μια χώρα στην άλλη γιατί όπως προανέφερα πηγα με λεωφορείο από Ρίγα Βίλνιους και από Βίλνιους Ταλλίν.Εκανα λάθος αλλά η έκφραση `` λέτε μπούρδες`` δεν είναι του γούστου μου και ανάλογη του τρόπου έκφρασής μου στο φόρουμ .Λυπάμαι...
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.224
Likes
41.721
Να ρωτήσω κάτι, γιατί δεν μου ξανάτυχε. Έκλεισα την προσφορά για Ρίγα απευθείας για 12 Αυγούστου και φιλικό μου άτομο που τσέκαρε σήμερα δεν βρήκε δρομολόγιο απευθείας. Έστειλα mail πριν λίγο για διευκρινήσεις, αλλά στον πίνακα δρομολογίων δεν υπάρχει πια. Ήδη μου κράτησαν απ' την κάρτα την πρώτη δόση πληρωμής του εισιτηρίου. Τι γίνεται τώρα;
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Δηλαδή τι ακριβώς έγινε?Γιατί έχω κλείσει κι εγώ για Απρίλη.Ακυρώθηκε το δρομολόγιο???
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.336
Μηνύματα
888.704
Μέλη
39.001
Νεότερο μέλος
Maria Kremm

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom