Προσφορά Air Baltic 100.000 θέσεις!

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
https://tickets.airbaltic.com/app/fb.fly?p=BTI&pos=LV&l=en
Δες το λινκ μήπως και δεν καταλαβαίνω καλά τι να πω!Έχω γράψει ακριβώς τις ημερομηνίες που θα ταξίδευα.Κάθε βοήθεια δεκτή!
Επίσης στο μήνυμα που μόλις μου έστειλαν δεν μου δίνουν καμία εναλλακτική πτήση ούτε αλλαγή ημερομηνίας μόνο επιστροφή χρημάτων.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.520
Likes
29.332
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επαναλαμβάνω: Η εταιρία δεν πουλάει την Αθήνα μέσω Κων/πολης. Μόνο απ' ευθείας ή μέσω Ρώμης (δες το route map της). Το ότι σου έδωσε εναλλακτική (δεν ξέρω με ποιά εταιρία) την ίδια μέρα είναι στα υπέρ της - κατά τη γνώμη μου.

Για τα υπόλοιπα σχόλια, δες το edit στο προηγούμενο μήνυμά μου.
Το πουλάει (νέα πώληση). Βάλε στο site τους π.χ. ΑΤΗ-ΡΙΧ-ΑΤΗ για 17/7-21/7.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Μια τελευταία ερώτηση γιατί σας κούρασα πια.Από τη στιγμή που μου απάντησαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μου δώσουν πίσω τα χρήματα εγώ μπορώ με κάποιο τρόπο να ''απαιτήσω'' αλλαγή πτήσης ή ειναι μάταιος κόπος?
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.056
Likes
7.815
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Το πουλάει (νέα πώληση). Βάλε στο site τους π.χ. ΑΤΗ-ΡΙΧ-ΑΤΗ για 17/7-21/7.
ΟΚ, τι να πω. Για Αύγουστο στο route δεν έδινε IST το πρωί που έψαξα. Μπορεί για Ιούλιο να είχε ήδη, μπορεί να το έβαλε τώρα, μπορεί η αναδιάρθρωση να συνεχίζεται. Το σίγουρο είναι ότι "δε θέλει άγχος" γιατί το άγχος λιγοστεύει τη ζωή! :xmas_smile:
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
757
Likes
268
Μέχρι τον Απρίλη είναι 4 μήνες κι όχι 8 και προσωπικά δε το θεωρώ τόσο νωρίς για κλείσει κανείς πτήση..
Άλλο να κλείνεις αεροπορικά 4 μηνες πιο πριν,και άλλο να κλείνεις εισητήρια για λεωφορειο, και ξενοδοχειο χωρις δυνατοτητα ακυρωσης
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
Εμένα με παει μέσω Κων/πόλης την ημέρα που είχα κλείσει 5/9 και με επιστρέφει κατευθείαν στις 10/9 το μεσημέρι αντί στις 11/9 το πρωι...τους έστειλα Μάιλ για αλλαγή στην αναχώρηση για 3/9 που είναι απευθείας και επιστροφή όπως μου πρότειναν και περιμένω απάντηση...αλλιώς οτι πει η παρέα...δεν έχω πληρώσει τίποτε άλλο...πάντα κλείνω ξενοδοχεία με δυνατότητα ακύρωσης 1 ημέρα πριν έστω και αν είναι φύγω την άλλη εβδομάδα...όχι μετά απο 9 μήνες....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.222
Likes
41.718
Μια τελευταία ερώτηση γιατί σας κούρασα πια.Από τη στιγμή που μου απάντησαν ότι το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μου δώσουν πίσω τα χρήματα εγώ μπορώ με κάποιο τρόπο να ''απαιτήσω'' αλλαγή πτήσης ή ειναι μάταιος κόπος?
Με ένα mail ή στο "Manage my booking" σου δίνουν την επιλογή για αλλαγή πτήσης, αλλά επιλέγουν αυτοί τις πιθανές ημερομηνίες. Να παρατηρήσω ότι δεν μου ανέφεραν πουθενά αν αυτό σημαίνει ότι μου ξαναπουλάνε το εισιτήριο με τη νέα τιμή ή δεν θα είχα καμιά επιβάρυνση.
Προσωπικά επέλεξα την ακύρωση γιατί η επιλογή που μου έδωσαν μίκραινε πολύ το ταξίδι μου επίσης φοβάμαι καμιά καινούργια έκπληξη ως τότε (το ίδιο μου είχε τύχει με τη Ryanair Άραξος-Λονδίνο πέρσι, αλλά δεν ακύρωσα).
Πάντως,στα mail απαντάνε άμεσα και το refund θα γίνει σε 5-20 μέρες. Η αμφισβήτηση συναλλαγής μου είπε η τράπεζά μου θα πάρει καμιά 40ριά και μπορεί να προχωρήσει αν φανούν αναξιόπιστοι στη δέσμευσή τους χωρίς όριο ημερών από την αίτηση.
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Άλλο να κλείνεις αεροπορικά 4 μηνες πιο πριν,και άλλο να κλείνεις εισητήρια για λεωφορειο, και ξενοδοχειο χωρις δυνατοτητα ακυρωσης
Τα ξενοδοχεία είναι με ακύρωση φυσικά ποτέ δεν κλείνω χωρίς,απλά το ένα στην πολιτική του κρατούσε την πρώτη νύχτα την οποία μετά την ακύρωση μου επιστρέφει.Όσο για το λεωφορείο έκλεισα τα 3ευρα γιατί απο το φόρουμ μου είπαν ότι δεν τα βρίσκεις μετά οπότε μικρό το κακό αν δεν μου τα επιστρέψουν.Ρε παιδιά μη βγω και κερατάς και δαρμένος,δείξτε λίγο έλεος!

Να ρωτήσω εμένα γιατί δε μου δίνουν την επιλογή να ταξιδέψω κανονικά με την πτήση που υπάρχει εκείνη την ημερομηνία μέσω Κωνσταντινούπολης όπως με την Ιωάννα?Σε όλα τα μειλ που έστειλα ζητώντας και αλλαγή ημερομηνίας η απάντηση είναι ίδια,μόνο επιστροφή χρημάτων!!!
 

ioanna balla

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
565
Επόμενο Ταξίδι
geneva!!!
Ταξίδι-Όνειρο
αμερική
ioanna balla said:
Δεν έχεις την δυνατότητα αλλαγής ημερομηνίας με τα ίδια χρήματα?
Ηθελα να γράψω οτι καταλαβαίνω οτι η εταιρεία σου δίνει την δυνατότητα να δεχτεις τις αλλαγές πτήσεις με τους δικούς της όρους η αλλιώς ακύρωση και επιστροφή χρημάτων ...δεν επιλέγεις εσύ ποια πτήση σε βολεύει με τα ίδια χρήματα...
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Όχι δε μου δινουν δυστυχώς αυτή τη δυνατότητα,το ζήτησα τρεις φορές σε μέιλ και η απάντηση είναι ότι δεν είναι εφικτό παρ'ότι έχι πτήσεις τις ημερομηνίες που είχα κλεισει και ως μόνη επιλογή μου δίνουν την επιστροφή χρημάτων ρητά και κατηγορηματκά!!!
Έχει κανείς καμιά ιδέα αν έχω δικαίωμα να διεκδικήσω αλλαγή ημερομηνίας με άλλο τρόπο?
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
δεν επιλέγεις εσύ ποια πτήση σε βολεύει με τα ίδια χρήματα...
ίσα ίσα που τους έγραψα ότι δεν έχω πρόβλημα να ταξιδέψω όποτε θέλουν αυτοί μέχρι και τον Οκτώβρη!!!Δε μου απάντησαν τίποτε σ'αυτό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.601
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom