Προσφορές flydubai έως 50% από τη Σόφια για διάφορους προορισμούς της Ασιας

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
Έχουμε φορουμικη αστυνομία; Έλεος!
Δηλαδή εγώ που μένω Θεσσαλονίκη να μην διαβάσω εδώ σε αυτό το φόρουμ ότι μπορώ να πετάξω πχ με τη Ράϊαν Ερ από την Σόφια προς Αμβουργο με 60€.
Ας λείψουν από εδώ οι ταξιδιωτικοί εθνικισμοί!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στη Σόφια πώς θα πας; Και γιατί να μην πετάξεις απ΄το Πλόβντιντ ή απ' τη Βάρνα ή απ' την Οχρίδα; Αλλά και το Βουκουρέστι κοντά είναι αν έχεις χρόνο.
Αν αρχίσουμε να δίνουμε προσφορές για κάθε δυνατό συνδυασμό χωρών οι προσφορές θα χάσουν την αξία τους. Μπορείς να ανατρέξεις στο αρχείο των Προσφορών Αεροπορικών για να δεις πόσα ποσταρίσματα υπάρχουν με αναχώρηση εκτός Ελλάδας.

Υ.Γ. Αν τελοσπάντων είναι τόσο μεγάλη ανάγκη σπάστε το θέμα σε δύο κατηγορίες (προσφορές με αναχώρηση εντός και εκτός Ελλάδας).

Ας λείψουν από εδώ οι ταξιδιωτικοί εθνικισμοί!
Για πτήσεις με αναχώρηση εκτός Ελλάδας υπάρχουν κάποιες λεπτομέρειες όπως τρόπος μετάβασης, είναι χώρα Σένγκεν ή όχι κτλ που αρκετά μέλη αγνοούν. Δε μας διαβάζουν μόνο Έλληνες και ούτε μένουν στην Ελλάδα μόνο Έλληνες.
 
Last edited:

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.433
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Άλλο που ακόμα και πολλοί Βορειοελλαδίτες δεν ενδιαφέρονται για τέτοιες πτήσεις που πρέπει να κάνεις ταξίδι ωρών μόνο και μόνο για να φτάσεις στο αεροδρόμιο αναχώρησης.
Σε αυτό συμφωνώ !!!! Το έχω σκεφτεί και ψάξει, να φύγω απο αεροδρόμιο των Βαλκανίων για κάποιον προορισμό, αλλά και πάλι είναι ασύμφορο κυρίως απο θέμα χρόνου....το ίδιο είναι να πάω Αθήνα και μετά να πετάξω (και πιο ξεκούραστα) για τον προορισμό μου, με το να κάνω ταξίδι με λεωφορείο ή τρένο προς Σόφια . Για να μην πώ οτι πιο πολύ συμφέρει έναν Αθηναίο να το κάνει, παρά έναν Θεσσαλονικιό !

Τώρα, το άλλο με το ποστάρισμα των προσφορών, δεν νομίζω οτι είναι κακό να δείχνουμε προσφορές και απο αεροδρόμια ξένων χωρών. Νομίζω σημασία έχει οτι όλοι εδώ μέσα είμαστε Έλληνες που θέλουμε να κάνουμε ταξίδια. Και όλοι μας χρησιμοποιούμε αυτά τα αεροδρόμια στο εξωτερικό ! Άρα είναι βοήθεια, για όσους επιθυμούν να το κάνουν...
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μπες στο fly4free και διάβασε για όποιες προσφορές θέλεις εκτός Ελλάδας. Αν αρχίσουμε να ποστάρουμε τις προσφορές της WizzAir και της Ryanair από όλα τα ξεχασμένα αεροδρόμια της Βαλκανικής θα γίνει ένα μπάχαλο. Άλλο που ακόμα και πολλοί Βορειοελλαδίτες δεν ενδιαφέρονται για τέτοιες πτήσεις που πρέπει να κάνεις ταξίδι ωρών μόνο και μόνο για να φτάσεις στο αεροδρόμιο αναχώρησης.
Το ότι πάρα πολλούς τους ενδιαφέρουν πιο πολύ οι προσφορές απο Σόφια ή Σκόπια παρά απο Αθήνα ίσως είναι δύσκολο να το καταλάβεις!

Το ότι συγκρίνεις τις προσφορές απο Σόφια που είναι 4-5 ωρες απο Θεσσαλονίκη και πολλες άλλες κοντινες πόλεις με τις προσφορές απο οποιοδήποτε άλλο μέρος που είναι σε άλλη ήπειρο είναι δύσκολο να το καταλάβουμε εμείς!

Τελευταίο, και ίσως δύσκολότερο απο όλα, αν κάτι δεν σε ενδιαφέρει έχεις τη δυνατότητα να το αγνοήσεις!
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το ότι συγκρίνεις τις προσφορές απο Σόφια που είναι 4-5 ωρες απο Θεσσαλονίκη και πολλες άλλες κοντινες πόλεις με τις προσφορές απο οποιοδήποτε άλλο μέρος που είναι σε άλλη ήπειρο είναι δύσκολο να το καταλάβουμε εμείς!
Το επόμενο βήμα θα είναι να ποστάρονται προσφορές από Βουδαπέστη, Ιάσιο, Kουταίσι, Μπρατισλάβα και Βαρσοβία αφού απέχουν λιγότερο με αεροπλάνο απ' ότι η Σόφια με ΚΤΕΛ και μετά προσφορές απ'τα επόμενα αεροδρόμια προσφορών προς τρίτα και πάει λέγοντας μέχρι να ολοκλήρωσουμε RTW προσφορών. Το κατάλαβες πού πάει το θέμα τώρα;
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
Το φόρουμ είναι ελληνικό
Ανέβασε και Ελληνική σημαία, ελληνικό ύμνο, και φωτό ελληνικού μουσακά να γουστάρουμε ντε....
Επίσης αυτό θα βοηθούσε ιδιαίτερα:
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.367
Likes
9.289
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Το μόνο αντικειμενικα φάουλ του θεματος (που ειχα εισπραξει κι εγω παρατηρηση απο μοντ παλια) ειναι οτι δεν αναγραφεται το αεροδρόμιο αναχωρησης. Να διορθωθει ο τιτλος ετσι ωστε οποιον δεν ενδιαφέρει το προσπερνα.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Το μόνο αντικειμενικα φάουλ του θεματος (που ειχα εισπραξει κι εγω παρατηρηση απο μοντ παλια) ειναι οτι δεν αναγραφεται το αεροδρόμιο αναχωρησης. Να διορθωθει ο τιτλος ετσι ωστε οποιον δεν ενδιαφέρει το προσπερνα.
Πολύ σωστά. Εγώ έβαλα τον αρχικό τίτλο. Πυροβολείστε ελεύθερα :lol:
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Ο North66 μπορεί να έχει άποψη για ό,τι θέλει. Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τον hlhjac για το θέμα που άνοιξε. Μόλις έκλεισα (χάρη σ' αυτόν) το πρώτο μου ταξίδι για το 2018.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.377
Likes
14.282
Νομίζω ότι δεν χρειάζεται να χωρισθεί το θέμα.Απλά να γράφουμε το αεροδρόμιο αναχώρησης αν αυτό δεν είναι στην Ελλάδα.Συμφωνείτε ή προτιμάτε να χωρισθούν στα δύο;Εσωτερικού-εξωτερικού;
 

Sassenach77

Member
Μηνύματα
7.141
Likes
20.433
Επόμενο Ταξίδι
Τατζικιστάν
Ταξίδι-Όνειρο
Γη του Πυρός
Ο North66 μπορεί να έχει άποψη για ό,τι θέλει. Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τον hlhjac για το θέμα που άνοιξε. Μόλις έκλεισα (χάρη σ' αυτόν) το πρώτο μου ταξίδι για το 2018.
Καλώς να πάς το πρώτο ταξιδάκι σου το 2018! Με εκείνη, όμως, τη συνέχεια της ιστορίας στο ladakh, τι θα γίνει; Τζάμπα την αποκτήσαμε την αγωνία; :)
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Καλώς να πάς το πρώτο ταξιδάκι σου το 2018! Με εκείνη, όμως, τη συνέχεια της ιστορίας στο ladakh, τι θα γίνει; Τζάμπα την αποκτήσαμε την αγωνία; :)
Κοίτα, ήταν δυνατό το σοκ από το φετεινό αλλά τώρα που το ξεπερνάω και αφού δρομολογήθηκε κάτι και για το 2018, μπορώ να συνεχίσω την ψυχοθεραπεία... οπότε, ελπίζω μέσα στην ερχόμενη εβδομάδα να έχω ετοιμάσει κάτι νέο. Ευχαριστώ για την προσμονή (και υπομονή) σας. :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.530
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom