Προσφορές one-way από την Τap Air

czac

Member
Μηνύματα
11
Likes
7
Αν σε ενδιαφερει το μεξικο συγκεκριμενα τσεκαρε το. Ειναι σχετικα φτηνο ταξιδι για να πας. Εκει που κολλησα εγω ειναι οτι ηθελα να βαλω μεσα και την Κουβα και ανεβαινε πολυ το μπατζετ.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.539
Likes
8.506
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος
Αν σε ενδιαφερει το μεξικο συγκεκριμενα τσεκαρε το. Ειναι σχετικα φτηνο ταξιδι για να πας. Εκει που κολλησα εγω ειναι οτι ηθελα να βαλω μεσα και την Κουβα και ανεβαινε πολυ το μπατζετ.


Έχω πάει με 700ε πήγαινε έλα με ανταποκρίσεις (στην επιστροφή μάλιστα 2). Τα εισιτήρια τα αγόρασα μέσω πρακτορείου. Οι αεροπορικές τα είχαν στα 1200ε όταν έψαχνα.

Ευκαιριάρα μου φαίνεται η συγκεκριμένη προσφορά της TAP.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Άμα μένεις Λισαβόνα ή εκεί κοντά, είναι σούπερ η προσφορά. Άμα προσθέσεις το πήγαινε-έλα από Αθήνα συν την επιστροφή που δεν είναι σε προσφορά, δε βγαίνει κάτι αξιόλογο.
Π.χ. Λισαβόνα - SFO 64 ευρώ και άλλα 200 η επιστροφή και άλλα 200 το ATH-LIS, άνθρακες ο θησαυρός.
Εκτός αν γυρίσεις με μίλια από SFO-ATH με 4 ευρώ.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Άμα μένεις Λισαβόνα ή εκεί κοντά, είναι σούπερ η προσφορά. Άμα προσθέσεις το πήγαινε-έλα από Αθήνα συν την επιστροφή που δεν είναι σε προσφορά, δε βγαίνει κάτι αξιόλογο.
Π.χ. Λισαβόνα - SFO 64 ευρώ και άλλα 200 η επιστροφή και άλλα 200 το ATH-LIS, άνθρακες ο θησαυρός.
Εκτός αν γυρίσεις με μίλια από SFO-ATH με 4 ευρώ.
Ή άμα δε μένεις Ελλάδα.
 
  • Like
Reactions: GTS

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.855
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αυτο που μου κανει εντυπωση είναι οτι μεσω skyscanner οι τιμες αυτες ειναι για kiwi και edreams.. Τα υπολοιπα site για την ιδια ημερομηνια δινουν τα εισιτηρια 450 και 500 ευρω. Είναι τεραστια η διαφορα.. Τί παιζει;;

1607642459867.png
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.855
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Άμα μένεις Λισαβόνα ή εκεί κοντά, είναι σούπερ η προσφορά. Άμα προσθέσεις το πήγαινε-έλα από Αθήνα συν την επιστροφή που δεν είναι σε προσφορά, δε βγαίνει κάτι αξιόλογο.
Π.χ. Λισαβόνα - SFO 64 ευρώ και άλλα 200 η επιστροφή και άλλα 200 το ATH-LIS, άνθρακες ο θησαυρός.
Εκτός αν γυρίσεις με μίλια από SFO-ATH με 4 ευρώ.
ATH-LIS 96 ευρώ
LIS-SFO 64 ευρώ
SFO-ATH 35000 μίλια και 4,65 ευρώ. Πιο value for money αυτά τα 35000 μίλια δεν υπάρχει.

Σύνολο: 165 ευρώ!!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
ATH-LIS 96 ευρώ
LIS-SFO 64 ευρώ
SFO-ATH 35000 μίλια και 4,65 ευρώ. Πιο value for money αυτά τα 35000 μίλια δεν υπάρχει.

Σύνολο: 165 ευρώ!!!
Έτσι ναι, αξίζει, το έγραψα άλλωστε. Αλλά στην εποχή που είμαστε, τα μίλια τα φυλάμε ως κόρη οφθαλμού για πιο δύσκολες διαδρομές (και για αναβάθμιση στα μακρινά).
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.855
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έτσι ναι, αξίζει, το έγραψα άλλωστε. Αλλά στην εποχή που είμαστε, τα μίλια τα φυλάμε ως κόρη οφθαλμού για πιο δύσκολες διαδρομές (και για αναβάθμιση στα μακρινά).
Συμφωνούμε από την αρχή έτσι και αλλιώς.

Ένα υπερατλαντικό με SAS δίνει τα μισά μίλια ή και όλα τα μίλια που χρειάζεται για ένα one-way πολύ δύσκολο. Από εκεί και πέρα ο καθένας μετά τα κρατάει τα μίλια για τους προορισμούς που θέλει.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.539
Likes
8.506
Ταξίδι-Όνειρο
Άβυσσος

Τα κοίταγα το πρωί μέσα απ'το site της TAP. Έβρισκα πήγαινε έλα στα 400ε με απευθείας πτήσεις. Έχει και από Παρίσι προς Αμερική φθηνές πτήσεις.

Προσπαθώ να το βγάλω απ'το μυαλό μου και δεν γίνεται!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.180
Μηνύματα
883.109
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom