Προτάσεις για Γαμήλιο αρχές Ιουλίου

OLGAV

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Καλημέρα σε όλους!
Επειδή η πολυπόθητη στιγμή φτάνει (του ταξιδιού εννοώ, όχι του γάμου :bleh:), θα ήθελα να παρακαλέσω τα εκλεκτά μέλη να μου προτείνουν ένα όμορφο εξωτικό ταξιδάκι στις αρχές Ιουλίου. Θέλω ΠΑΡΑ πολύ (ο μέλλων με αντιμετωπίζει με χαμόγελα μέχρι στιγμής, εως ότου να του έρθει το "εγκεφαλικό" :haha:) Praslin και La digue απο Σεϋχέλλες. Επίσης ο Μαυρίκιος (κλασικά ελληνάρες) είναι μέσα στα πλάνα, και σίγουρα πιο οικονομικός. Φεύγουμε αρχές Ιουλίου. Υπάρχει κάποιο tip έτσι ώστε να γλιτώσω τα "κερατιάτικα" των ταξιδιωτικών γραφείων;:D
Κάποια άλλη πρόταση; Λίγη έμπνευση παρακαλώ.... :clap:
 

mariagl

Member
Μηνύματα
844
Likes
648
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Ολγα μου συγχαρητηρια για το γαμο σου, σου ευχομαι κάθε ευτυχια! Επιλογες ειναι παμπολες, αλλα εσυ τι ακριβως θελεις? Ποσα διαθέτεις? Σε ενδιαφέρει η κρουαζιερα? Θες να πατε και να αραξετε ή να δειτε και πραγματα?. Μια φιλη μου πηγε Μαυρικιο γαμηλιο και βαρεθηκαν, εφυγαν δυο μερες νωριτερα. Θα σε ενδιεφερε ενας συνδιασμος Σιγκαπουρη-Μπαλι? Ή προτιμας κατι σε πιο αραχτο πχ Sandals Resorts? Για γαμήλιο παιζουν ακομη και οι Μαλδιβες, Καραιβική οχι απαραιτητα σε Sandals και καλυτερα σε κρουαζιερα, Μπανγκοκ-Πουκετ, Μαλαισια, και για κατι πολυ οικονομικο μπορεις να πας Καιρο-Σαρμ ελ Σειχ... Για δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες...
 

OLGAV

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την άμεση απάντηση! Να είσαι καλά! :D
Εντύπωση μου κάνει το γεγονός πως οι φίλοι σου βαρέθηκαν στο Μαυρίκιο, συνήθως αυτό ακούγεται για τις Μαλδίβες. Το Μπαλί είναι όμορφος και οικονομικός προορισμός, αλλά δε νομίζω ότι είναι αυτό που θέλω τώρα, τουλάχιστον για γαμήλιο. Απορρίπτω επίσης κρουαζιέρες και Αίγυπτο...
Έχω ψιλοκολλήσει με Σεϋχέλλες... έχει μαγική φύση, πράγματα να κάνεις, να δεις, αλλά και να ξεκουραστείς. Απο την άλλη όμως και 6000 είναι αρκετά στους χαλεπούς αυτούς καιρούς :rolleyes: Άραγε μπορώ να τα κλείσω όλα μόνη μου και να μου βγει πιο οικονομικά; αυτό θα ήθελα να ξέρω...
Ίδωμεν όμως! Άλλωστε μια φορά κάνεις γαμήλιο ταξίδι... (δε δέχομαι ενστάσεις!:bleh:)
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Καλημέρα σε όλους!
Επειδή η πολυπόθητη στιγμή φτάνει (του ταξιδιού εννοώ, όχι του γάμου :bleh:), θα ήθελα να παρακαλέσω τα εκλεκτά μέλη να μου προτείνουν ένα όμορφο εξωτικό ταξιδάκι στις αρχές Ιουλίου. Θέλω ΠΑΡΑ πολύ (ο μέλλων με αντιμετωπίζει με χαμόγελα μέχρι στιγμής, εως ότου να του έρθει το "εγκεφαλικό" :haha:) Praslin και La digue απο Σεϋχέλλες. Επίσης ο Μαυρίκιος (κλασικά ελληνάρες) είναι μέσα στα πλάνα, και σίγουρα πιο οικονομικός. Φεύγουμε αρχές Ιουλίου. Υπάρχει κάποιο tip έτσι ώστε να γλιτώσω τα "κερατιάτικα" των ταξιδιωτικών γραφείων;:D
Κάποια άλλη πρόταση; Λίγη έμπνευση παρακαλώ.... :clap:
Σεϋχέλλες φοβερές αλλά πανάκριβες και μονόδρομος το πρακτορείο για γαμήλια διαμονή. Με τα χρήματα των Σεϋχελλών εγώ θα σκεφτόμουν κάτι στον Ειρηνικό (Φίτζι π.χ.!). Εναλλακτικά καμιά Ταϋλάνδη, Μπαλί. Ή καμιά Ζανζιβάρη με σαφάρι πρώτα. Ή καμιά ΝΥ και λίγο Καραϊβική. Εξαρτάται πόσο περιπετειώδεις είσαστε, τι θέλετε και πόσα χρήματα βάζετε.
 

OLGAV

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
Χαίρετε αγαπητέ GTS και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Πολύ ωραίες οι προτάσεις σας, όπως και της Mariagl...
Θα έλεγα πως μας αρέσει η περιπέτεια, αλλά και η ξεκούραση. Άλλωστε το γαμήλιο ταξίδι, επιτάσσει και αραλίκι :D Για κανένα λόγο ας πούμε δε θα πήγαινα Μαλδίβες... δεν έχει απολύτως τίποτα να κάνεις (...λάθος, έχεις! Σκοτώνεσαι με το γαμπρό μετά το διήμερο :haha:)
Εσείς με ποιο πρακτορείο ταξιδέψατε στις Σεϋχέλλες και πόσο βγήκε το ταξίδι;
Η Ζανζιβάρη επίσης μου αρέσει σαν πρόταση. Σαφάρι και παραλίες...ενδιαφέρον! Έχετε ταξιδέψει εκεί;
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εφοσον σου εχουν κολλησει οι Σευχελλες διαβασε την ιστορια της meli ,η οποια εχει γινει με σχετικα οικονομικοτερους ορους.
Δεν νομιζω οτι χρειαζεται για Σευχελλες να τρεχετε με πρακτορεια.
Δειτε τι τιμες παιζουν στο ιντερνετ σε αεροπορικα-ξενοδοχεια.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Χαίρετε αγαπητέ GTS και ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!
Πολύ ωραίες οι προτάσεις σας, όπως και της Mariagl...
Θα έλεγα πως μας αρέσει η περιπέτεια, αλλά και η ξεκούραση. Άλλωστε το γαμήλιο ταξίδι, επιτάσσει και αραλίκι :D Για κανένα λόγο ας πούμε δε θα πήγαινα Μαλδίβες... δεν έχει απολύτως τίποτα να κάνεις (...λάθος, έχεις! Σκοτώνεσαι με το γαμπρό μετά το διήμερο :haha:)
Εσείς με ποιο πρακτορείο ταξιδέψατε στις Σεϋχέλλες και πόσο βγήκε το ταξίδι;
Η Ζανζιβάρη επίσης μου αρέσει σαν πρόταση. Σαφάρι και παραλίες...ενδιαφέρον! Έχετε ταξιδέψει εκεί;
Σεϋχέλλες ήταν πληρωμένο το ταξίδι, οπότε ούτε ξέρω με ποιους πήγαμε τότε. Έστειλα τους κουμπάρους μου όμως εκεί πέρυσι το καλοκαίρι και ενθουσιάστηκαν, αν και κάποιες μέρες είχε λίγο αέρα παραπάνω και λίγο κύμα. Αλλά τους άρεσε πάρα πάρα πολύ. Αν τα έχεις, είναι μαγικό το μέρος, κάντο.

Τανζανία δεν έχω πάει, αλλά μπορείς να κανονίσεις εύκολα σαφάρι + Ζανζιβάρη στο τέλος....είτε με ελληνικό είτε με ξένο πρακτορείο. Αν είναι πρώτη σας φορά σε εξωτικό μέρος, πηγαίντε Σεϋχέλλες. Θα σας μείνουν αξέχαστες. Για πρακτορείο με π.μ. αγαπητή μου...
 

OLGAV

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΖΗΛΑΝΔΙΑ
δυστυχώς δεν έχω δικαίωμα ακόμη να αποστέλλω προσωπικά μηνύματα! ;)
 

Elenik

Member
Μηνύματα
295
Likes
97
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΗΣΙΑ ΚΟΥΚ - ΑΛΑΣΚΑ
Εμείς πήγαμε γαμήλιο ταξίδι στο μαυρίκιο. Θέλαμε ακριβώς το ίδιο, αρκετό αραλίκι αλλά σε περίπτωση που θέλεις να βγεις από το ξενοδοχείο να έχεις επιλογές και από αξιοθέατα και από διασκέδαση. Και νομίζω ότι διαλέξαμε σωστά το μέρος. Φυσικά και δεν το γυρίσαμε όλο γιατί αράζαμε στην παραλία, κάτι το οποίο θα το χρειάζεσαι μετά την κούραση του γάμου, αλλά έχει πολλά πράγματα να δεις. Σημειωτέον ότι ο μαυρίκιος είναι κοραλλιογενές νησί, πράγμα που σημαίνει ότι δεν έχει σχεδόν ποτέ κύμα. Τα κύμματα τα βλέπεις μακριά στο βάθος ενώ εκεί που κάνεις μπάνιο η θάλασσα είναι ήρεμη.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.192
Μηνύματα
883.482
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom