Προτάσεις για βιβλία

psilos3

Member
Μηνύματα
6.073
Likes
44.481
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Καλησπέρα σε όλους !
Θα ήθελα προτάσεις για ιστορικά μυθιστορήματα! (Με σασπένς )
Καλησπέρα και σε σένα.
Αν δεν έχεις διαβάσει τον κορυφαίο Valerio Massimo Manfredi να το κάνεις αμέσως.
Ίσως όχι τα πρώτα του που είναι καθαρά ιστορικά, αλλά τα επόμενα που κινούνται ακριβώς στο ύφος που ψάχνεις. Αγαπημένο μου όλων ο «Χρησμός».
 

depo

Member
Μηνύματα
64
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Βερόνα
Ονειρεμένο Ταξίδι
νησί του Πάσχα
Καλησπέρα σε όλους !
Θα ήθελα προτάσεις για ιστορικά μυθιστορήματα! (Με σασπένς )
Συμφωνώ με Μανφρέντι. Είναι ένας από τους καλύτερους συγγραφείς ιστορικών μυθιστορημάτων. Θα πρότεινα τη σειρά βιβλίων που έχει γράψει για τον Μέγα Αλέξανδρο. Μου αρέσει επίσης και ο Στίβεν Πρέσσφιλντ. Το καλύτερο του βιβλίο είναι οι πύλες της φωτιάς. Ένα από τα καλύτερα ιστορικά μυθιστορήματα είναι η κάθοδος των μυρίων του Ford, Michael Curtis. Τέλος από Έλληνες συγγραφείς προτείνω τον Γιώργο Λεονάρδο. Μου άρεσε πολύ το βιβλίο του ο τελευταίος Παλαιολόγος.
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Για τους φαν του Λουντέμη προτείνω το Οδός Αβύσσου αριθμός 0. Χαρτομάντιλα εννοείται απαραίτητα.
Καλή η λέσχη του βιβλίου αλλά παρότι μικρό φόρουμ δεν απέφυγε τα μποτ δυστυχώς.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Για τους φαν του Λουντέμη προτείνω το Οδός Αβύσσου αριθμός 0. Χαρτομάντιλα εννοείται απαραίτητα.
Θα το κοιτάξω. Ευχαριστώ για την πρόταση.
Με τα χαρτομάντιλα ανά χείρας, φυσικά.

Καλή η λέσχη του βιβλίου αλλά παρότι μικρό φόρουμ δεν απέφυγε τα μποτ δυστυχώς.
Τί εννοείτε ;
Τί είναι τα μποτ ;
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Εννοώ άτομα που στηρίζουν κόμματα κ.λπ. Και εντάξει στις πολιτικές συζητήσεις. Μερικές φορές είναι σε αυτή τη φάση:
-Πώς σου φάνηκε το Ένα παιδί μετράει τα άστρα;
-Ουαααα, ο χ, ψ, ω είναι πρωθυπουργός.
-Σου αρέσει η Τζείν Όστιν;
-Ουααα, όχι η κυβέρνηση δε μου αρέσει.
Εμμονές...
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Εννοώ άτομα που στηρίζουν κόμματα κ.λπ. Και εντάξει στις πολιτικές συζητήσεις. Μερικές φορές είναι σε αυτή τη φάση:
-Πώς σου φάνηκε το Ένα παιδί μετράει τα άστρα;
-Ουαααα, ο χ, ψ, ω είναι πρωθυπουργός.
-Σου αρέσει η Τζείν Όστιν;
-Ουααα, όχι η κυβέρνηση δε μου αρέσει.
Εμμονές...
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση, αν και δεν το έχω εισπράξει αυτό.
Βέβαια, δεν συμμετέχω ενεργά, παρόλο που όταν έχω χρειαστεί κάτι, με έχουν διαφωτίσει σχεδόν πάντα.

Χρησιμοποιείτε κάποιο άλλο φόρουμ αποκλειστικά για βιβλία ;
ή τις σχετικές συζητήσεις τις κάνετε εδώ ;
 
Last edited:

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Ναι, η αλήθεια είναι ότι τώρα απ' ότι έχω δει δεν υπάρχει αυτό. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο φόρουμ για βιβλία. Γράφω καμιά φορά εδώ αλλά δεν είμαι πια τόσο ενεργή. Έχω σκεφτεί πάντως να γραφτώ και στη Λέσχη γιατί κι εγώ έχω κάποιες απορίες. Όπως π.χ. τι στο καλό συνέβη στη μικρή Μπιζού; Αν ξέρει κάποιος...
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
982
Likes
2.063
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Ναι, η αλήθεια είναι ότι τώρα απ' ότι έχω δει δεν υπάρχει αυτό. Δεν ξέρω αν υπάρχει άλλο φόρουμ για βιβλία. Γράφω καμιά φορά εδώ αλλά δεν είμαι πια τόσο ενεργή. Έχω σκεφτεί πάντως να γραφτώ και στη Λέσχη γιατί κι εγώ έχω κάποιες απορίες. Όπως π.χ. τι στο καλό συνέβη στη μικρή Μπιζού; Αν ξέρει κάποιος...
Ludovica γράφεις με γρίφους! ;) Εντάξει με το μποτ μας το εξήγησες, αλλά ποια στο καλό είναι η μικρή Μπιζού?
 

ludovica

Member
Μηνύματα
215
Likes
1.743
Είναι μία νοβέλα: Η ΜΙΚΡΗ ΜΠΙΖΟΥ
Πραγματικά δεν κατάλαβα Χριστό στο τέλος.
Liane Moriarty έχει διαβάσει κανείς; Την προτείνω για το καλοκαίρι. Τα βιβλία της έχουν τόση αγωνία και έντονη πλοκή που δε σ' αφήνουν να ανασάνεις.
 

Giannis_K

Member
Μηνύματα
27
Likes
51
Έχω σκεφτεί πάντως να γραφτώ και στη Λέσχη γιατί κι εγώ έχω κάποιες απορίες. Όπως π.χ. τι στο καλό συνέβη στη μικρή Μπιζού; Αν ξέρει κάποιος...
Επιχειρήστε το.
Είναι πολύ πιθανό να σας διαφωτίσουν.

Τώρα, εάν κάποιο μέλος κάνει πολιτικά σχόλια, απλά πείτε του αυτά που είπατε και σε εμένα.
Θεωρώ ότι θα καταλάβει.
Εάν επιμείνει, απλά αγνοήστε το (νομίζω υπάρχει και δυνατότητα μπλοκαρίσματος).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.073
Μηνύματα
879.670
Μέλη
38.807
Νεότερο μέλος
elendim7576

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom