Προτάσεις για "γαμήλιο ταξίδι" !

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Για ακόμα μια φορά θέλω την γνώμη σας !!!!

Παντρεύομαι τον Σεπτέμβριο (προλαβαίνω ακόμη :shock: δηλαδή...) 24 του μήνα.
Δεν έχουμε καταλήξει ακόμα για το που θα πάμε και τι θα κάνουμε στο γαμήλιο ταξίδι μας.(Παρίσι έχουμε πάει ήδη... αλλιώς ευχαρίστως).

Η μέλλουσα... θέλει να πάμε Νέα Υόρκη για να με ξεποδαριάσει εγώ θα ήθελα κανένα πιο εξωτικό προορισμό για αραλίκι :clap:. Άντε να τα συνδυάζαμε αυτά λίγο μια βδομάδα κούραση και μια ξεκούραση...

Σκεπτόμαστε λοιπόν για καμιά 10αρια μέρες εκείνη την εποχή (μην μας πιάσουν τίποτα τυφώνες:)) με ένα budget που καλό θα ήταν να μην ξεπεράσει τις 3000? (κρίση !).

Νομίζω ότι πρέπει αν θέλω να βρω καμιά καλή τιμή πρέπει να τα κλείσω απο τώρα... Οπότε η εμπειρία σας και η γνώμη σας θα ληφθούν σοβαρά υπόψιν.

Κρέμομαι από το πληκτρολόγιο σας και σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Θα προτεινω κατι αλλα δεν ξερω κατα ποσο εμπιπτει στο budget σας.
Μαιαμι -Φλοριντα και τα παρατριγυρω μερη για 1 εβδομαδα και την επομενη βδομαδα χαλαρωση σε καποιο νησι ειτε απο τα Κeys κοντα σε Maiami ,ειτε καποιο νησι της Καραιβικης.
Μια αλλη ιδεα πιο κοντινη και οικονομικη ειναι Τυνησια -Μαροκο και τα συναφη .Προσφερονται και για χαλαρωση αλλα και για εξερευνηση.
Αν ομως η μελλουσα ειναι της Ν. Υορκης ..νομιζω οτι μαλλον θα βρει πιο ενδιαφερον τον πρωτο συνδυασμο.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Νεα Υόρκη μια εβδομάδα και μετα καραιβική 5-6 μερες και τα συνδυάζεις και μεγαλούπολη και relax
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
3.000? το άτομο ή σύνολο? Αν είναι σύνολο χαιρέτα την την Ν.Υ από τώρα και ψάξε για κάτι Ευρωπαικό...
 

Tinatoro

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Χαβαη
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΖΑΜΑΙΚΑ, ΙΑΠΩΝΙΑ
Γειά σας, Εγώ είμαι η μάλλουσα

Εγώ βρίσκω πτήση με 1500 ευρώ με Air France για New York. Τα ξενοδοχεία είναι αυτά που με δυσκολεύουν, εφόσον τα περισσότερα δεν περιλαμβάνουν προϊνό, και μερικά έχουν και μοιραζόμενο Μπάνιο. :bleh:
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Και γιατί δεν κοιτάτε στην ίδια λογική ψώνια-ξεκούραση την ΝΑ Ασία.Πάτε μια Σιγκαπούρη για ψώνια και μετά σε κανένα νησάκι τριγύρω για μπάνια.

Εγώ πάντως πήγα Βαρκελώνη γαμήλιο και ξεποδαριάστηκα,αλλά μόλις είχα κόψει το τσιγάρο ταυτόχρονα με τη γυναίκα μου και αν καθόμασταν απλώς σε μια ξαπλώστρα όλη μέρα,με τα νεύρα που είχαμε μάλλον θα γύριζε ο ένας από τους δύο πίσω. :haha:
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Και γιατί δεν κοιτάτε στην ίδια λογική ψώνια-ξεκούραση την ΝΑ Ασία.Πάτε μια Σιγκαπούρη για ψώνια και μετά σε κανένα νησάκι τριγύρω για μπάνια.

Εγώ πάντως πήγα Βαρκελώνη γαμήλιο και ξεποδαριάστηκα,αλλά μόλις είχα κόψει το τσιγάρο ταυτόχρονα με τη γυναίκα μου και αν καθόμασταν απλώς σε μια ξαπλώστρα όλη μέρα,με τα νεύρα που είχαμε μάλλον θα γύριζε ο ένας από τους δύο πίσω. :haha:
Είναι αυτό που λένε παντρεύτηκες και σου έκοψε το βήχα... :haha:. Και στα δικά μου...:roll:!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Ε ρε μπαγάσα με 3.000? 10 μέρες Καραιβική και Ν.Υ δεν πας με τίποτε... προσγειώσου σε τίποτε πιό κοντινό... μια Ιταλία είναι ότι πρέπει...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μπορούν να πάνε ρε,αλλά απλώς θα δούνε το JFK και θα γυρίσουνε.

Επίσης ιδέα για ψώνια-μπάνια είναι το πολυφορεμένο Ντουμπάι-Μαλδίβες αλλά δεν ξέρω τον καιρό εκείνη την εποχή.
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Τι αστεία λέτε μεσημεριάτικα!!!
Μιλάτε για ψώνια στην σιγκαπουρη το ντουπάι κλπ λές και τα έχουν τσάμπα εκεί!!
Απατάσθε!! εδώ θα βρείτε πολύ καλύτερες τιμές βάλε και τα εισιτήρια --ο κούκος και η κουρούνα!!
Αφήστε το κεφάλαιο ψώνια ...για τα ...ψώνια!!
 

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Και γιατί δεν κοιτάτε στην ίδια λογική ψώνια-ξεκούραση την ΝΑ Ασία.Πάτε μια Σιγκαπούρη για ψώνια και μετά σε κανένα νησάκι τριγύρω για μπάνια.. :haha:

Αν θέλουν ντε και καλά ψώνια, η Σιγκαπούρη δεν προσφέρεται για το σπορ. Ούτε για αυτά που θα ενδιαφέρουν τη νύφη, ούτε για αυτά που θα ενδιαφέρουν το γαμπρό.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.056
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom