Προτάσεις για "γαμήλιο ταξίδι" !

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
Συμφωνώ με τον GTS.μεγάλο μειον όσον αφορα τα ταξιδιωτικά πρακτορεία που πάνε Μπαλι, είναι οτι όλα σ προσφέρουν διαμονή είτε Nusa Dua, είτε Kuta η Seminyak, περιοχές που, απόσο έχς διαβάσει και μου έχουν πεί πολλοί που επισκεύτηκαν το Μπαλι, δεν αξίζουν ιδιαίτερα και δεν προσφέρονται τόσο πολύ και για ''βάση''για να γυρίσεις το νησί..
 

papatya

Member
Μηνύματα
55
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Πασχα-Ανταρκτική
Εγώ προτείνω κλείσε μόνος σου, μείνε ubud και δε θα το μετανιώσεις1!!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.566
Εγώ προτείνω κλείσε μόνος σου, μείνε ubud και δε θα το μετανιώσεις1!!
Ακριβώς! Ας κλείσει και με πρακτορείο, δεν είναι αυτό το θέμα, αλλά ΟΧΙ στα νότια.....ας τους πει ότι θέλει να μείνει Ubud, να δει και αν το πρακτορείο ξέρει τι του γίνεται...
 
Μηνύματα
46
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα
Ταξίδι-Όνειρο
Ασία παντού
Συμφωνώ και εγώ για Ubud ανεπιφύλακτα.........:lol:
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Πολύ κρίμα πάντως να πάτε σαν τις μάζες με πρακτορείο στο Μπαλί, όπου θα δείτε τη χειρότερη πλευρά του νησιού (και μακράν), δηλ. τη νότια. Είναι τόσο πολύ ομορφότερο το νησί αλλού, που απλά δε ξέρετε τι θα χάσετε.....
Έχουμε δει στο cel tours πακέτα μόνο για εισητιρια και διαμονή απο 700-1000 το άτομο για τα τουρ και τα υπόλοιπα θα τα κλείνουμε από εκεί.
Ψάξαμε ξεχωριστά για εισιτήρια και μας βγαίνουν πολύ ακριβότερα και χωρίς διαμονή, δεν ξέρω πως τα καταφέρνουν.

Εκανα και εγώ το γαμήλιό μου ταξίδι εκεί. Πολύ καλή επιλογή. Σου προτείνω να κλείσεις μέσω πρακτορείου τα εισιτήρια και τη διαμονή. Υπάρχουν πολλά πακέτα για νεόνυμφους. Να θυμάσαι πάντα ότι στην τιμή του πακέτου δεν περιλαμβάνονται οι φόροι αεροδρομίου, γύρω στα 200 ευρώ. Σε συμβουλεύω για διάφορες εκδρομές στο Μπαλί να αποφύγεις να τις κλείσεις μέσω του ξενοδοχείου, αλλά απευθείας στα γραφεία που τις κάνουν. Συμβουλέψου τα φυλλάδια που θα βρεις εκεί. Σου προτείνω να κάνεις ράφτινκ στο ποτάμι, πολύ γέλιο.............. Οσο για το φαγητό, έχει για όλα τα γούστα, μην ανησυχείς. Μην χάσεις οπωσδήποτε τους τοπικούς χορούς. Και για σπα ο χαμός..............
Αν θέλεις άλλες πληροφορίες, εδώ είμαστε................ Καλό δρόμο..................:clap:
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες φίλε μου. Πες μου σε παρακαλώ τι έκανες με το συνάλλαγμα ? Το έκανες από εδώ η εκεί ? Κρατούσες χρήματα πάνω σου η μπορούσες να κάνεις ανάληψη από εκεί ? Με τις πιστωτικές τι γίνετε ?

Εγώ προτείνω κλείσε μόνος σου, μείνε ubud και δε θα το μετανιώσεις !!
Είναι τέλεια εκεί αλλά μήπως είναι μακριά για βόλτες στις παραλίες κτλ ?

Ακριβώς! Ας κλείσει και με πρακτορείο, δεν είναι αυτό το θέμα, αλλά ΟΧΙ στα νότια.....ας τους πει ότι θέλει να μείνει Ubud, να δει και αν το πρακτορείο ξέρει τι του γίνεται...
Εκτός απο Cel tours μου προτείνετε κατι άλλο μιας και δεν έχω καμία εμπειρία (+ οτι μένουμε και Ηράκλειο).
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.797
Likes
18.566
Για να προσπαθήσω να σε βοηθήσω περισσότερο:

Οι παραλίες στο νησί είναι ψιλομάπα, αν περιμένεις τέλειες τροπικές παραλίες θα απογοητευτείς. Το νησί προσφέρει πολύ περισσότερα και πανέμορφα πράγματα να δεις. Αυτό στο λέει ένας παραλιοκυνηγός που έχει πάει Ασία φουλ και Καραϊβική. Στο Μπαλί δε μου έλειψε η θάλασσα, αν και πήγα σε κοντινά νησάκια για μπάνια. Λαχταρούσα το Ubud όμως περισσότερο.

Άρα, όχι το Ubud δεν είναι δίπλα σε παραλία, αλλά οι παραλίες δεν αξίζουν. Αντιθέτως, είναι η τέλεια βάση για εκδρομές στο νησί αφού βρίσκεται περίπου στο κέντρο. Στο νότο, εκτός από άσχημα σε σχέση με τα υπόλοιπα μέρη, είσαι στου διαόλου. Θα το μετανιώσεις πικρά, οι ωραίες εκδρομές είναι ώρες μακριά, εκτός αν θέλεις να περάσεις τις μισές σου διακοπές στο αυτοκίνητο με μποτιλιάρισμα, διότι μάντεψε, έχει και ΠΟΛΥ κίνηση στους νότιους δρόμους. Μαύρο χάλι.

Με το να κλείσεις διαμονή στο νότο, το τονίζω, διαπράτεις μεγάλο σφάλμα. Δε θα το καταλάβεις αν δε μείνεις και δεις αυτά που σου λέω, αλλά στα λέμε εμείς που τα έχουμε κάνει και έχουμε και μια εμπειρία παραπάνω.

Πες στο πρακτορείο σου να σου κλείσει αεροπορικά και ξενοδοχείο στο Ubud και βλέπεις τι έχουν να σου πουν.....είμαι κι εγώ περίεγος.
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Ναι όντος μετά απο διάβασμα στις ταξιδιωτικές ιστορίες αποκλείω την nusa dua και την kuta. Για sanur καπου διάβασα οτι ειναι καλα και μου φαίνεται οτι εχει και εύκολη πρόσβαση σχεδόν παντού. Εχω να ρίξω πολλή μελέτη !!!
 

giota1

Member
Μηνύματα
386
Likes
89
Ταξίδι-Όνειρο
αλασκα και σκανδιναβια
Αυτές οι Μαλδίβες πολλή μου αρέσουν ! μας παίρνει η πρέπει να ζητήσω αύξηση μετοχικού κεφαλαίου ?

εμεις ειχαμε παει γαμηλιο ιουνιο 2007 5 μερες μαλδιβες στο sun island (τελειαααααααα) και 2 μερες ντουμπαι. ειχαμε παει με πρακτορειο(ατομικο) και μας ειχε στοιχησει ακριβως 2674? και στις μαλδιβες ητανε full board αλλα να σκεφτεις οτι η τιμη ανεβηκε λογω ντουμπαι για τι το ξενοδοχειο που μειναμε στοιχηζε 170? τη βραδια το ατομο +πρωινο και δεν ητανε και τιποτα το φανταστικο αλλα φανταζομαι αμα το ψαξετε θα βρειτε πολυ καλυτερες τιμες και ξενοδοχεια.
 

EvaG80

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ναι όντος μετά απο διάβασμα στις ταξιδιωτικές ιστορίες αποκλείω την nusa dua και την kuta. Για sanur καπου διάβασα οτι ειναι καλα και μου φαίνεται οτι εχει και εύκολη πρόσβαση σχεδόν παντού. Εχω να ρίξω πολλή μελέτη !!!
τελικα blademyc εκλεισες Μπαλι? παντρευεσαι απο οτι ειδα μια μερα μετα απο μενα κι εχω ψηθει κι εγω τρελλα για εκει!! βεβαια εμεις θα εχουμε μονο μια εβδομαδα για το ταξιδι μας και δεν ξερω αν θα μας φτασει... :( καθε βοηθεια και πληροφορια παντως ευπροσδεκτη!! :p
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Ναι τελικά κλείσαμε πριν μερικές μέρες από cel tours.... Φρόντισε να μην περιμένεις τελευταία στιγμή. Εμείς ενώ το είχαμε αποφασίσει εδώ και καιρό περιμέναμε να δούμε τις τιμές και όταν φτάσαμε στο σημείο να ζητάμε συγκεκριμένο ξενοδοχείο και τύπο δωματίου αυτό δεν υπήρχε διαθέσιμο...
Οπότε οι επόμενες προτάσεις ηταν εντελώς τυχαίος λίγο ακριβότερες και αυτό επαναλήφθηκε 3 φορές... Τέλος καλό ολα καλά άντε ενα μηνακι μας έμεινε !!
 

EvaG80

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
αντε μπραβο!!! σ'ευχαριστω για την απαντηση. χμ, ισως να ειναι ηδη αργα αλλα εμεις γενικοτερα ειμαστε της τελευταιας στιγμης... για την ωρα μαζευω πληροφοριες και μαλλον το σαββατο θα παω να τα δω κι απο κοντα τα πακετα. για το cel tours μου εχουν πει κι αλλοι, οποτε θα το επισκεφτω στανταρ! ουφ, αυτο το τελευταιο μηνακι θα μου βγει η ψυχη!!!:shock:
 

blademyc

Member
Μηνύματα
21
Likes
1
Ειχα ρωτήσει και σε 2 αλλα τουριστικά το ενα μου ειπε 1000 ? παραπάνω ασε που οταν τους ειπα οτι θέλω προσφορά αυτοί μου έλεγαν οτι θέλουν τα στοιχεία μου για να κάνουν κράτηση ώστε να μου πουν τιμή και οι άλλοι δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο...
Α και σε ανα που πήγα αρχές Αυγούστου μου είπαν οτι ειναι πολλή νωρίς και να τους ξαναρωτήσω σε κάνα μήνα (τώρα ποιος δουλεύει ποιον...), ουτε να μου κρατήσουν ένα τηλέφωνο ενα όνομα μια εκκρεμότητα λέμε τώρα.

Άσε που μετά έχουν κρίση... αν χάνουν ετσι
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.029
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom