Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Όμως @alma η Σίφνος και @vanda η Φολεγανδρος (ιδίως) ανταποκρίνονται στο "πολύ μικρό budget"? Ο Σεπτέμβριος κάπως σώζει μειώνει τις τιμές, αλλά και πάλι...
Μήπως να μας προσδιορίσεις τι ποσό διαθέτεις @Τασος552
Όντως φτηνή δεν είναι.Μπορεί να φάει οικονομικά πίτσες, σουβλάκια κλπ., αλλά νομίζω πως η διαμονή δύσκολα θα πέσει πολύ.
Αν μας πει και ποσό ανα βράδυ για διαμονή ο Τάσος θα είναι πιο εύκολο να πούμε....
 

tsampi90

Member
Μηνύματα
331
Likes
1.748
Να περπατάς με το σύντροφό σου κρατώντας του ψυχαναγκαστικά το χέρι ... Μη σου τύχει!!!
Χίλια συγγνώμη.. δεν μπόρεσα να κρατηθώ!
:bounce: ενν. το λέω καθαρά με διάθεση αστεϊσμού, ελπίζω να μην παρεξηγηθω

Σοβαρά τώρα.. Όλες οι γνώμες είναι αποδεκτές και λυπάμαι πολύ που αποκόμισες αυτή την άποψη για το νησί μου. Εγώ θα σου πρότεινα σε κάποια άλλη φάση της ζωής σου να του δώσεις ξανά μια ευκαιρία γιατί απ' αυτά που περιγράφεις σίγουρα δεν είδες την πραγματική Ρόδο!

Όπου και αν αποφασίσεις να πας σου εύχομαι ολόψυχα περάσεις υπέροχα!
 

Τασος552

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Όμως @alma η Σίφνος και @vanda η Φολεγανδρος (ιδίως) ανταποκρίνονται στο "πολύ μικρό budget"? Ο Σεπτέμβριος κάπως σώζει μειώνει τις τιμές, αλλά και πάλι...
Μήπως να μας προσδιορίσεις τι ποσό διαθέτεις @Τασος552
Τωρα πια μεχρι 400 ευρω. 80-130 θα πανε τα ακτοπλοικα απο και προς Πειραια. Το φαι δε με νοιαζει τοσο για 5 το πολυ μερες. Αλλωστε σαν ερασιτεχνης μαγειρας παντα απογοητευομαι απ' τις ταβερνες και αναπολω τις νοστιμιες που φτιαχνω μονος μου. 😄 Παρο-Αντιπαρο ειχα περασει ωραια, αλλα λεω να δω κατι καινουριο. Αν εχει φυσικη ομορφια και παρεες νομιζω θα μεινω ικανοποιημενος. :)


Η Σίφνος γυρίζεται εύκολα χωρίς ΙΧ. Η Κύθνος πάλι χωρίς ΙΧ εξαιρετικά δύσκολα.Η Αμοργός εξαιρετική αλλά χωρίς ΙΧ σχεδόν δεν είναι επιλογή.
Διαβασα καπου οτι στην Αμοργο θα μπορουσα να περασω ολες τις μερες στην Αιγιαλη χωρις να μετακινηθω.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Διαβασα καπου οτι στην Αμοργο θα μπορουσα να περασω ολες τις μερες στην Αιγιαλη χωρις να μετακινηθω.
Ναι ναι. Μπορείς. Ήθελα να στο γράψω. Θα πέσουν όλοι πάνω μου όμως πάλι να με φάνε γιατί "η Χώρα είναι η φάση" πια :haha: Βέβαια έχει λεωφορείο για Χώρα να τη δεις κι αυτήν.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Εγω θα πρότεινα Σέριφο στο καμπινγκ, αν κ δεν ειναι μέσα σε αυτα που σκέφτεσαι.
Για Αμοργό είμαι απο αυτους που θα πέσουν να φανε την @katkats 😅Δεν θα ξαναεμενα Αιγιαλη
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Όταν έγραφα για ακρίβεια είχα ξεχάσει ότι μπορείς να μείνεις και σε κάμπινγκ. Οπότε Σίφνο παίζει, αλλά Φολέγανδρο θα ταλαιπωρηθείς χωρίς μεταφορικό στο κάμπινγκ. Και βέβαια παίζει Αμοργός - Αιγιάλη.
 
D

Delmem37668

Guest
Χαιρετω την παρεα! Μετα απο μια αποτυχημενη αποπειρα διακοπων στη Ροδο οπου με εβαλαν σε δωματιο ακαταλληλο για διαμονη και κατεληξα στο νοσοκομειο με δυσπνοια, και μου εφαγαν και τα λεφτα μου, θελω τωρα το Σεπτεμβριο εχοντας ενα πολυ μικρο budget, να μεινω 3-5 ημερες σε ενα κυκλαδιτικο νησι.

Ειμαι αναμεσα σε Σιφνο, Σικινο, Φολεγανδρο, Κιμωλο, Κυθνο και Αμοργο. Κριτηρια μου να μην απαιτειται μεταφορικο μεσο, να εχει φυσικη ομορφια και παρεες χαλαρων χαρουμενων ανθρωπων που μεταδιδουν νεανικη ενεργεια. Στη Ροδο ειχε μονο οικογενειες, συνταξιουχους και ζευγαρια που κρατιοντουσαν σφιχτα, ψυχαναγκαστικα σχεδον, απο το χερι, και ουτε ενας ανθρωπος δεν χαμογελαγε. Ας μην επαναληφθει ο εφιαλτης. 🥵
Θα ηθελα να αποφυγω υπερβολικα εμπορευματοποιημενες καταστασεις.

Θα μπορουσα να μεινω και σε καμπιγκ αλλα το βασικο ειναι να μου αρεσει το νησι και οχι να εχει καμπιγκ.
θα μπορούσες τουλάχιστον να αναφέρεις το κατάλυμα η το γραφείο και να προχωρήσεις σε μήνυση.
δυο βδομάδες έκατσα τον Αύγουστο στη Ρόδο και πέρασα πραγματικές διακοπές χωρίς να κάνω απολύτως τίποτε. αυτό εξάλλου επιδιώκω, ξεκούραση τίποτε άλλο. οι άνθρωποι ήταν χαρούμενοι έτοιμοι να εξυπηρετήσουν.
οι συνταξιούχοι οι ηλικιωμένοι και οι οικογένειες είναι μέρος της κοινωνίας μας.
 

vanda

Member
Μηνύματα
875
Likes
4.171
Επόμενο Ταξίδι
Βρυξέλλες ξανά
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βιετνάμ και Αργεντινή
Όμως @alma η Σίφνος και @vanda η Φολεγανδρος (ιδίως) ανταποκρίνονται στο "πολύ μικρό budget"? Ο Σεπτέμβριος κάπως σώζει μειώνει τις τιμές, αλλά και πάλι...
Μήπως να μας προσδιορίσεις τι ποσό διαθέτεις @Τασος552
Αυτό ακριβώς σκέφτηκα ότι θα είναι νορμάλ οι τιμές λόγω εποχής. Κατά τα άλλα, συμφωνώ απόλυτα ότι το καλοκαίρι η Φολέγανδρος είναι ακριβή.
 

Τασος552

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Εγω θα πρότεινα Σέριφο στο καμπινγκ, αν κ δεν ειναι μέσα σε αυτα που σκέφτεσαι.
Για Αμοργό είμαι απο αυτους που θα πέσουν να φανε την @katkats 😅Δεν θα ξαναεμενα Αιγιαλη
Εριξα μια ματια στο καμπιγκ της Σεριφου και μου φανηκε πολυ εμπορικο, τροχοσπιτα, εστιατορια. Τι ελαττωμα ειχε η Αιγιαλη;

Όταν έγραφα για ακρίβεια είχα ξεχάσει ότι μπορείς να μείνεις και σε κάμπινγκ. Οπότε Σίφνο παίζει, αλλά Φολέγανδρο θα ταλαιπωρηθείς χωρίς μεταφορικό στο κάμπινγκ. Και βέβαια παίζει Αμοργός - Αιγιάλη.
Για τη Σιφνο διαβασα αντικρουομενες αποψεις εδω στο φορουμ. Καποιοι εγραψαν οτι πανε κυριως ζευγαρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για τη Σιφνο διαβασα αντικρουομενες αποψεις εδω στο φορουμ. Καποιοι εγραψαν οτι πανε κυριως ζευγαρια.
Ε παντού θα βρεις ζευγάρια σε αυτά τα νησιά. Δεν την έχω όμως στο μυαλό μου ως ζευγαρονησι. Έχω καιρό να πάω όμως.
 

Τασος552

Member
Μηνύματα
7
Likes
5
Ε παντού θα βρεις ζευγάρια σε αυτά τα νησιά. Δεν την έχω όμως στο μυαλό μου ως ζευγαρονησι. Έχω καιρό να πάω όμως.
Ε απλα να μην ειναι σαν επετειος του Αγιου Βαλεντινου οπως στη Ροδο το δεκαπενταυγουστο😂
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom