Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

Μηνύματα
959
Likes
5.226
Πάντως εμείς είχαμε κλείσει το Νοέμβρη για τέλη Αυγούστου με 90 το βράδυ για Φολέγανδρο. Είναι μεγάλη η ζήτηση και ελάχιστη η προσφορά του νησιού στα δωμάτια. Η εστίαση ακολούθησε αυτό το ακριβο μονοπάτι
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Πάντως εμείς είχαμε κλείσει το Νοέμβρη για τέλη Αυγούστου με 90 το βράδυ για Φολέγανδρο. Είναι μεγάλη η ζήτηση και ελάχιστη η προσφορά του νησιού στα δωμάτια. Η εστίαση ακολούθησε αυτό το ακριβο μονοπάτι
Ναι κι εγώ κλείνω από Οκτώβριο και δεν έχω βρει ποτέ κάτι νορμαλ
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Δε θα διαφωνήσω με όσα γράφτηκαν. Είναι δεδομένο πως η διαμονή σε Φολέγανδρο, χώρα Αμοργού και Αστυπάλαια για τις οποίες γίνεται συζήτηση είναι υψηλή σε κόστος για το μήνα Αύγουστο. Αυτό φυσικά δε σημαίνει απαραίτητα ότι τα νησιά χάνουν την αυθεντικότητα τους, κάθε άλλο, απλά το τίμημα του Αυγούστου που κάνουμε διακοπές οι περισσότεροι είναι πάντα υψηλό σε σχέση με όσα παρέχονται.
Εδώ πέρυσι στους Αρκιούς και μου ζήτησαν 80€ τη βραδιά, δε θα ζητήσουν στη Φολέγανδρο;
Λίγα είναι πλέον τα νησιά που κρατάνε τις τιμές χαμηλά.

Επίσης για τη Σύμη που προαναφέρθηκε αλλά και για όλα τα νησάκια γύρω από τη Ρόδο (Χάλκη, Σύμη, Καστελόριζο) η αυξημένες τιμές σε όλα -όχι μόνο στη διαμονή- είναι κάτι δεδομένο. Μεγάλη προσοχή.
 

Desp01na

Member
Μηνύματα
38
Likes
7
Συγκριτικά οι τιμές Φολέγανδρο, Αμοργό, Κουφονήσια πως είναι;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Συγκριτικά οι τιμές Φολέγανδρο, Αμοργό, Κουφονήσια πως είναι;
Για διαμονή αλλά και γενικότερα η Αμοργός είναι πιο προσιτή σε κάθε περίπτωση από τα άλλα δύο.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Δε θα διαφωνήσω με όσα γράφτηκαν. Είναι δεδομένο πως η διαμονή σε Φολέγανδρο, χώρα Αμοργού και Αστυπάλαια για τις οποίες γίνεται συζήτηση είναι υψηλή σε κόστος για το μήνα Αύγουστο. Αυτό φυσικά δε σημαίνει απαραίτητα ότι τα νησιά χάνουν την αυθεντικότητα τους, κάθε άλλο, απλά το τίμημα του Αυγούστου που κάνουμε διακοπές οι περισσότεροι είναι πάντα υψηλό σε σχέση με όσα παρέχονται.
Εδώ πέρυσι στους Αρκιούς και μου ζήτησαν 80€ τη βραδιά, δε θα ζητήσουν στη Φολέγανδρο;
Λίγα είναι πλέον τα νησιά που κρατάνε τις τιμές χαμηλά.

Επίσης για τη Σύμη που προαναφέρθηκε αλλά και για όλα τα νησάκια γύρω από τη Ρόδο (Χάλκη, Σύμη, Καστελόριζο) η αυξημένες τιμές σε όλα -όχι μόνο στη διαμονή- είναι κάτι δεδομένο. Μεγάλη προσοχή.
80 για Αρκιους;;;οσο ομορφα κι αν ειναι δεν τα εδινα με τιποτα...κατι τετοια ακουω και νευριαζω,κι η μαλτα σε airbnb εχει σπιτια υπεροχα με 280 την εβδομαδα αυγουστο μαζι με την κορη μου.ελπιζω να βαλουν μυαλο μερικοι,γιατι αν πστευουν πως ο ελληνας τουριστας,που μ αυτον θα δουλεψουν φετος θα εχει τοσα λεφτα πεφτουν εξω,εγω τα λεγα παντα,κανεις δεν ακουγε.ελπιζω να περασες καλα τουλαχιστον στους γειτονικους μας Αρκιους!Αν και προτιμω Λειψους και το τονιζω δεν εχω κανενα συμφερον.ουτε ενοικιαζομενα εχω,ουτε τιποτα.απλα την κοπανησα την χρυση; δεκαετια του 90 κι εφυγα για πατμο,ουτε καταγωγη εχω απο εδω.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.322
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
80 για Αρκιους;;;οσο ομορφα κι αν ειναι δεν τα εδινα με τιποτα...
Ούτε εγώ τα έδωσα, το θεώρησα τρελή εκμετάλλευση. 80 δεν έχω πληρώσει πουθενά το δίκλινο, όσο καλό και να είναι το ποσό αυτό για μένα είναι πάνω από το μπατζετ μου. Προτιμώ μια μέρα παραπάνω κάπου αλλού. Τα έχω γυρίσει όλα τα νησιά αυτά, παραπάνω από μια φορά, ωστόσο ήθελα να βάλω μια διανυκτέρευση και στους Αρκιούς το καλοκαίρι που μας πέρασε.
Δε πειράζει, την επόμενη φορά σε πιο προσιτό κατάλυμα.
 

thrylosveria

Member
Μηνύματα
230
Likes
205
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτικες
Ταξίδι-Όνειρο
φινλανδια
Ολα αυτα μεχρι περσι...φετος θα πεσει τρελο παζαρι οποτε μη βιαζεστε...αν η Σαντορινη μου το 'δινε περσι την βραδια το καταλυμα 400 ευρω για φετος το συζηταμε με εκπτωση ανω του 60% !!! Αν θελει φυσικα ειδαλλως ας παιζει ''κουτσο'' με τις κατσαριδες !
Βασικα αυτο θα παιξει σε ολα τα νησια και εξαρταται απο την εξελιξη του πραματος...αλλαξανε τα κοζα, το μαχαιρι στον πελατη !!!
Κουφονησι παραδεισος...
Αστυπαλαια ,ειδικα τα καμινακια, ονειρο...
Αμοργος, αγριαδα...
Πατμος, το ονειρο του γυμνιστη (οταν πηγα εγω τουλαχιστον)...
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Η φολεγανδρος εχει ξεφυγει τελειως- το 2017, εδινα 90Ε αρχες ιουλη
Αμοργος ειναι καλα ακομα ,ιουλη παντα
Αστυπαλαια εχω 25 χρονια να παω, δεν ξερω.....
Αστυπάλαια πριν 5 χρόνια ήταν οκ..Η Φολέγανδρος έχει γίνει Σαντορίνη Νο2 χρόνια τώρα. Πανέμορφη πάντως. Από τα τρία δεν έχω πάει Αμοργό, πολύ θα το ήθελα για φέτος. Ίδωμεν.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Η Φολέγανδρος έχει γίνει Σαντορίνη Νο2 χρόνια τώρα.
Τι εννοείς;:shock:
Αν λες για τις τιμές, οκ, είπαμε είναι ακριβούτσικη. Κατά τ' άλλα καμία σχέση με Σαντορίνη (όσον αφορά πχ τα πλήθη).

Edit: τώρα που το ξαναβλεπω λογικά για τις τιμες λες. Οκ, πάσο :lol:
 

alma

Member
Μηνύματα
3.729
Likes
15.109
Η Φολέγανδρος έχει γίνει Σαντορίνη Νο2 χρόνια τώρα.
Έχει τύχει να θέλω να πάω Φολέγανδρο και τελικά να προτιμήσω Μύκονο, Σαντορίνη γιατί βρήκα καλύτερη σχέση ποιότητας-τιμής :haha:. Απλώς στα ακριβά νησιά πάω ή Ιούνιο ή Σεπτέμβριο συνήθως. Ο Αύγουστος δεν παίζει ποτέ σε ακριβά νησιά εκτός και αν με φιλοξενούν φίλοι. Τώρα που το σκέφτομαι ακόμα και τότε λόγο πολυκοσμίας ήταν "αποπνικτικά". Φιλοξενήθηκα Μύκονο Αύγουστο και αναπολούσα πόσο πιο ωραίο μου φαινόταν το νησί στις αρχές Ιουνίου.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.214
Μηνύματα
883.825
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom