Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ναι, για τις τιμές. ...και το ηλιοβασίλεμα :cool::)
Τι εννοείς;:shock:
Αν λες για τις τιμές, οκ, είπαμε είναι ακριβούτσικη. Κατά τ' άλλα καμία σχέση με Σαντορίνη (όσον αφορά πχ τα πλήθη).

Edit: τώρα που το ξαναβλεπω λογικά για τις τιμες λες. Οκ, πάσο :lol:
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
1 κατάλυμα χρεωνε 9.000€τη διανυκτέρευση. Αυτός δηλαδή τι σοκ έχει υποστεί που δεν αναπροσαμοζει τη τιμή του;
Τέτοιου είδους καταλύματα δύσκολα θα μειώσουν τις τιμές τους σε μεγάλο βαθμό. Είναι θέμα κύρους/prestige.
 

noraki

Member
Μηνύματα
31
Likes
102
Επόμενο Ταξίδι
Μιλανο
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Αυτοί που θέλουμε να ταξιδέψουμε θα βρούμε τον τρόπο!Εκλεισα για αρχές Ιουλιου Σίφνο. τωρα το πως θα παω θα το βρω στην πορεία...;)
 

Chrisone

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα και από εμένα. Εύχομαι να καταφέρετε να πάτε φέτος τις διακοπές σας. Με αφορμή ότι έχεις πάει Νάξο και Σέριφο, τι προτείνεις ανάμεσα στα 2; Για ζευγάρι πάντα!
Μας ενδιαφέρει να υπάρχουν όμορφες παραλίες αλλά όχι μόνο. Εννοώ να είναι κ το νησί γενικότερα όμορφο, γραφικό. Όχι κάποια ξέφρενη ζωή αλλά ούτε να είμαστε οι 2 μας! Να μπορείς να πιείς ένα ποτάκι χαλαρά! Βέβαια και τα ταβερνάκια στο κύμα δεν θα ήθελα να λείπουν. Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά όποιος έχει άποψη παρακαλώ βοήθεια!
Ευχαριστώ πολύ!
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Καλησπέρα και από εμένα. Εύχομαι να καταφέρετε να πάτε φέτος τις διακοπές σας. Με αφορμή ότι έχεις πάει Νάξο και Σέριφο, τι προτείνεις ανάμεσα στα 2; Για ζευγάρι πάντα!
Μας ενδιαφέρει να υπάρχουν όμορφες παραλίες αλλά όχι μόνο. Εννοώ να είναι κ το νησί γενικότερα όμορφο, γραφικό. Όχι κάποια ξέφρενη ζωή αλλά ούτε να είμαστε οι 2 μας! Να μπορείς να πιείς ένα ποτάκι χαλαρά! Βέβαια και τα ταβερνάκια στο κύμα δεν θα ήθελα να λείπουν. Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά όποιος έχει άποψη παρακαλώ βοήθεια!
Ευχαριστώ πολύ!
Καλησπέρα! Για πόσες μέρες;
 
Μηνύματα
201
Likes
195
Η Νάξος είναι πιο μεγάλη και ιδανικά θέλει περισσότερες μέρες. Όχι ότι δεν θα προλάβεις, αν θες, να δεις χωριά, παραλίες αλλά θα τρέχετε λίγο. Διακοπές είναι. Η Σέριφος έχει γραφική χώρα ψηλά, ταβερνάκια πάνω στη θάλασσα. Και τα δύο νησιά είναι πανέμορφα αλλά έχω να πάω χρόνια και δεν ξέρω από τιμες.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Καλησπέρα και από εμένα. Εύχομαι να καταφέρετε να πάτε φέτος τις διακοπές σας. Με αφορμή ότι έχεις πάει Νάξο και Σέριφο, τι προτείνεις ανάμεσα στα 2; Για ζευγάρι πάντα!
Μας ενδιαφέρει να υπάρχουν όμορφες παραλίες αλλά όχι μόνο. Εννοώ να είναι κ το νησί γενικότερα όμορφο, γραφικό. Όχι κάποια ξέφρενη ζωή αλλά ούτε να είμαστε οι 2 μας! Να μπορείς να πιείς ένα ποτάκι χαλαρά! Βέβαια και τα ταβερνάκια στο κύμα δεν θα ήθελα να λείπουν. Δεν ξέρω αν βοηθάω αλλά όποιος έχει άποψη παρακαλώ βοήθεια!
Ευχαριστώ πολύ!
Πρόπερσι πήγαμε Σέριφο και πέρυσι Νάξο. Φυσικά και στα δύο μέρη περάσαμε όμορφα, αλλά εμάς προσωπικά μας άρεσε περισσότερο η Σέριφος. Πανέμορφη χώρα, να πίνεις το ποτό σου στο Παλιό Δημαρχείο και ότι άλλο μπορείς να φανταστείς. Παραλιες ωραίες αλλα όχι σαν της Νάξου. Επίσης η Νάξος είναι ποιο μεγαλο νησί με αρκετές περισσότερες επιλογές για φαΐ κ.α! Απο την άλλη η χώρα της Νάξου δεν είναι του στυλ μας, γραφική που λέμε. Όμως όπως και ν έχει θα περάσετε όμορφα όπου και να πάτε. Δεν μας αναφέρεις αν θα έχετε αμάξι. Η Σέριφος βολεύεται με ΚΤΕΛ / Ταξί αλλά η Ναξος θέλει αμάξι.
 

Chrisone

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Ναι ναι θα έχουμε αμάξι! Νομίζω η Σέριφος έχει αρχίσει κ υπερτερεί, κυρίως λόγω ημερών που θα έχουμε διαθέσιμες
 

Vicks

Member
Μηνύματα
636
Likes
1.908
Ταξίδι-Όνειρο
Περού

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.900
Μέλη
38.906
Νεότερο μέλος
Makarena

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom