Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.320
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Η Κως, η Ρόδος και τα υπόλοιπα Δωδεκάνησα έχουν τον πιο ζεστό καιρό στην Ελλάδα αυτές τις ημέρες, πάνω από 30 βαθμούς.
Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ αν ρωτούσες σε ποια νησιά θα βρεις σίγουρα καλό καιρό και κόσμο.
Ωστόσο αφού έχεις καημό τη Σίφνο θα σου πρότεινα να πας, ότι και να ναι δεν έχουμε Δεκέμβριο οι θάλασσες ακόμα κρατάνε. Τώρα σίγουρα δε θα χει τον κόσμο του Αυγούστου, αλλά εσύ κρίνεις αν αυτός ο παράγοντας είναι αποτρεπτικός ή όχι. Το νησί μια φορά είναι πανέμορφο.

Κίμωλο :haha:
Όπως λέει κ ο @psilos3 , yolooooo
Έτσι δεν είναι, άδικο έχω; :haha:
Εγκρίνω!
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Δεν εχω πάει ακόμα, όχι. Αλλά τελικά δε θα πάω κιόλας, μάλλον θα προτιμήσω κάτι ακόμα πιο μικρό και ήσυχο: Κίμωλο :haha:
Όπως λέει κ ο @psilos3 , yolooooo
Έχω διαβάσει αρκετά καλά για Κίμωλο εδώ στο φορουμ. Μικρό και ωραίο νησί αλλά θέλει αυτοκίνητο για να κινηθείς. Το οποίο δεν θα πάρω μαζί μου γιατί πολλά τα ναύλα, βενζίνες κτλπ....Καλά να περάσεις αν τελικά πας Κίμωλο.
 

dimitris sil

Member
Μηνύματα
27
Likes
10
Αυτό θα σου έλεγα κι εγώ αν ρωτούσες σε ποια νησιά θα βρεις σίγουρα καλό καιρό και κόσμο.
Ωστόσο αφού έχεις καημό τη Σίφνο θα σου πρότεινα να πας, ότι και να ναι δεν έχουμε Δεκέμβριο οι θάλασσες ακόμα κρατάνε. Τώρα σίγουρα δε θα χει τον κόσμο του Αυγούστου, αλλά εσύ κρίνεις αν αυτός ο παράγοντας είναι αποτρεπτικός ή όχι. Το νησί μια φορά είναι πανέμορφο.


Έτσι δεν είναι, άδικο έχω; :haha:
Εγκρίνω!
Το έχω ψάξει πολύ για Σίφνο, μικρό νησί και 4 με 5 παραλίες - χωριά και μέρη για να πας χωρίς να χάνεσαι... Όπως έραψα και παραπάνω θα προτιμούσα και τα Δωδεκάνησα αλλά δεν βλέπω να ρίχνουν λιγάκι τις τιμές στην διαμονή.
 

Viajero93

Member
Μηνύματα
54
Likes
202
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική, Κούβα
Καλησπέρα! Πώς θα μοιράζατε 10 μέρες σε Πάτμο, Λειψούς και Λέρο το δεύτερο μισό του Αυγούστου; Προσανατολίζομαι σε μάλλον 4-3-3 αντίστοιχα.

Δε με ενδιαφέρουν τόσο τα αξιοθέατα όσο να χαλαρώσω και να απολαύσω μπάνια, φαγητό, βόλτες και την θερινή ραστώνη.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.456
Μέλη
38.897
Νεότερο μέλος
Ρεκομπα

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom