Γενικά Προτάσεις για νησιά Αιγαίου.

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Οι μετακινήσεις στις παραλίες γίνονται μόνο με καραβάκι ή υπάρχει κ κάποιο λεωφορείο στο νησι?
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.768
Οι μετακινήσεις στις παραλίες γίνονται μόνο με καραβάκι ή υπάρχει κ κάποιο λεωφορείο στο νησι?
Τοτε επαιζαν ποδια μονο (αφου ανηφορισεις εκεινα ΟΛΑ τα σκαλια και μετα πισω κατηφορα) και καραβακι. Δεν ξερω αν εχει βελτιωθει κατι.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Τοτε επαιζαν ποδια μονο (αφου ανηφορισεις εκεινα ΟΛΑ τα σκαλια και μετα πισω κατηφορα) και καραβακι. Δεν ξερω αν εχει βελτιωθει κατι.
Μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτώ! Εγώ τραβάω στην ανηφόρα, αλλά με παιδί τον Αυγουστο...καταλαβαίνω ότι δεν θα είναι πολύ ευχάριστο!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.930
Likes
40.768
Δες εδω. Η δυσκολια χρησης αυτοκινητου ειναι που το καθιερωσε ως νησι των σκαφατων.
Φταιει και η αρχιτεκτονικη της Χωρας, οχι το δικτυο των δρομων, που εχει κυριως σκαλια.
Μετακίνηση
 

barkour

Member
Μηνύματα
1.161
Likes
5.045
Ονειρεμένο Ταξίδι
Υεμενη
Μάλλον πρέπει να το ξανασκεφτώ! Εγώ τραβάω στην ανηφόρα, αλλά με παιδί τον Αυγουστο...καταλαβαίνω ότι δεν θα είναι πολύ ευχάριστο!
Τον Αυγουστο βραζει ο τοπος , 15 Σεπτεμβρίου και καηκα
Το ψηλοτερο δεντρο ειναι ο μαιντανος :) αλλα ειναι μαγεια ...
 

Smaragda53

Member
Μηνύματα
985
Likes
2.068
Επόμενο Ταξίδι
αχ, μακάρι νάξερα!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Πολυνησία
Τον Αυγουστο βραζει ο τοπος , 15 Σεπτεμβρίου και καηκα
Το ψηλοτερο δεντρο ειναι ο μαιντανος :) αλλα ειναι μαγεια ...
είναι πανάκριβο και παν ζεστό. τον Αύγουστο γίνεται το σώσε. μόνο για αρχές Ιούνη η τέλη Σεπτεμβρίου. αλλά είναι μια κούκλα!!¡!
εγώ θα σας πρότεινα Καστελόριζο πολύ πιο βατο
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.923
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
δίπλα στην Σύμη βλέπω σε όλα τα ποστ κ την λέξη ακρίβεια, μπορεί να μου πει κάποιος τι να περιμένω?
Είναι λίγο τσουχτερή στα πάντα, διαμονή (αλλά αφού βρήκες σε νορμαλ τιμή εντάξει), διατροφή κτλ, όπως και όλα τα νησιά τριγύρω απ' τη Ρόδο (Χάλκη, Καστελλόριζο) που θα σου πρότεινα κι εγώ να δεις μιας και οι 7 μέρες στη Σύμη μου φαίνονται αρκετές.
Το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι όντως η υπερβολική της ζέστη, κατά τα άλλα είναι πολύ όμορφη και έχει παραλίες στις οποίες μπορείς να πας με τα πόδια. Τα καλά όμως θέλουν μέσο, κυρίως σκάφος.
 

thanos75

Member
Μηνύματα
1.355
Likes
3.395
Επόμενο Ταξίδι
μάλλον Παρίσι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καλιφόρνια-Χαβάη
Θα συμφωνήσω με τους περισσότερους προλαλησαντες και θα σου πρότεινα το ενδεχόμενο να μοιράσεις τις 7 ημέρες μεταξύ Σύμης κ Τήλου ίσως! Γαλήνια νησιά αμφότερα με τον τρόπο τους, απίστευτη αρχιτεκτονική η Σύμη και με το εκπληκτικό μοναστήρι του Πανορμιτη, πιο 'χωριουδιστικη' και με καλύτερες παραλίες η Τήλος. Σκέψου το...
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala
Ευχαριστω για τις προτασεις! Μαλλον οδευω προς επανεξέταση των δεδομενων...δεν ειχα υπολογισει τοση ζεστη κ πολυκοσμια.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.301
Likes
1.773
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ονειρεμένο Ταξίδι
Guatemala

James

Member
Μηνύματα
1.001
Likes
5.318
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού
Eυχαριστώ! Μου έλυσες όλες τις απορίες! Μάλλον η Σύμη δεν είναι αυτό που ψάχνω για φέτος!! :)
Ίσως όχι αλλά είναι φανταστική γενικά, μου άρεσε πάρα πολύ. Αν όχι φέτος, να τη βάλεις οπωσδήποτε στο πρόγραμμά σου για του χρόνου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.597
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom