Γαλλία Προτάσεις για φαγητό και διασκέδαση στο Παρίσι

dimitra2g

Member
Μηνύματα
92
Likes
16
Γεια σου dimitra2g :clap: χαχα! Απ'οτι φαίνεται θα σε χρειαστώ μόλις με το καλό το κλείσω για Κωνσταντινούπολη ή Βενετία :bleh: Δεν σε αδικώ,εγώ από Ιταλία έχω τιμήσει τη Ρώμη και ήταν έρωτας με την πρώτη ματιά! Να σου πω την αλήθεια ξετρελάθηκα με το Παρίσι αλλά μας έκανε και καλό καιρό! Η επόμενη φορά που θα το επισκεφτώ πάντως θα είναι άνοιξη :rolleyes: χαχα!Δεν πειράζει,πάντα πρέπει να αφήνουμε κάτι απέξω για να έχουμε τη δικαιολογία να ξαναπάμε :haha: !!! Σ'ευχαριστώ πολυυυυυυύ !!! :D Πες μου τουλάχιστον ποια μέρη είδατε,έτσι για μια μικρή δόση :haha: Φιλάκια!
nicole οτι χρειαστεις για κωνσταντινουπολη η βενετια πες μου , για τη Πολη ειχα στειλει μεχρι και email στον κυριο Παρλιάρο για να παρω πληροφοριες ο οποιος μου απαντησε αμεσως και τον ευχαριστω πολυ:haha:
 

AndyG

Member
Μηνύματα
78
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Γερμανία-Αυστρία...
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μαλδίβες..!!!
Γεια σας!!!!!!!!!!!!
γεια σου nicole:clap:!!!!!!!!
ελπιζω να ειστε ολοι καλά, ε βρε παιδιά δεν θα εδινα και 32 ευρω για μια σοκολατα ουτε και απο χρυσό αν ηταν , τι ειμαι, παντως απιθανα γλυκα και απιθανη σοκολατα, αξιζει με τα χιλια:haha:

Σίγουρα θα δοκιμάσουμε Δήμητρα :)
:D
 
Μηνύματα
257
Likes
685
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Καλησπέρα και από εμένα. Το Παρίσι όταν το επισκέφθηκα με εντυπωσίασε πάρα πολύ,νομίζω ότι είναι το κόσμημα της Ευρώπης...είναι αξεπέραστο.και ενώ το στόμα μου χάσκει ακόμα από τα επιφωνήματα θαυμασμού, στο θέμα γαλλική κουζίνα δεν ένιωσε μεγαλεία(το στόμα μου).Ότι έφαγα σχεδόν με μια λέξη...άνοστο.Όποιος μπορεί, ας μου δώσει προτάσεις για φαγητό σε κάπως προσιτές τιμές(όσο γίνεται προσιτές για Παρίσι)γιατί όνειρό μου είναι να ξαναπάω και αυτή τη φορά θέλω να γευτώ και αυτό που λένε γαλλική κουζίνα.Ευχαριστώ και συγνώμη εάν είμαι εκτός θέματος.
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Να προσθέσω μόνο ότι και το να παραστείς σε μια παράσταση σε αυτήν την όπερα άσχετα απο το έργο είναι μια φοβερή εμπειρία....και τιμές για όλα τα βαλάντια απο 5 μέχρι 230 ευρώ...
το εισητήριο παλιά το στέλναν ταχυδρομικά εντός του Παρισιού αλλά αυτό μπορεί να έχει αλλάξει τώρα..
 

iliasmessini

Member
Μηνύματα
87
Likes
9
Να προσθέσω μόνο ότι και το να παραστείς σε μια παράσταση σε αυτήν την όπερα άσχετα απο το έργο είναι μια φοβερή εμπειρία....και τιμές για όλα τα βαλάντια απο 5 μέχρι 230 ευρώ...
το εισητήριο παλιά το στέλναν ταχυδρομικά εντός του Παρισιού αλλά αυτό μπορεί να έχει αλλάξει τώρα..
συγνωμη μια χαζη ερώτηση: μιλας για το σύγχρονο κτιριο της οπερας στη βαστίλλη ή το palaisgarnier; ειμαι ασχετος απο οπερα αλλα μου εδωσες κίνητρο μήπως το δοκιμάσω τελικα.....οι μεγάλες διαφορές στις τιμές έχουν μεγάλη σημασία στον τρόπο παρακολούθησης του εργου για κάποιον που παει για πρωτη φορα;
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
συγνωμη μια χαζη ερώτηση: μιλας για το σύγχρονο κτιριο της οπερας στη βαστίλλη ή το palaisgarnier; ειμαι ασχετος απο οπερα αλλα μου εδωσες κίνητρο μήπως το δοκιμάσω τελικα.....οι μεγάλες διαφορές στις τιμές έχουν μεγάλη σημασία στον τρόπο παρακολούθησης του εργου για κάποιον που παει για πρωτη φορα;
Mπορείς να βγάλεις εισητήριο και για τις δύο...η διαφορά στο εισητήριο είναι καθαρά θέμα θέσης...τα πολύ φθηνά φεύγουν με το που ανοίγει στο site η πώληση και είναι πολύ δύσκολο να βρείς τελικά κάτω απο 80-100 ευρώ...
 

jousis

Member
Μηνύματα
542
Likes
1.278
Ονειρεμένο Ταξίδι
Όλα
Άφησε τα mille mercis (merci ?) και να πας τον σύζυξ να το γιορτάσετε με ένα mille feuille εδώ:
http://jacquesgenin.fr/fr/
click and... click
Μετά, θα σου μείνει για άλλα 20 στα σίγουρα αρκεί να μην του δείξεις πόσα θα πληρώσει.

Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι να προσθέσω, απλά μίλησε ο κοιλιόδουλος μέσα μου...
 

amantzou

Member
Μηνύματα
65
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
κρουαζιερα στο αιγαιο
Ονειρεμένο Ταξίδι
τοσκάνη
Άφησε τα mille mercis (merci ?) και να πας τον σύζυξ να το γιορτάσετε με ένα mille feuille εδώ:
http://jacquesgenin.fr/fr/
click and... click
Μετά, θα σου μείνει για άλλα 20 στα σίγουρα αρκεί να μην του δείξεις πόσα θα πληρώσει.

Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι να προσθέσω, απλά μίλησε ο κοιλιόδουλος μέσα μου...
Εκτός από γλυκό έχεις κάτι και σε φαγητό πρόχειρο πριν ανατρέξω στο forum?
 
Last edited by a moderator:

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.827
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Άφησε τα mille mercis (merci ?) και να πας τον σύζυξ να το γιορτάσετε με ένα mille feuille εδώ:
http://jacquesgenin.fr/fr/
click and... click
Μετά, θα σου μείνει για άλλα 20 στα σίγουρα αρκεί να μην του δείξεις πόσα θα πληρώσει.

Κατά τα άλλα δεν έχω κάτι να προσθέσω, απλά μίλησε ο κοιλιόδουλος μέσα μου...
Ασε το Millefeuille (που δεν ξέρω, μπορεί να είναι και τέλειο), γιατί στο συγκερκιμένο μαγαζί ΠΡΕΠΕΙ να δοκιμάσεις την Tarte au Citron, ίσως την καλύτερη που θα βρείς στο Παρίσι...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.813
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom