Ρουμανία Προτασεις για Ρουμανια,εστιατορια,τιπ..

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
αχ,ελενη μου σε οτι αφορα το φαγητο στη ρουμανια δε θα ελεγα οτι ειναι ακριβως και γαστραιμαργικος παραδεισος...(με εξαιρεση το μπρασοβ ,που πηγα σε δυο τρια καλα εστιατορια)στη σινισοαρα δεν βρηκα κανενα εστιατοριο που να μου γεμιζει το ματι υστερα απο ερευνα στο ιντερνετ αλλα και απο...επιτοπια ερευνα...φαγαμε στο ξενοδοχειο τελικα που ήταν και πενταστερο (τρομαρα του)αλλα το φαγητο δεν....
στο σιμπιου νομιζω οτι εχεις περισσοτερες και καλυτερες επιλογες...μου αρεσε ενα γερμανικο εστιατοριο που φαγαμε...καλο φαγητο και ρουστικ περιβαλλον

SOBIS - Solutions for Business > Hermania > Restaurant Hermania > Galerie foto

δεν εμεινα πολυ για να δοκιμασω κι αλλα αλλα ειδα μερικα πολύ συμπαθητικα εστιατορια στις βολτες μας....
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
για πες για Brasov:D:D:D
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
λοιπον ,το πιο ωραιο ηταν ενα ιταλικο ...κατα 90 τοις εκατο λεγεται dolce vita...(δεν ειμαι απολυτα σιγουρη γιατι το βρηκα απο το χαρτη,μια και δε θυμομουν το ονομα του)
awww.brasovtravelguide.ro_grafica_red.gif
Dolce Vita
Apollonia Hirscher 4, Brasov ειναι σε αυτο το δρομο οποτε αυτο ειναι γιατι δε νομιζω οτι ειχε αλλο ιταλικο σε αυτο το σημειο...εχει ..."gourmet" πιατα και το δυνατο του σημειο ειναι η διακοσμηση...εχει και εσωτερικο χωρο αλλα και ενα υπαιθριο χωρο κλεισμενο με τζαμι και εκει καθισαμε(ειχε και ενα πιανο και επαιζε ενας μουσικος)...πολύ ωραιο περιβαλλον...οχι το κλασσικο ιταλικο φαγητο...ευρωπαικο γενικοτερα θα το ελεγα...ακομα κι αν κανω λαθος στο ονομα(δε νομιζω αλλα δε ξερεις καμμια φορα)θα το καταλαβεις ελπιζω απο την περιγραφη....
αλλο πολύ καλο ειναι το prato...
http://www.prato.ro/...μουhttp://www.prato.ro/ αρεσε το φαγητο!!!
επισης πρεπει να αναφερω το bella musica...εκει δεν εφαγα γιατι ήταν νταλα καλοκαιρι και καπως μου ερχοταν να παω σε τοσο κλειστο χωρο (ειναι στο ....υπογειο ενος ξενοδοχειου)πηγα και το ειδα ομως γιατι ειχα διαβασει εδω στο φορουμ πολυ καλα σχολια για το φαγητο και η αληθεια ειναι οτι ο χωρος μου αρεσε πολύ....ειναι σα ...σπηλια αλλα οχι αποπνικτικο ,πολύ ωραιος χωρος
Bella Musica, Μπρασόφ - Κριτικές εστιατορίων - TripAdvisor

τελος πανω στον κεντρικο πεζοδρομο υπαρχουν πολλα εστιατορια αλλα πιο τουριστικα και αλλα λιγοτερο...για ενα απολο (και φθηνο )γευμα ή πρωινο βρηκα πολυ καλο το festival 39
Festival '39 - Cafeneauna Brasovului de alta data
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Δυστυχώς δεν μπορείς να σταματήσεις εύκολα κάπου για να τραβήξεις μερικές εκπληκτικές φωτογραφίες... Μόνο σε μεμονωμένα μέρα όπου υπάρχει διασταύρωση για άλλους προορισμούς. Το θέαμα είναι πανέμορφο καθώς ο δρόμος έχει κατασκευαστεί δίπλα από βαθιά κι απότομη κοιλάδα με λίμνη ακριβώς από κάτω του. Εστιατόριο Sighisoara... μμμ.. τι να σου πω; κυρίως έτρωγα στο Sighisoara Hotel. Η Rosa σου είπε ότι εκεί υπάρχουν τα αλατωρυχεία. Φαντασμαγορικές καταστάσεις

edit: Ώπα!! είδα μόνο το μήνυμά σου Ελένη το μεσημεριανό και όχι τις υπόλοιπες απαντήσεις....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.837
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom