Ρουμανία Προτασεις για Ρουμανια,εστιατορια,τιπ..

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Να ρωτήσω. Ποιά είναι καλή περιοχή στο Βουκουρέστι για να βγει κανείς βράδυ;
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Θα σου πω τι ξέρω: Μακριά από την περιοχή Panteleimon. Όμορφος κόσμος στην βόρια πλευρά της λίμνης του πάρκου Herestrau. κατά τ' άλλα δεν γνωρίζω αρκετά tips
 
Μηνύματα
12
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Apuseni Mountains
Live from Brasov-Romania

Καλημέρα στο forum,

προτίμησε την βόρεια πλευρά του Βουκουρεστίου ...η οποία είναι η πιό High...
εστιατόρια εάν θες taverna sarbului και doi cocosi...
Όποιος θέλει παραπάνω πληροφορίες ...εδώ είμαι...
για γωτογραφίες στο facebook κάνοντας αναζήτηση Tzakos Athanasios..

Αυτά...
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Για διαμονή σκέφτομαι κάπου κοντά στο Muzeul de Istorie al Municipiului Bucuresti. Καλά είναι ή να βρούμε κάτι πιο βόρεια;
 
Μηνύματα
12
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Apuseni Mountains
Για διαμονή σκέφτομαι κάπου κοντά στο Muzeul de Istorie al Municipiului Bucuresti. Καλά είναι ή να βρούμε κάτι πιο βόρεια;
εάν θέλεις να είσαι στό κέντρο είναι μια χαρά και για να επισκεφτείς τα γύρω αξιοθέατα...θα σου πρότεινα το Rembrandt Hotel , Tempo Hotel και το Moxa (λίγο μακριά αλλά είναι οκ)...
Δεν στα λέω από το κεφάλι μου εχούν πάει φίλοι μου με τις εταιρίες τους. Εγώ μένω όταν πηγαίνω Βουκουρέστι στο Hotel Lebada για την γύρω τοποθεσία του.

οτιδήποτε αλλό ...εδώ είμαι...ελπίζω να σε βοήθησα...
 

stefsti

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
γεια σας παιδια θα ηθελα να μαθω εαν αξιζει(προλαβαινω) να παω τρικαλα ρουμανια για δυο βραδια οδικος και υπνο με σκηνη, δηλ. να φτασω μεχρι τον πυργο του δρακουλα-sibiu-kai brasov χινοδρομικο και επιστροφη.
 
Μηνύματα
12
Likes
9
Ταξίδι-Όνειρο
Apuseni Mountains
καλησπέρα,

εάν υποθέσεις ότι κάνεις 7 ώρες το Kulata-Ruse...να διασχίσεις δηλαδή την Βουλγαρία...και μετά 4-5 ώρες Giurgiu-Brasov...κάπως δύσκολο ...και ο καιρός δεν είναι ακόμα για σκηνή...η ευρύτερη περιοχή του brasov έχει βαρομετρικό χαμηλό...Τέλη Μάη με Αρχές Αυγούστου είναι για σκηνή.
ελπίζω να βοήθησα...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
πως σας φαινεται το παρακατω πλανο?
θα εχουμε 6 μερες αλλα βασικα 5 γιατι την πρωτη μερα φτανουμε στις 19:00!
πως να βαλουμε τις διανυκτερευσεις; (εχω ηδη παρει μια ιδεα απο γνωστο μελος που αγαπαει τη Ρουμανια:p και ειδικα μια πολη της:p:p)
Θα νοικιασουμε αυτοκινητο!;)
http://maps.google.com/maps?saddr=Β...rTy_OvmxQDEoppx84zIGrA&vpsrc=6&mra=ps&t=m&z=7
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.986
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Και αγαπητό forum δεν μιλάει για κανένα λόγο για το μέλος taver καθώς εκείνο αγαπάει το decadanse Sibiu.... Εμείς αγαπάμε Sighisoara άρα προτείνουμε από τις 5 διανυκτερεύσεις, οι 7 να γίνουν εκεί!!!

ΥΓ1 άψογο το πλάνο και άψογος και ο τρόπος παρουσίασης
ΥΓ2 διανυκτερεύσεις: 1 Bucharest, 1 Sibiu, 2 Sighisoara, 1 Brasov
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.003
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Και αγαπητό forum δεν μιλάει για κανένα λόγο για το μέλος taver καθώς εκείνο αγαπάει το decadanse Sibiu.... Εμείς αγαπάμε Sighisoara άρα προτείνουμε από τις 5 διανυκτερεύσεις, οι 7 να γίνουν εκεί!!!

ΥΓ1 άψογο το πλάνο και άψογος και ο τρόπος παρουσίασης
ΥΓ2 διανυκτερεύσεις: 1 Bucharest, 1 Sibiu, 2 Sighisoara, 1 Brasov
Θα αφιέρωνα 1 βράδι Bucharest, 1 μέρα στη διαδρομή και το βράδι Sibiu, 1 μέρα Sibiu και το βράδυ Cluj, 1 μέρα Cluj και Sighisoara με διαμονή εκεί το βράδυ, και 1 μέρα Brasov/Bran με διανυκτέρευση Brasov, και την τελευταία μέρα επιστροφή Bucharest να δείτε κάνα αξιοθέατο κι από κει πριν επιστρέψετε. Αν δε θέλετε Cluj, μείνετε ένα βράδυ παραπάνω στο Sibiu και φύγετε το πρωί. Αλλά, μην αφήνετε το οδήγημα στην Τρανσυλβανία για τη νύκτα, η Ρουμάνικη επαρχία - και ειδικά τα χωριά από τα οποία θα περνάτε - είναι εμπειρία.
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Σας ευχαριστω πολυ!! Μελετω και επανερχομαι!:cool:
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Καμια προταση για εστιατορια σε Sibiu και Sigishoara???:roll:
επισης Rosa μου στη Τουδρα τι θα κανω ειπαμε;

Στο δρομο Βουκουρεστι - Σιμπιου σταματαω καπου;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.212
Μηνύματα
883.810
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom