Πρωτη επαφή των μελών του γκρουπ

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Εγώ θα το θέσω αλλιώς.Όποιος Γερμανός παρακολουθεί και πιστεύει αυτά που τον ταϊζουν τα ΜΜΕ του,σε τι ακριβώς διαφέρει από τον Έλληνα που τρώει τα αντίστοιχα εγχώρια προϊόντα;
Εχεις απολυτο δικιο.Δυστυχως.η παραπληροφορηση υπαρχει παντου.Αλλα ειναι εποχες που πρεπει να βαζουμε το νιονιο να δουλευει και να μην τα παιρνουμε αμασητα(μιλαω γενικα,οχι για το γκρουπ)
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ονειρεμένο Ταξίδι
κινα
Καλοι μου γερμανοφιλοι,θα ηθελα να σας ρωτησω,αν καποιος πηγε Γερμανια τον τελευταιο μηνα,αν διαπιστωσε αλλαγη συμπεριφορας οταν ακουνε οτι καποιος ειναι Ελληνας.Πιστευω οτι υπαρχει μια μονομερης επιθεση στην Ελλαδα,λογω των γνωστων οικονομικων προβληματων,απο μια μεριδα,τουλαχιστον, κιτρινης δημοσιογραφιας πχ bild,focus.
(Εγω ταξιδευω για Βερολινο σε λιγες μερες )
Εχει πεσει τιποτα στην αντιληψη σας?


Γεια σας και απο εμενα!
Ειχα παει δυτικη Γερμανία τον Απρίλιο (Μόναχο,Χαϊδελβέργη,Φρανκφούρτη,Κολωνία,Ντύσσελντορφ,Στουτγκάρδη)κι ετοιμάζομαι την πρωτοχρονια για ανατολική...
Αυτό που εχω να πω ειναι ότι πουθενα δε με αντιμετωπισαν ειρωνικα ουτε υποτιμητικα και γι'αυτο θα ξαναπαω! Τωρα...τι λενε στις τηλεορασεις και στις εφημεριδες...ε ενταξει δεν εχουν και πολυ αδικο εδω που τα λεμε...
Κατα τα λοιπά δεν τους θεωρω τοσο ανοητους ωστε να τα βαζουν με τους τουριστες ....
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω πεταξα μοναχο και μετα οδικως Αυστρια
δεν διαπιστωσα τιποτα απολυτως
ισα ισα στην Hertz μας επιασε την παρλα η κοπελα, η οποια ειχε παει λιτοχωρο μια βδομαδα το καλοκαιρι, αλλα εβρεχε συνεχεια κλπ κλπ
 

JohnZich

New Member
Μηνύματα
4
Likes
0
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νεα Υορκη
Καλησπερα και απο μενα!
Βλεπω οτι το γκρουπ ειναι καιρο τωρα ανενεργο!
Εγω ειμαι γερμανοφιλος οσο δε παει, ισως επειδη οι γονεις μου γνωριστικαν εκει, και πηγαινοερχομαι απο πολυ μικρος κυριως Βερολινο.Επισης, εχω επισκεφθει εκτος του Βερολινου, τη Φρανκφουρτη, τη Δρεσδη, τη Χαϊδελβεργη, το Μπαντεν-Μπαντεν, το Μελανα Δρυμο, το Φράιμπουργκ, και τελος τη λιμνη Τιτισεε!
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Ναι είναι ανενεργό το γκρουπ μας. Μετα απο 3 χρονια Βερολίνο, τώρα πηγαινοερχομαι ενώ έχω παει επίσης: Μόναχο, Αμβουργο, Φρανκφούρτη, Δρεσδη, Λειψια, Ντυσελντορφ, Κολωνια, Στουτγκαρδη, Χαιδελβεργη, Νυρεμβεργη, Αουγσμπουργκ, Ανοβερο, Ινγκολσταντ, Βισμπαντεν, Λουμπεκ, Κομπλεντς, Βουρτσμπουργκ και σε διάφορες άλλες μικρές πόλεις
 

turms

Member
Μηνύματα
2.067
Likes
2.823
Επόμενο Ταξίδι
ΔΝΤ;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκι στην Παταγονια
εγω πηγα μια και καλη...
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ειρηνικος ..παντου
Υπαρχουν ακομα γερμανοφιλοι ?
Ελα..πλακα κανω και εμενα μου αρεσει η Γερμανια σαν χωρα ...εχω παει μονο Μοναχο και Κολωνια ..απ' οπου κατεβηκα νοτια μεχρι το Κομπλεντζ.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βορεια Αμερικη
Υπαρχουν ακομα γερμανοφιλοι ?
Ελα..πλακα κανω και εμενα μου αρεσει η Γερμανια σαν χωρα ...εχω παει μονο Μοναχο και Κολωνια ..απ' οπου κατεβηκα νοτια μεχρι το Κομπλεντζ.
Εχεις ακομα πολλα πολλα να δεις
 

greco

Member
Μηνύματα
1.144
Likes
3.315
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
Γυρος Τουρκιας
Στη Γερμανια παντοτε περναω υπεροχα.Εχω παει Βαυαρια,Ρομαντικο δρομο,Μελανα Δρυμο,κοιλαδα του Ρηνου,κοιλαδα του Μοσελα(Κοχεμ,Μπερνκαστελ),Τριερ...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.493
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom