Αργεντινή Ουρουγουάη Πρωτοχρονιάτικο ταξίδι Αργεντινή και ολίγη Ουρουγουάη

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Τα εισιτήρια τα έκλεισα 5 μέρες πριν πάω (μόνο μέσω go.travelstories.gr as always :xalara: ), 120 ευρώ, 2 ώρες πτήση. Το πήγαινε με Latam και το γύρνα με Norwegian Argentinas.

Αντίστοιχα τις ίδιες μέρες για Iguazu ή Ushuaia τα εισιτήρια ήταν 400 ευρώ. Από την άλλη ήμουν της λογικής ότι τέτοια μνημεία της φύσης δεν θέλω να τα βλέπω στη τρεχάλα και μόνος μου, οπότε τα συγκεκριμένα μέρη αναβλήθηκαν για την επόμενη φορά.
Μακάρι να είχαμε περισσότερες μέρες για Bariloche και γενικότερα για Patagonia... Την επόμενη φορά!
Αυτά μου λες τώρα και θα με κάνεις να ξαναπάω :xalara::xalara::xalara:

Ήρθε ειδοποίηση για κάποια likes στην ιστορία και με έκανε να ανατρέξω στο τι είχα γράψει πριν 3 χρόνια. Και ήρθε η συνειδητοποίηση ότι μέρη που τα είχα υποσχεθεί στον εαυτό μου, τα είδα φέτος με 3 χρόνια καθυστέρηση.. Και με έκανε να νιώσω ωραία.. Και είπα να το μοιραστώ 🙃😀😁

Keep on dreaming, keep on traveling!
 
Last edited:

KIKI

Member
Μηνύματα
2.696
Likes
6.673
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Και πολυ καλά εκανες!
Χαιρομαι που εστω και με χρονοκαθυστερηση ειδες αυτά που επιθυμούσες.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.604
Likes
9.841
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Μπορεις να πληρωσεις με Αργεντινικα Πεσος στην Ουρουγουαη;
Ναι, κάποια μαγαζιά το δέχονται, με κακή ισοτιμία. Ειδικά στα μέρη που συνδέονται με Αργεντινή μέσω φέρι (Κολόνια ντελ Σακραμέντο, Μοντεβιδέο) που ξέρουν ότι έρχεται κόσμος από απέναντι για μονοήμερο/διήμερο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.166
Μηνύματα
882.665
Μέλη
38.880
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom