Ηνωμένο Βασίλειο Πρωτοχρονιά στο Λονδίνο!

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Δηλαδη μου λες να μεινω νυστικη???Οκ,ευχαριστω πολυ για την πληροφορεια σου.
Δεν νομίζω ότι αυτό εννούσε ο Tripakias. Απλά σχολίασε φαντάζομαι αυτό που είπες ότι όλα κλείνουν στις 12.
Εγω δεν έχω πάει Λονδίνο πρωτοχρονιά αλλά φαντάζομαι ότι με τόσα υπαίθρια show που λέγεται ότι έχει είναι καλύτερα να φάτε κάπου κεντρικά πιο νωρίς και στην αλλαγή του χρόνου να είστε κοντά στα δρώμενα.
Βρήκα ένα λινκ που ίσως σου φανεί χρήσιμο
New Year's Eve in London
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δηλαδη μου λες να μεινω νυστικη???Οκ,ευχαριστω πολυ για την πληροφορεια σου.
Αχτενιστη προτεινω να μεινεις, οχι νηστικη. Σοου εννοω το σοου στο Ματι.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δηλαδη μου λες να μεινω νυστικη???Οκ,ευχαριστω πολυ για την πληροφορεια σου.

Απλά σου απαντάει λάθος άνθρωπος στα περί φαγητού .

Ο tripakias είναι μανούλα για οτι έχει σχέση με bus dLR tube διαδρομές αξιοθέατα στο Λονδίνο αλλά πρός θεού μην περιμένεις να σου πεί για καλό φαγητό :haha::haha:
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Ειδικευεται ομως στην ψαροσουπα ..εγγυηση:bleh::bleh::haha::haha:
Αυτο που θελει να σου πει ο τριπακιας ειναι να μην κλειστειτε σε κανενα εστιατοριο (ισως γιαυτο κλεινουν τα περισσοτερα στις 12)..αλλα να κανετε αλλαγη χρονου στους δρομους ..οπου υπαρχουν εκδηλωσεις .
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ειδικευεται ομως στην ψαροσουπα ..εγγυηση:bleh::bleh::haha::haha:
Αυτο που θελει να σου πει ο τριπακιας ειναι να μην κλειστειτε σε κανενα εστιατοριο (ισως γιαυτο κλεινουν τα περισσοτερα στις 12)..αλλα να κανετε αλλαγη χρονου στους δρομους ..οπου υπαρχουν εκδηλωσεις .

sorry αλλά δεν νομίζω να εγραψε οτι θέλει να κάνει αλλαγή χρόνου μεσα σε ενα εστιατόριο .Απλά να φάει θέλει κάπου καλά !!!!!!
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
sorry αλλά δεν νομίζω να εγραψε οτι θέλει να κάνει αλλαγή χρόνου μεσα σε ενα εστιατόριο .Απλά να φάει θέλει κάπου καλά !!!!!!
Μάλλον αυτό είπε...
"αν ξερει καποιο εστιατοριο που να μπορω να κανω ρεβεγιον.Εχω ψαξει σε διαφορα sites,αλλα οσα εχω βρει το γευμα τελειωνει στις 12 και δεν εχουν κανενα πρωτοχρονιατικο θεαμα."
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Ναι στο πρώτο της post έγραψε αυτό αλλά μετά είπε οτι δεν θέλει να μεινει νηστική
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
sorry αλλά δεν νομίζω να εγραψε οτι θέλει να κάνει αλλαγή χρόνου μεσα σε ενα εστιατόριο .Απλά να φάει θέλει κάπου καλά !!!!!!
Ακριβως ..με προλαβε η coco ..η αρχικη σκεψη-ερωτηση ηταν να βρει καποιο ρεστο με πρωτοχρονιατικο θεαμα να κανει ρεβεγιον
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ειδικευεται ομως στην ψαροσουπα ..εγγυηση:bleh::bleh::haha::haha:
Αυτο που θελει να σου πει ο τριπακιας ειναι να μην κλειστειτε σε κανενα εστιατοριο (ισως γιαυτο κλεινουν τα περισσοτερα στις 12)..αλλα να κανετε αλλαγη χρονου στους δρομους ..οπου υπαρχουν εκδηλωσεις .
Οχι, οχι να κλεισει αλλα μετα την αλλαγη. Το να χαραμισεις το ρεβεγιον κλεισμενος σε ενα εστιατοριο στο Earls Court αν μη τι αλλο ειναι δολοφονια του πρωτοχρονιατικου ταξιδιου σου. Σε μια πολη που διοργανωνει μια απο τις καλυτερες αλλαγες χρονου στον κοσμο (για μενα την καλυτερη) ειναι κριμα να εισαι εκει και να μην την ζησεις. Η πολη μετα κι απο την Πρωτοχρονιατικη παρελαση δεν θυμιζει σχεδον σε τιποτα γιορτες. Παρα μοναχα απο τα λιγα στολιδια που συναντας διασπαρτα.
Μετα στη μια, στις 2, στις 3 δεν ξερω ποσο αντεχεις εξω σαφως και πρεπει να κλεισεις καποιο εστιατοριο (αν θελει να φας σε εστιατοριο). Διαφορετικα εισαι υποχρεωμενος να περιμενεις αρκετη ωρα στο κρυο. Η πρωτοχρονια ειναι μια απο τις 3 μερες του χρονου που ολοι οι Αγγλοι βγαινουν εξω (αυτο ισχυει για ολο το εικοσιτετραωρο. Τα μαγαζια ειναι ασφυκτικα γεματα.
Αν δεν θες να ζησεις τον παλμο, αν φοβασαι μην αναπτυξεις αγοραφοβια, τοτε δεν πας πρωτοχρονιατικα στο Λονδινο. Πας μια αλλη περιοδο να πληρωσεις τα μισα λεφτα. Αν κανεις το λαθος ή εισαι αναγκασμενος να βρεθεις εκεινη τη μερα στο Λονδινο, τοτε επιλεγεις το ξενοδοχειο σου για ρεβεγιον. Αν ειναι και το γκρουπ του "we travel you" απο την Κατω Κερασια τοσο το καλυτερο για σενα...
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Εγω πάντως θα ήθελα να κάνω ένα σχόλιο, όσον αφορά τουλάχιστον τα πυροτεχνήματα: το έκανα πέρυσι, και παρότι πέρασα υπέροχα, δεν θα το ξανα έκανα, ούτε είμαι σίγουρη ότι θα το πρότεινα τόσο ένθερμα. Πάρα πολύς κόσμος (σε βαθμό αγοραφοβίας), πολλή ταλαιπωρία, γιατί για να βρεις θέση κοντά στο Μάτι πρέπει να πας γύρω στις 9 μη σου πω και νωρίτερα γιατί μετά κλέινουν οι δρόμοι (και κλείνουν κυριολεκτικά, οι μπάτσοι σέρνουν σιδερένιες πόρτες και σου απαγορεύουν να περάσεις), πρέπει να έχεις μαζί σου αρκετή ποσότητα αλκοόλ γιατί τα μαγαζιά κατα μήκος του ποταμού σε ξεκεφαλιάζουν (και λογικό) και μετά για να γυρίσεις περπατάς μέχρι St Pauls (συνήθως) διότι οι κοντά στο Μάτι σταθμοί κλείνουν για ευνόητους λόγους. Μη νομίζετε δλδ ότι εντεκάμιση θα φύγετε, 12 θα φτάσετε στα πυροτεχνήματα, μια θα είστε στο σπίτι. Θέλει οργάνωση το ζήτημα.

Το θέαμα είναι συναρπαστικό, ωστόσο!
 

taniaXs

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας,
Κλείσαμε φέτος να κανουμε πρωτοχρονία στο Λονδίνο!!!
δεν εχουμε κλέισει οργανωμένη εκδρομη με πρακτορείο γιατί εχουμε εκεί τον ξαδερφό μας. το θέμα που μας απασχολεί ειναι που να κάνουμε αλλαγή χρόνου... θα ειναι μια μονάδικη εμπειρία και δεν θέλουμε να κλέιστουμε μέσα ούτε να τρέχουμε μεσα στο κρύο...Ο ξαδερφός μας που είναι εκεί μας είπε να κλέισουμε σε κάποιο τυπου ρουφ γκάρντεν..αλλα η τιμή είναι κάπως τσουχτερη:xmas_rolleyes:..125 λίρες το ατομο τα λυπάσαι..αλλα απο την άλλη δεν το ζείς κάθε μέρα...Αν κάποιος γνώρίζει κατι όμορφο που να βγαίνει περιπου στο 80αρι..ας μας βοηθήσει γιατι δεν έχουμε πολλές μέρες ακόμα στη διαθεσή μας...
Υ.Γ η περιοχη που θα μένουμε ειναι στο Σιτι...αρα κάπου σχετικά κοντα ...
Ευχαριστώ!!!:xmas_mrgreen:
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.194
Μηνύματα
883.504
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom