"Πρωτότυπο" Ρομαντικό Γαμήλιο Ταξίδι τον Μάιο του 2011

emouli

Member
Μηνύματα
1.239
Likes
3.531
Ταξίδι-Όνειρο
Καταρράκτες Βικτώρια, ε;
Εχεις δίκιο Ερση. Καλά για Β. Αφρικη ούτε για αστειο.

Και μια που εθιξες το οικονομικό θεωρω πως σε ένα τετοιο ταξίδι είναι καλύτερα να επιλέγεις έναν προορισμό που σου αφήνει χωρο για κάποια εξτρα εξοδα παρά να είσαι σε ενα μέρος με μεγαλύτερες απαιτησεις από αυτές που βαστάει η τσέπη σου.
Είπαμε το χαιλίκι της υποθεσης!!!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Θα πάρω το θάρρος να προτείνω ένα ιδιαίτερο αλλά πιστεύω μοναδικό ταξίδι πέρα από τα συνηθισμένα... ο Μάιος είναι πολύ καλή περίπτωση για ένα special ταξίδι στη Λαϊκή Δημοκρατία της Κορέας και ειδικότερα στο παραθαλάσσιο θέρετρο του Rason... μακριά από όλα και όλους μόνο εσύ και ο άνθρωπός σου σε ένα τέτοιο μοναδικό μέρος... ησυχία, ασφάλεια, ατελείωτες αμμουδιές, νεόχτιστα ξενοδοχεία, χαμογελαστοί άνθρωποι και πάνω απόλα η εμπειρία της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κορέας... ένα πραγματικά ονειρικό αντισυμβατικό γαμήλιο ταξίδι... το Rason είναι μια πανέμορφη παραθαλάσσια πόλη κοντά στα σύνορα με την Κίνα και μόλις φέτος άρχισε να προμοτάρεται από τον τοπικό κρατικό οργανισμό τουρισμού... αν πραγματικά ψάχνεις κάτι το πρωτότυπο, εξωτικό και ρομαντικό το Rason είναι μια περίπτωση που πρέπει στα σοβαρά να εξετάσεις... έχε υπόψιν σου ότι οι διατυπώσεις για την visa έχουν απλοποιηθεί και πλέον το όνειρο μπορεί να γίνει σχετικά εύκολα πραγματικότητα...
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.360
Likes
9.285
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
εξωτικό και ρομαντικό το Rason είναι μια περίπτωση που πρέπει στα σοβαρά να εξετάσεις...
μια απίστευτη πρόταση στο όνειρο από ένα μαιτρ..να προσθέσω ότι εκτός από τις παρθένες, χρυσαφενιες αμμουδιές το χρονο τους μπορεί να τον περνούν και με trekking στα πανέμορφα δάση με υπέροχη θέα στις παραλίες του Rason...
awww.koryogroup.com_pictures_galleryImages_rason_lg_11.jpg
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Ρε σεις, σα τη Χαμολιά είναι εκεί. Δε πάει καλύτερα στο Π. Ράφτη για γαμήλιο?

Άσε πού σύμφωνα με εδώ Ras?n - Wikipedia, the free encyclopedia δε θα απολαύσεις τον λαϊκό παράδεισο της ΛΔτΒΚ, αλλά ένα wannabe καπιταλιστικό υβρίδιο-ύβρη στο μεγάλο ηγέτη Κιμ Γιονγκ Ιλ.
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί πετάτε λάσπη για ένα μέρος που δεν το έχετε δει... είναι κακό που ο κρατικός οργανισμός της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κορέας προμοτάρει ένα ξεχωριστά όμορφο μέρος και κάνει σημαντικές προσπάθειες να το αναπτύξει? Μιλάμε για ένα τουριστικά παρθένο προορισμό, για μια περιοχή σπάνιας φυσικής ομορφιάς που είναι θέμα λίγων ετών να πρωταγωνιστήσει στα παγκόσμια τουριστικά δρόμενα... όποιος είναι πραγματικά ψαγμένος ταξιδευτής αντί να το κοροιδεύει καλύτερα θα είναι να το βάλει τώρα στην ταξιδιωτική του ατζέντα...

Γιαυτούς λοιπόν που έχουν την διάθεση να το τολμήσουν θα προτείνω σαν ξενοδοχείο το Rajin City Hotel που βρίσκεται πραγματικά πάνω στη θάλασσα... ρίξτε μια ματιά στη φωτογραφία και τα ξαναλέμε...


awww.koryogroup.com_pictures_galleryImages_rason_lg_15.jpg





 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
ειδαμε το απ έξω ...δηλαδή που βλέπει η βεράντα..
απο μέσα καλό?????
να έχει και μια χλύδα γιατί γαμήλιο πανε τα παιδια..:rolleyes:
 

leprechaun

Member
Μηνύματα
25
Likes
8
Επόμενο Ταξίδι
Βιετνάμ
Ταξίδι-Όνειρο
Ιρλανδία, Μπαλί
Κ γω τον γάμο μου πολιτικό θα τον έκανα κ θα έτρωγα τα λεφτά σε ένα ταξίδι υπερπαραγωγή,χαχα!! Εγώ έχω να σου προτείνω Ντουμπάι-Άμπου Ντάμπι (κ αν θες κ Ρας αλ Χάιμα). Πήγα το καλοκαίρι 8 μέρες κ ξετρελάθηκα! ιδανικός προορισμός κατά τη γνώμη μου κ με το μπάτζετ που έχετε,ουου μια χαρά! εμείς πήγαμε με πρακτορείο αλλά και μόνη σου το οργανώνεις άνετα..Όσο για το κέρατο που προαναφέρθηκε, δεν έχεις να φοβηθείς τπτ εκεί..οι αραβίδες, αν κ πολύ όμορφες, είναι καλυμμένες από πάνω ως κάτω κ εννοείται απλησίαστες,χιχιχι!αν σου αρέσει η ιδέα,ρώτα με ότι θες! κ αν τελικά καταλήξετε Κούβα πες μας πως ήταν γιατί του χρόνου το καλοκαίρι το σκέφτομαι κ γω (μετά τη Σκωτία φυσικά)!!!
 

onar

Member
Μηνύματα
49
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
υπο αναζήτηση...
Ταξίδι-Όνειρο
εκπληρώθηκε πάμε για άλλα
δες και αυτη τη προταση http://www.starclippers.com/
έχει κάτι νοστιμούλια ταξιδάκια με ιστιοφορο (ενα μικρούλη μωρέ καμια 500αρια πόδια:bleh:) στη Μεσσόγειο. τρέλλλλα!
εγώ ξετρελάθηκα πάντος και τα 1500 το άτομο που λες είναι επ ακριβός (σχεδόν, αλλα σιγά μη το καταλάβει:haha:). ψάχνω βλέπεις και εγώ για το γαμήλιο αλλά μια και εμείς πιάνουμε και νοέμβρη δεν μας συμφέρει αλλά το έχω στο πρόγραμμα για το καλοκαίρι....
διάβασε και το ταξίδι στη πολυνησια με ιστιοφόρο και θα καταλάβεις. εκει την πάτησα:roll:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Μια ακόμα πρόταση για γαμήλιο θα μπορούσε να είναι το Μπαλί. Και χαλάρωση και φύση και πολιτισμός! Δεν γνωρίζω όμως για τιμές και καιρό.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.782
Likes
18.174
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μερικοί πετάτε λάσπη για ένα μέρος που δεν το έχετε δει... είναι κακό που ο κρατικός οργανισμός της Λαϊκής Δημοκρατίας της Κορέας προμοτάρει ένα ξεχωριστά όμορφο μέρος και κάνει σημαντικές προσπάθειες να το αναπτύξει? Μιλάμε για ένα τουριστικά παρθένο προορισμό, για μια περιοχή σπάνιας φυσικής ομορφιάς που είναι θέμα λίγων ετών να πρωταγωνιστήσει στα παγκόσμια τουριστικά δρόμενα... όποιος είναι πραγματικά ψαγμένος ταξιδευτής αντί να το κοροιδεύει καλύτερα θα είναι να το βάλει τώρα στην ταξιδιωτική του ατζέντα...

Γιαυτούς λοιπόν που έχουν την διάθεση να το τολμήσουν θα προτείνω σαν ξενοδοχείο το Rajin City Hotel που βρίσκεται πραγματικά πάνω στη θάλασσα... ρίξτε μια ματιά στη φωτογραφία και τα ξαναλέμε...


awww.koryogroup.com_pictures_galleryImages_rason_lg_15.jpg





Μετά από αυτή την ειδυλλιακή φωτογραφία, αναγκάζομαι να ανακαλέσω. Παράδεισος σκέτος, από πού να ξεκινήσω, η θάλασσα λάδι, το πράσινο οργιάζει, οι μαρμάρινες χελωνίτσες τρε σικ δένουν αρμονικά με το τοπίο, καθαριοτης παντού, ακόμα και η φύση δαμάζεται στη Λαϊκή μας Δημοκρατία...
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Κ γω τον γάμο μου πολιτικό θα τον έκανα κ θα έτρωγα τα λεφτά σε ένα ταξίδι υπερπαραγωγή,χαχα!! Εγώ έχω να σου προτείνω Ντουμπάι-Άμπου Ντάμπι (κ αν θες κ Ρας αλ Χάιμα). Πήγα το καλοκαίρι 8 μέρες κ ξετρελάθηκα! ιδανικός προορισμός κατά τη γνώμη μου κ με το μπάτζετ που έχετε,ουου μια χαρά! εμείς πήγαμε με πρακτορείο αλλά και μόνη σου το οργανώνεις άνετα..Όσο για το κέρατο που προαναφέρθηκε, δεν έχεις να φοβηθείς τπτ εκεί..οι αραβίδες, αν κ πολύ όμορφες, είναι καλυμμένες από πάνω ως κάτω κ εννοείται απλησίαστες,χιχιχι!αν σου αρέσει η ιδέα,ρώτα με ότι θες! κ αν τελικά καταλήξετε Κούβα πες μας πως ήταν γιατί του χρόνου το καλοκαίρι το σκέφτομαι κ γω (μετά τη Σκωτία φυσικά)!!!
ρε που ήσουνα κρυμμένη εσύ τοσο καιρό να μας ξεστραβώσεις???????
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.164
Μηνύματα
882.622
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
Τonia

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom