Πρόβλημα στο site

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Δεν είναι τεχνικό προβλημα, αφαιρέθηκε γιατί προσπαθώ να κάνω κάποιες αλλαγές στο design και ότι δεν είναι απαραίτητο κοιταω να το αφαιρέσω.
Δεν ήταν και άχρηστο όμως.

Έβλεπες συνοπτικά τα στατιστικά σου.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Τα οποία δεν εξυπηρετούν σε τίποτα όμως, βλέπεις δύο νούμερα που δε σου χρειάζονται σε καθημερινή βάση. Όποιος θέλει πχ να δει πόσα μηνύματα έχει ή πόσα likes, μπορεί να πάει στο προφίλ του να τα δει, δεν πιστεύω ότι είναι κάτι που πρέπει να έχεις μπροστά σου συνέχεια (χώρια που φαίνεται όταν ποστάρεις κάτι).
 

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
Δεν μπορώ να ανεβάσω φωτογραφίες είτε καθόλου γιατί "κολλάει", είτε τελικά ανεβαίνει μία από π.χ. τις 4-5 . Τις ανεβάζω κατευθείαν από τον υπολογιστή κι όχι μέσω άλλου site.

@Defkalion έχεις καμιά ιδέα τι φταίει; Συνήθως ανέβαζα χωρίς πρόβλημα.
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
919
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
Κάνω αντιγραφή και επικόλληση σε κείμενο από έγγραφο του google drive που έχω γράψει την ταξιδιωτική ιστορία μου, στον χώρο της απάντησης και ενώ πριν λίγες μέρες ''κόλλησε'', σήμερα αρνείται πεισματικά. Παλιότερα είχα το ίδιο πρόβλημα και με κείμενο από έγγραφο του word.
Είναι πρόβλημα του site, του υπολογιστή ή κάτι άλλο;
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Ένα λεπτό γιατί μιλάμε για δύο διαφορετικά πράγματα. @alma όταν λες ότι πας να ανεβάσεις φωτογραφίες μιλάς για συνημμένα αρχεία μέσα σε ένα μήνυμα ή για την photo gallery που έχουμε; τί μέγεθος έχουν οι φωτογραφίες? (σε mb και σε διαστάσεις)

@vasiliss η αντιγραφή και επικόλληση δεν είναι ο καλύτερος τρόπος να ανεβάσεις φωτογραφίες, αν και υπό προϋποθέσεις λειτουργεί. Χρησιμοποίησε το κουμπάκι "ανέβασμα αρχείου".
 

vasiliss

Member
Μηνύματα
919
Likes
8.356
Επόμενο Ταξίδι
Οδικό στην ;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Ρωσία -Ισλανδία - Περού
@vasiliss η αντιγραφή και επικόλληση δεν είναι ο καλύτερος τρόπος να ανεβάσεις φωτογραφίες, αν και υπό προϋποθέσεις λειτουργεί. Χρησιμοποίησε το κουμπάκι "ανέβασμα αρχείου".[/QUOTE]

Εγώ δεν μιλούσα για φωτογραφίες αλλά για κείμενο, το οποίο τελικά το ''κόλλησα'' τμηματικά.

Και κάτι άσχετο.
Αν αφήσω ημιτελές το κομμάτι της ιστορίας που γράφω - στην απάντηση - χωρίς να κάνω υποβολή απάντησης, θα το βρω το βράδυ για να το συνεχίσω;
 
Last edited by a moderator:

alma

Member
Μηνύματα
3.728
Likes
15.105
@alma όταν λες ότι πας να ανεβάσεις φωτογραφίες μιλάς για συνημμένα αρχεία μέσα σε ένα μήνυμα ή για την photo gallery που έχουμε; τί μέγεθος έχουν οι φωτογραφίες? (σε mb και σε διαστάσεις)
Ναι μιλώ για αρχεία μέσα σε μήνυμα. Με τον ίδιο τρόπο που ανεβάζω συνήθως.
Η μία ήταν 8,12 MB και 3864 επι 5152 pixel.
Η άλλη 3,85 MB και διαστάσεις 5152 επι 3864 pixel.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα μεγέθους.Μια άλλη με τις ίδιες διαστάσεις (5152 επι 3864 pixel) ανέβηκε κανονικά.
Πάντα τις ανέβαζα με τον ίδιο τρόπο.Σήμερα μόνο μία ανέβαινε(τελικά δεν έστειλα το μήνυμα γιατί ήθελα πολλές να ανέβουν στο ίδιο μήνυμα)....
 
Last edited:

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.404
Likes
17.234
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Δεν έχει αλλάξει τίποτα στο σάιτ @alma, δες μήπως κάτι συμβαίνει με τον υπολογιστή σου (έχει κάπως απενεργοποιηθεί η javascript ή κάτι άλλο - δοκίμασε και από άλλον υπολογιστή ή άλλο browser).

@vasiliss η μόνη περίπτωση να μην "δέχεται" copy paste το σάιτ είναι το κείμενό σου να είναι απελπιστικά μεγάλο. Θεωρητικά θα βρεις το κείμενό σου σωσμένο στο κουτί του μηνύματος, αλλά δεν μπορώ να το εγγυηθώ για κάθε περίπτωση αυτό.
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.393
Likes
14.315
Δεν έχει αλλάξει τίποτα στο σάιτ @alma, δες μήπως κάτι συμβαίνει με τον υπολογιστή σου (έχει κάπως απενεργοποιηθεί η javascript ή κάτι άλλο - δοκίμασε και από άλλον υπολογιστή ή άλλο browser).

@vasiliss η μόνη περίπτωση να μην "δέχεται" copy paste το σάιτ είναι το κείμενό σου να είναι απελπιστικά μεγάλο. Θεωρητικά θα βρεις το κείμενό σου σωσμένο στο κουτί του μηνύματος, αλλά δεν μπορώ να το εγγυηθώ για κάθε περίπτωση αυτό.
Αυτό το ποστ είχε σκοπό να δείξει το πρόβλημα στο site.Προσπάθησα να βάλω και καινούριο θέμα με τίτλο "πρόβλημα στο ποστάρισμα" αλλά δεν μπορούσα.
 
Last edited:

Panos_Red

Member
Μηνύματα
67
Likes
136
Επόμενο Ταξίδι
Ταιλάνδη
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Καλησπέρα!Προσπαθώ εδώ και ώρα να δημιουργήσω μια ταξιδιωτικη ιστορία..αλλά δεν γίνεται τιποτα..ούτε copy paste μπορώ να κάνω (δεν είναι μεγάλο κείμενο) ουτε φωτογραφια μπορώ να βάλω άν και πατάω στο ανέβασμα αρχείου.Μήπως υπάρχει κάποιο θέμα στο σάιτ ή έιναι ο υπολογιστής μου?Μπηκα από όλα τα browser αλλά τα ίδια.Επίσης γενικά δεν μπορώ να στείλω μήνυμα..μπήκα από το κινητό για να σας γραψω.
 
Last edited:

GiannisP.

Member
Μηνύματα
103
Likes
177
Επόμενο Ταξίδι
Αλόννησος Aug 2020
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Για κάποιο λόγο μου κολλάει το site από το laptop. Μπήκα και προσπάθησα να κάνω σύνδεση και δε μου έβγαζε τίποτα, δεν κουνιόταν. Μπήκα μέσω μιας ειδοποίησης ότι έχω μήνυμα και έτσι μπόρεσα να κάνω log in. Από το απόγευμα όλο αυτό...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.761
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom