Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Κοίτα ο τελευταίος πέρασε με 56 μόρια (αν και από τι ειδα εμειναν και 45 αιτήσεις εκτός ενω ειχαν 56 μόρια). Το είσοδημα αφορά το έτος 2018 και όχι το 2019. Αν ειναι κάτω από 10.000 εχεις 30 μόρια και 25 μορια μαζεύεις από την ανεργία, αν η ανεργια σου ειναι συνεχόμενη. Πας στα 55 μορια. Φαινεται να μην εχουν υπολογιστεί τα παιδιά.. μήπως εχουν κλεισει τα 18 και δεν έχεις επισυνάψει καποια βεβαιωση σπουδων; στη φορολογικη σου δήλωση φαίνονται εξαρτώμενα μέλη; μπες ξανα στον λογαριασμο σου και δες τι μόρια μαζευεις.. μπες εκει στην αιτηση, γραφει τα μόρια που μαζεύεις
καλημερα,ο γιαννης ο γιος μου ειναι 13 κι η κορη μου 18 ειναι στο πανεπιστημιο,τα εσοδα μου ειναι τα ιδια εδω και 5 με 6 χρονια περιπου,τα παιδια τα εχω εγω δηλωμενα ετσι κι αλλιως,εφοσον ειμαι μονογονεας και οταν εκανα την αιτηση τα δηλωσα κι αυτα,ειμαι ανασφαλιστη ομως που θα πει πως ενσημα δεν εχω,γιατι καμια δουλεια απ οσες εχω κανει (του μηνα μην φανταστεις) δεν ειχε ενσημα,τα τελευταια ενσημα ηταν το 2016 που δουλευα λαντζα σε μια ταβερνα,το εγραψα πολλες φορες και το ξαναγραφω αλλαξαν τα δικαιολογητικα,πλεον πρεπει να εισαι ΑΜΕΑ και ανεργος(πραγμα που για μενα δεν ισχυει)ποσους ανεργους αμεα εχεις δει;που δουλεψαν δλδ με ενσημα και ειναι ανεργοι με εξαρτωμενα μελη;η κορη μου που εχει ενηλικιωθει,ναι ισως να μην την περασαν κι απ τα 75 μορια να με κατεβασαν στα 65,αλλα και παλι...τι να μπω να δω;εφοσον γραφει πως αιτηση δεν πληρει τις προυποθεσεις;απ οτι καταλαβα,το κρατος(εδω γελαμε) μονο αν εισαι ασφαλισμενος σου δινει δωρεαν διακοπες.η νεφελη εχει αριθμο ακαδημαικης ταυτοτητας κανονικα,ο γιαννης αριθμο μαθητη στο γυμνασιο,περναμε με το επιδομα ΚΕΑ και το επιδομα παιδιων....εδω και χρονια...τι να επισυναψω;τις φορολογικες μου δηλωσεις τις κανω μονη μου κι ειναι μηδενικες...απλα ειμαι ανασφαλιστη....ελληνιδα και μητερα.μην το ψαχνεις...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Όσοι είναι δικαιούχοι τι πρέπει να κάνουν ;
 
Μηνύματα
25
Likes
11
Καλησπερα. Για να δουμε αν ειμαστε δικαιουχοι κοιταμε το αφμ τους αριθμους μας? Στον οαεδ απλα μ γραφει οτι εχει καταγραφη στο συστημα.
 

alvadi

Member
Μηνύματα
553
Likes
2.802
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Όσοι είναι δικαιούχοι τι πρέπει να κάνουν ;

Βλεπεις από το μητρώο παρόχων τα καταλύμματα, τηλεφωνεις και κλεινεις εφόσον υπάρχει διαθεσιμοτητα. Οταν θα πας στο καταλυμα πρέπει να εχεις φωτοτυπία ταυτότητας, εκκαθαριστικο για να φαίνεται το αφμ και τα ΑΜΚΑ των ωρελουμενων. Εγώ εκτυπωνα και τους αριθμούς των επιταγών του ΟΑΕΔ αλλά δεν χρειάζονται. Θα σου πουν και από το κατάλυμμα που σιγουρα ειναι πιο ενημερωμενοι.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.934
Likes
40.783
Όσοι είναι δικαιούχοι τι πρέπει να κάνουν ;
Απο παλιοτερη συμμετοχη.μου στο Τουρισμος για Ολους, αν δεν αλλαξε, ψαχνεις ταχυτατα δωματιο στη λιστα και παιρνεις τηλεφωνο. Ειδικα αν θες καλοκαιρι η Χριστουγεννα-Πασχα.
 

Billouk

Member
Μηνύματα
495
Likes
1.628
Για τη χρήση της επιταγής στα ακτοπλοϊκά εισιτήρια, γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία;
Θα γίνεται όπως στα καταλύματα;
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Καλησπερα. Για να δουμε αν ειμαστε δικαιουχοι κοιταμε το αφμ τους αριθμους μας? Στον οαεδ απλα μ γραφει οτι εχει καταγραφη στο συστημα.
[/QUOT
ανοιξε πανω στον "μεγεθυντικο φακο"
 
Μηνύματα
106
Likes
167
το εγραψα πολλες φορες και το ξαναγραφω αλλαξαν τα δικαιολογητικα,πλεον πρεπει να εισαι ΑΜΕΑ και ανεργος(πραγμα που για μενα δεν ισχυει)ποσους ανεργους αμεα εχεις δει;που δουλεψαν δλδ με ενσημα και ειναι ανεργοι με εξαρτωμενα μελη;
Καλησπέρα, η γυναικα μου είναι μια από τα άτομα που αναφέρεις.Καρκινοπαθης, με 80% αναπηρία, και με "αρκετά" ένσημα, τα οποία όμως δεν της φτάνανε για να βγάλει αναπηρική σύνταξη...
Φέτος μας πήρανε καθαρά λόγω της αύξησης των δικαιουχων, περισυ μας αποκλείσανε πανηγυρικά...
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Σε περίπτωση που κλείσεις δωμάτιο και τελικά πρέπει να ακυρώσεις για διάφορους λογούς πάει χαμένο ;

EDIT: Πήρα ένα κατάλυμα και ρώτησα και μου είπαν ότι απλά θα χάσω το ποσό που θα δώσω προκαταβολή! Την επιταγή όχι γιατί απλά δεν θα του την δώσω, παρά μόνο από κοντά!
 
Last edited:

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.674
Likes
16.382
Τζίφος και για μένα.. Περιμενω το "για ολους" τώρα.. Άμα και κει τζίφος τότε δεν ανήκω στους "όλους" αλλά στους λίγους με τα πολλά.. Απλά πρέπει να ψάξω να τα βρω και να κλείσω Μύκονο (έχω τα μέσα εκεί) με 6 ή 7 εκατοσταρικα τη βραδιά..
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Καλησπέρα, η γυναικα μου είναι μια από τα άτομα που αναφέρεις.Καρκινοπαθης, με 80% αναπηρία, και με "αρκετά" ένσημα, τα οποία όμως δεν της φτάνανε για να βγάλει αναπηρική σύνταξη...
Φέτος μας πήρανε καθαρά λόγω της αύξησης των δικαιουχων, περισυ μας αποκλείσανε πανηγυρικά...
καλησπερα σας,και καλη δυναμη,ελπιζω να μην το πειρατε προσωπικα το κειμενο μου,αλλα λογικα ποσοι συνανθρωποι μας εχουν ενσημα,και ειναι αμεα;ελαχιστοι...και οπως κι εσεις ειπατε,το πηρατε καθαρα λογω αυξησης δικαιουχων,σωστα;
κριμα κανονικα θα επρεπε καθε χρονο να εχετε δωρεαν κοινωνικο τουρισμο,κι η μαμα μου καρκινοπαθης και η αδελφη μου,ευτυχως πλεον το εχουν ξεπερασει,αλλα επειδη δεν εχουν ενσημα δεν πηραν τιποτα,η δε μαμα,εχει χασει και την συνταξη της απο τοτε που εφυγε ο μπαμπας μου απ τη ζωη...να περασετε ομορφα οπου πατε,και ευχομαι ενα υγιη και ομορφο καλοκαιρι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.686
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom