Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

rubi

Member
Μηνύματα
85
Likes
773
Μπορείς να το ανεβάσεις μέσα στο Google Drive σου και θα το ανοίξεις από εκεί μέσα!

Πάντως εγώ και η γυναικά μου δεν είμαστε σε κανέναν από τους 3 πινάκες!
Το ιδιο και με μενα! Δεν ειμαι σε κανεναν απο τους 3 πινακες! Πως γινεται αυτο;
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Μπορείς να το ανεβάσεις μέσα στο Google Drive σου και θα το ανοίξεις από εκεί μέσα!

Πάντως εγώ και η γυναικά μου δεν είμαστε σε κανέναν από τους 3 πινάκες!
Μια απ τα ιδια ουτε εγω με τα παιδια μου ειμαστε σε κανεναν απ τους 3....τι γινεται δεν ξερω...
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Στη σελιδα του ΟΑΕΔ τα εχουν βγαλει...οποιος ενδιαφερεται μπαινει ...: oaed e-services--->επιλεγει 'Αιτησεις' --->επιλεγει την αιτηση που εκανε για τον κοινωνικο τουρισμο και βλεπει τα μορια του, τη σειρα καταταξης και αν εχει δικαιωμα συμμετοχης στο προγραμμα
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
μολις τωρα ειδα αποτελεσματα,ολο το απογευμα παλευα αδικα....η αιτηση μου αποριφθηκε γραφει....25 μηνες καταγγεγραμμενης ανεργιας στον ΟΑΕΔ και 2 παιδια,το ενα ανηλικο,εισοδημα κατω των 6000 το χρονο...μονογονεας....το γιατι αποριφθηκε δεν το γραφει πουθενα....κριμα στη χαρα....καλη επιτυχια σε ολους.
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
4.504
Εμεις εγκριθηκαμε,το διλημα ειναι να παμε καπου τωρα,η τον χειμωνα;
Η επιλογή είναι αποκλειστικά δικιά σας ανάλογα με τις άδειες, τα ενδιαφέροντα και τις ορέξεις σας. Πάντως τον χειμώνα δεν αποκλείεται να ξανακλειστούμε στα σπίτια μας και να δίνουμε άδεια στον εαυτό μας για να βρούμε έξω.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Εμεις εγκριθηκαμε,το διλημα ειναι να παμε καπου τωρα,η τον χειμωνα;
Κάλλιο πέντε και στο χέρι παρά δέκα και καρτέρι..... Το συντομότερο δυνατό γιατί οι καιροί είναι απρόβλεπτοι.....
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
ξ
μολις τωρα ειδα αποτελεσματα,ολο το απογευμα παλευα αδικα....η αιτηση μου αποριφθηκε γραφει....25 μηνες καταγγεγραμμενης ανεργιας στον ΟΑΕΔ και 2 παιδια,το ενα ανηλικο,εισοδημα κατω των 6000 το χρονο...μονογονεας....το γιατι αποριφθηκε δεν το γραφει πουθενα....κριμα στη χαρα....καλη επιτυχια σε ολους.
γραφει "αποριφθηκε" ή εισαι κατω απο τους αρχικους 300.000?σ εμενα λεει μη συμμετοχη στο προγραμμα και σειρα καταταξης 327.000 (περιπου)...οποτε ςλπιζω για τις υπολοιπες 70.000 που ανακοινωθηκαν...(ετσι λεω εγω τωρα)...αν σου γραφει "απορριθφηκε", ισως θα ηταν σοφο να κανεις μια ενσταση μεχρι την Πεμπτη το μεσημερι εστιαζοντας στα σημεια που θεωρεις πως αδικηθηκες
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
ξ
γραφει "αποριφθηκε" ή εισαι κατω απο τους αρχικους 300.000?σ εμενα λεει μη συμμετοχη στο προγραμμα και σειρα καταταξης 327.000 (περιπου)...οποτε ςλπιζω για τις υπολοιπες 70.000 που ανακοινωθηκαν...(ετσι λεω εγω τωρα)...αν σου γραφει "απορριθφηκε", ισως θα ηταν σοφο να κανεις μια ενσταση μεχρι την Πεμπτη το μεσημερι εστιαζοντας στα σημεια που θεωρεις πως αδικηθηκες
καταρχας,αλλαξαν τα δεδομενα του προγραμματος,ελεγε,πριν τα αποτελεσματα πως δικαιουνται ΚΑΙ οι μακροχρονια ανεργοι,αρκει να ειναι στο μητρωο των ανεργων,12 μηνες μεχρι τη ληξη του προγραμματος,εγω εχω εγεγγραμμενους 25 μηνες ανεργιας στον ΟΑΕΔ...και για αυτο κι εκανα την αιτηση,φορολογικο εισοδημα,κατω των 6000 τον χρονο,μονογονεικη και το ενα απ τα δυο παιδια μου ανηλικο,τωρα αν δεις γραφει πως ΜΟΝΟ ΟΣΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΡΓΟΙ ΑΜΕΑ δικαιουνται...αρα κατι βρωμαει...αποριφθηκε η αιτηση γραφει κι ειναι αδικο γιατι αν το ηξερα δεν θα την ειχα κανει καν...οσο για τα μορια 75 εχω αλλα και παλι....εφοσον δεν πληρω τις προυποθεσεις δεν θα βρω ακρη,ουτε πιστευω στην κοροιδοκυβερνηση,ουτε τους ψηφισα,ουτε υπαρχει περιπτωση να ασχοληθω ξανα με ταχα δωρεαν τουρισμο.Ευχομαι καλη επιτυχια σ εσενα και στα ωφελουμενα μελη σου αν εχεις...το θετικο οτι μενω σε νησι κι εχω τη θαλασσα διπλα μου.καπως ετσι θα παει και ο τουρισμος για ολους,που τελικα μονο για ολους δεν θα ειναι...
 

alvadi

Member
Μηνύματα
554
Likes
2.820
Επόμενο Ταξίδι
Μπέργκαμο
Ταξίδι-Όνειρο
Μεξικό
μολις τωρα ειδα αποτελεσματα,ολο το απογευμα παλευα αδικα....η αιτηση μου αποριφθηκε γραφει....25 μηνες καταγγεγραμμενης ανεργιας στον ΟΑΕΔ και 2 παιδια,το ενα ανηλικο,εισοδημα κατω των 6000 το χρονο...μονογονεας....το γιατι αποριφθηκε δεν το γραφει πουθενα....κριμα στη χαρα....καλη επιτυχια σε ολους.
Κοίτα ο τελευταίος πέρασε με 56 μόρια (αν και από τι ειδα εμειναν και 45 αιτήσεις εκτός ενω ειχαν 56 μόρια). Το είσοδημα αφορά το έτος 2018 και όχι το 2019. Αν ειναι κάτω από 10.000 εχεις 30 μόρια και 25 μορια μαζεύεις από την ανεργία, αν η ανεργια σου ειναι συνεχόμενη. Πας στα 55 μορια. Φαινεται να μην εχουν υπολογιστεί τα παιδιά.. μήπως εχουν κλεισει τα 18 και δεν έχεις επισυνάψει καποια βεβαιωση σπουδων; στη φορολογικη σου δήλωση φαίνονται εξαρτώμενα μέλη; μπες ξανα στον λογαριασμο σου και δες τι μόρια μαζευεις.. μπες εκει στην αιτηση, γραφει τα μόρια που μαζεύεις
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.441
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom