Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Καλησπέρα παιδιά, δηλαδή κάποιος που δεν έχει ωφελούμενα μέλη μπορεί να κλείσει μόνο μονόκλινο; Και η τιμή που πληρώνει είναι η μισή από αυτήν που γράφει;
Θα κοιτάξεις στη στήλη "τιμή μονόκλινου" και αν δεν γράφει κάτι εκεί θα δεις στη στήλη "τιμή κατ' άτομο ανά διανυκτέρευση"
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Θα κοιτάξεις στη στήλη "τιμή μονόκλινου" και αν δεν γράφει κάτι εκεί θα δεις στη στήλη "τιμή κατ' άτομο ανά διανυκτέρευση"
Ναι ναι, αυτά κοιτούσα και ευχαριστώ πολύ. Το θέμα είναι ότι λογικά δεν θα μπορώ να κλείσω δίκλινο και γιατί να πάω solo ενώ με τα ίδια λεφτά κατ'άτομο μπορώ να κλείσω δίκλινο από Booking και να πάω με παρέα;
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.088
Likes
44.919
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Peru, Japan, Iceland
Μόλις τσέκαρα ότι έχω κι εγώ ενεργό voucher στο τουρισμός για όλους.
Έχω την εντύπωση ότι είναι λίγο αργά για φέτος, ακόμα δε ξέρουν τι μας γίνεται, οπότε μη θεωρήσουμε παράλογο το γεγονός να πάρει παράταση το πρόγραμμα και μετά τις 31/12
Θα ξεκαθαρίσει νομίζω τις επόμενες ημέρες.

Ξέρει κανείς αν αφορά και κάτι άλλο πέρα από διαμονή;
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Έχει κάποιες στήλες με τιμές. Τιμή κατ'άτομο , τιμή δίκλινου κτλ....Λογικά αυτές είναι οι τελικές τιμές μετά την αφαίρεση του ποσού του voucher. Πολύ προχειροκατάσταση...κάποιοι πάροχοι δεν έχουν καν καταχωρήσει όνομα επιχείρησης. Επίσης, εγώ έχω παιδί 2 ετών και δεν μπορούσα να το προσθέσω ως μέλος όταν έκανα την αίτηση. Να υποθέσω οτι πάει αυτομάτως δωρεάν ε?
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Έχει κάποιες στήλες με τιμές. Τιμή κατ'άτομο , τιμή δίκλινου κτλ....Λογικά αυτές είναι οι τελικές τιμές μετά την αφαίρεση του ποσού του voucher. Πολύ προχειροκατάσταση...κάποιοι πάροχοι δεν έχουν καν καταχωρήσει όνομα επιχείρησης. Επίσης, εγώ έχω παιδί 2 ετών και δεν μπορούσα να το προσθέσω ως μέλος όταν έκανα την αίτηση. Να υποθέσω οτι πάει αυτομάτως δωρεάν ε?
Εγώ θεωρώ ότι αυτές είναι οι τιμές χωρίς την έκπτωση 50% δεν μπορεί πχ να έχει το μονόκλινο στην Κατερίνη 80 ευρώ. Έχει 40 (η τιμή που αναγράφεται στον πίνακα) και εμείς πληρώνουμε τα 20.
Για το παιδί το ίδιο υποθέτω και εγώ.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Έχει κάποιες στήλες με τιμές. Τιμή κατ'άτομο , τιμή δίκλινου κτλ....Λογικά αυτές είναι οι τελικές τιμές μετά την αφαίρεση του ποσού του voucher. Πολύ προχειροκατάσταση...κάποιοι πάροχοι δεν έχουν καν καταχωρήσει όνομα επιχείρησης. Επίσης, εγώ έχω παιδί 2 ετών και δεν μπορούσα να το προσθέσω ως μέλος όταν έκανα την αίτηση. Να υποθέσω οτι πάει αυτομάτως δωρεάν ε?
σιγουρα ειναι προχειρη κατασταση γενικα,οχι μονο στον τουρισμο για ολους,αλλα σε καθε τομεα...απ οσα ξενοδοχεια πηρα τηλεφωνο,ενα μονο ηξερε να απαντησει,απ την τιμη που βλεπετε στην τιμη κατ ατομο υπολογιστε την μιση,το 50% δλδ θα δωσετε,επι των ατομων που θα μεινουν μαζι σας,ειναι μονο για 4 διανυκτερευσεις,αυστηρα αυτο.ουτε λιγοτερες,ουτε περισσοτερες,και το μωρακι θα ειναι δωρεαν λογικα,ο γιος μου που ειναι 14 οχι...κι ας ειναι ωφελουμενο μελος,οι τιμες που αναγραφονται ειναι τιμες για τουρισμο για ολους,αν δειτε σε μια προχειρη αναζητηση που εκανα ειναι διπλες και τριπλες σε ολα τα ξενοδοχεια.οσον αφορα αυτο που ρωτησες φιλε ψιλε(συγνωμη που σε λεω ετσι,αλλα που να ξερω το ονομα σου;)μονο το δωματιο αφορουν τα voucher του τουρισμου για ολους.ξεχναμε τα ακτοπλοικα,κλαψ....
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Αν οι τελικες τιμες ειναι αυτες που φαινονται στις στηλες και προκειται για τα μισα, ενω επιδοτουνται με αλλα τοσα απο το Υπουργειο τοτε τι?
Δηλαδη το δικλινο rooms to let της κυρα Ταδε κοστιζει τον Νοεμβρη 140 ευρω και ζηταει 70 ευρω απο τον πελατη και παιρνει αλλα τοσα απο το υπουργειο?
Χαιρετισματα απο 3αστερο που ημουν την περασμενη εβδομαδα με 40 ευρω με πρωινο μεσω hotels.com, δεν θα παρω το "σκοιλ ελικικου" που βλεπω εδω μεσα.
 

love4ice

Member
Μηνύματα
20
Likes
20
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού
Αν οι τελικες τιμες ειναι αυτες που φαινονται στις στηλες και προκειται για τα μισα, ενω επιδοτουνται με αλλα τοσα απο το Υπουργειο τοτε τι?
Δηλαδη το δικλινο rooms to let της κυρα Ταδε κοστιζει τον Νοεμβρη 140 ευρω και ζηταει 70 ευρω απο τον πελατη και παιρνει αλλα τοσα απο το υπουργειο?
Χαιρετισματα απο 3αστερο που ημουν την περασμενη εβδομαδα με 40 ευρω με πρωινο μεσω hotels.com, δεν θα παρω το "σκοιλ ελικικου" που βλεπω εδω μεσα.
Ακριβώς αυτό. Και με την μισή τιμή από αυτή που γράφει, αν αναλογιστείς και οτί θα πρέπει για ώρα να ψάχνεις στον πίνακα, να παίρνεις τηλέφωνα/να στέλνεις email και να προσπαθήσεις να βγάλεις άκρη δεν έχει καν νόημα.

Προσωπικά μάλλον θα το αφήσω για χειμώνα και βλέπουμε. Αν και απο Booking οι τιμές είναι παρόμοιες.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.758
Εχω παρει 2 φορες ακομη επιδοτηση Τουρισμος για Ολους προ ετων. Εκτος του οτι η τιμη πορτας ηταν διαφορετικη για υψηλη, μεση και χαμηλη περιοδο και το εβλεπες γραμμενο στη λιστα, η επιδοτηση ηταν συγκεκριμενο ποσο και οχι 50%. Μπορουσες να εχεις ημιδιατροφη η πρωινο στην τιμη, το προεβλεπε.
Εδω δηλωσε ο αλλος τιμη Αυγουστου ολο το φθινοπωρο και οπου σε βρει τα παιρνει απο δυο μπαντες.
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Αν οι τελικες τιμες ειναι αυτες που φαινονται στις στηλες και προκειται για τα μισα, ενω επιδοτουνται με αλλα τοσα απο το Υπουργειο τοτε τι?
Δηλαδη το δικλινο rooms to let της κυρα Ταδε κοστιζει τον Νοεμβρη 140 ευρω και ζηταει 70 ευρω απο τον πελατη και παιρνει αλλα τοσα απο το υπουργειο?
Χαιρετισματα απο 3αστερο που ημουν την περασμενη εβδομαδα με 40 ευρω με πρωινο μεσω hotels.com, δεν θα παρω το "σκοιλ ελικικου" που βλεπω εδω μεσα.
συμφωνω μαζι σου,σε ολα οσα λες,μονο μια μικρη διαφωνια εχω το ''σκοιλ ελικικου''δεν ειναι εδω μεσα αλλα μες στην βουλη και μες στα κεφαλια οσων τους ψηφισαν.
 
Μηνύματα
93
Likes
61
Αν οι τελικες τιμες ειναι αυτες που φαινονται στις στηλες και προκειται για τα μισα, ενω επιδοτουνται με αλλα τοσα απο το Υπουργειο τοτε τι?
Δηλαδη το δικλινο rooms to let της κυρα Ταδε κοστιζει τον Νοεμβρη 140 ευρω και ζηταει 70 ευρω απο τον πελατη και παιρνει αλλα τοσα απο το υπουργειο?
Χαιρετισματα απο 3αστερο που ημουν την περασμενη εβδομαδα με 40 ευρω με πρωινο μεσω hotels.com, δεν θα παρω το "σκοιλ ελικικου" που βλεπω εδω μεσα.
της Σαντορίνης που κοίταξα-η ελπίδα πεθαίνει τελευταία- αν πάω με το vοucher, πληρώνω περίπου 40 ευρώ παραπάνω την ημέρα , απ΄όσο έχω κλείσει τώρα!!!!Πήγε ο άλλος με 250 ευρώ το δωμάτιο και μου καταχωρήθηκε για να τον επισκεφθεί ποιος με κουπόνι, ήθελα να'ξερα!!χαχα Υπάρχουν και μέρη πάντως που οκ, συμφέρουν αλλα θέλει πολύ ψάξιμο
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Μηπως δεν ειναι ετσι ακριβως?Οι τιμες booking κλπ ειναι πιθανων και πιο χαμηλα απο τις τιμες που εδωσαν οι ξενοδοχοι...και η πλατφορμα παιρνει και 15-20 % προμηθεια...επισης δε γινεται να ισχυει η ιδια τιμη που εδωσαν για 15αυγουστο και για 20 Σεπτεμβρη πχ...(Η τηλεφωνικη συμφωνια ειναι στις περισσοτερες των περιπτωσεων αλλη ιστορια) ...Αν ισχυουν αυτα που λετε πως εγιναν ή που καταλαβαν οσοι ασχοληθηκαν με το tourismos gia olous , να ενημερωθουν οσοι κανουν χρηση του voucher ,ποτε θα πεσει το χειροκροτημα
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.557
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom