Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
ερωτηση,ανασφαλιστη ειμαι,δικαιουμαι ομως σ αυτη την περιπτωση;δεν εχω δλδ ασφαλιστικο φορεα,οπως αλλοι...
Το προγραμμα του ΟΑΕΔ για ασφαλισμενους ειναι αλλο αν καταλαβα καλα, αφορα 300.000 ατομα και ΑΜΕΑ και η επιλογη γινεται με κριτηρια. Εδω https://www.google.com/amp/s/amp.cn...0-pote-ligoyn-oi-prothesmies-gia-to-programma
 
Last edited by a moderator:

fotast

Member
Μηνύματα
9.337
Likes
14.194
ερωτηση,ανασφαλιστη ειμαι,δικαιουμαι ομως σ αυτη την περιπτωση;δεν εχω δλδ ασφαλιστικο φορεα,οπως αλλοι...
Και εγω νομίζω οτι το πρόγραμμα του ΟΑΕΔ είναι διαφορετικό απο αυτο μέσω taxis με βάση το εισόδημα.Τσέκαρε το όμως.
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
Μη μπερδεύεστε με ΟΑΕΔ, Εργατική Εστία, Κοινωνικό Τουρισμό... Είναι το πρόγραμμα για μισθωτούς που ίσχυε μέχρι το 2013. Τουρισμός για όλους λεγόταν και τότε, δεν άλλαξε (αν και κάποιοι το έλεγαν κοινωνικό τουρισμό). Κάλυπτε και ασφαλισμένους στον ΟΑΕΕ. Δεν έχει γίνει ακόμη πρόσκληση στα καταλύματα για να συμμετέχουν, το πρόγραμμα είναι στην αρχική εξαγγελία. Βέβαια, δεν θα αργήσει.
 
Last edited:

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Στον Τουρισμό για όλους γράφει ότι επιδοτεί κατά το ήμισυ και μετά αναφέρει 4 διανυκτερευσεις. Άρα πρέπει να κλείσεις 8 και σου πληρώνει τις 4;
Μετά αναφέρει ένα 120 ευρώ, τι εννοεί 30 ευρώ την ημέρα το άτομο;
Αν έχεις οικογένεια δικαιούνται και οι υπόλοιποι; Ας πούμε εμείς είμαστε ένα ζευγάρι με 1 παιδί. Κάνει ο ένας από εμάς αίτηση και παίρνουν και οι άλλοι.
Ή κάνει ο κάθε ενήλικος ξεχωριστά και παίρνει και το παιδί;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Αν έχεις οικογένεια δικαιούνται και οι υπόλοιποι; Ας πούμε εμείς είμαστε ένα ζευγάρι με 1 παιδί. Κάνει ο ένας από εμάς αίτηση και παίρνουν και οι άλλοι.
Ή κάνει ο κάθε ενήλικος ξεχωριστά και παίρνει και το παιδί;
Επειδη θα γινει με κληρωση μεσω Taxis, φαινεται οτι ειστε οικογενεια, αρα θα το χειριστουν καταλληλα, φανταζομαι.
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Οκ ευχαριστώ! Αν είναι με κλήρωση πρέπει να κάνουμε και οι δύο για να διπλασσιασουμε τις πιθανότητες.
Τελικά δεν μπορείς να πας μόνο για 4 διανυκτερευσεις;
 

patrizia

Member
Μηνύματα
179
Likes
171
Επόμενο Ταξίδι
Βουδαπεστη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κινα
Οκ βρήκα νεότερο άρθρο, μπορείς για 4 μόνο. Πολλά ξενοδοχεία κάνουν προσφορές και με ημιδιατροφή οπότε αν παίρνουν και η οικογένεια σου έρχεται σχεδόν τζάμπα
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Λέει άμα κάνεις εκεί αίτηση δεν μπορείς να κάνεις στον κοινωνικό τουρισμό η το αντίστροφο. Ποιο αξίζει περισσότερο?

Και αν βλέπω καλά έχει ανοίξει μόνο για τους παροχους και όχι για τους δικαιούχους.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.775
Λέει άμα κάνεις εκεί αίτηση δεν μπορείς να κάνεις στον κοινωνικό τουρισμό η το αντίστροφο. Ποιο αξίζει περισσότερο?.
Αν εισαι πολυτεκνος με χαμηλο εισοδημα, επιλεγεις αυτο που εχει κοινωνικα κριτηρια. Αν εισαι ατεκνος η οικογενεια με σχετικα υψηλο εισοδημα, πας για την κληρωση. Καπως ετσι.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.641
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom