Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Το γνωρίζω πως λειτουργεί η αναζήτηση αλλά για να αποφύγω την ταύτιση του ΑΜΚΑ με ΑΦΜ μέσα σε τόσες δεκάδες αποτελέσματα, ήθελα να έχω διαθέσιμο τον αριθμό πρωτ ώστε να το βγάλει κατευθείαν, αν είμαι μέσα. Ευχαριστώ πάντως.
" Σε περίπτωση που δεν μπορείτε να εντοπίσετε την αίτησή σας στους πίνακες παρακαλούμε συνδεθείτε στο πεδίο ΥΠΟΒΟΛΗ ΕΝΣΤΑΣΗΣ με τους κωδικούς taxisnet και θα δείτε την αίτησή σας όπως έχει υποβληθεί.Σε περίπτωση που η αίτηση είναι οριστικοποιημένη και όλα τα στοιχεία και ωφελούμενα μέλη (αν υπάρχουν) είναι σωστά απλά αποσυνδέεστε.Σε περίπτωση που θέλετε να υποβάλετε ένσταση για οποιοδήποτε λόγο προχωρήστε συμπληρώνοντας το σχετικό πεδίο και επισυνάπτοντας τα σχετικά δικαιολογητικά. "

Απόσπασμα από το https://www.tourism4all.gov.gr/
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
Στο τουρισμος για ολους δεν υπάρχει περίοδος ενστάσεων?
Υπαρχει .. Από την Παρασκευή 24.07.2020 και ώρα 00.01 έως και την Τρίτη 28.07.2020 και ώρα 23.59 !!
Το γνωρίζω πως λειτουργεί η αναζήτηση αλλά για να αποφύγω την ταύτιση του ΑΜΚΑ με ΑΦΜ μέσα σε τόσες δεκάδες αποτελέσματα, ήθελα να έχω διαθέσιμο τον αριθμό πρωτ ώστε να το βγάλει κατευθείαν, αν είμαι μέσα. Ευχαριστώ πάντως.
Μπες στο tourism4all , πατησε το πρασινο κουμπι που λεει ενσταση.. πατας κωδικους taxis+AΦΜ και σου βγαζει την δήλωση σου και τον αριθμό πρωτοκόλλου. ΥΓ. Δεν κάνεςι ένσταση μην φοβάσαι . εγω είμαι στους δικαιούχους και εκανα την διαδικασία που σου ειπα.
Δυο φορες εχω παρει Τουρισμος για Ολους, και τις δυο βρηκα τελος Αυγουστου, οχι στην α αλλα στη β η γ επιλογη μου.
Συγκρινοντας το φετινο προγραμμα με το παλιο, το παλιο μου φαινεται πιο γενναιοδωρο. Εκλεινα ξενοδοχειο με ημιδιατροφη γιατι βολευει για family καταστασεις και κοστιζε αστειο ποσο. Δεν ξερω αν εχει τετοια πακετα το τωρινο.
συγνωμη το tourism4 all φετος δεν βγηκε για πρωτη φορα??
 

spyros91

Member
Μηνύματα
878
Likes
799
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ντουμπαι
καλημέρα παιδια μια ερωτηση .. τα τελικά αποτελέσματα του tourism4all ποτε βγαινουν?? παρεπιμπτοντως είμαι στους δικαιούχους του τουρισμού (ΟΑΕΔ) 2019-2020 ΚΑΙ είμαι και στον πινακα δικαιουχων του φετινου tourism4all!!
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Στον Tourismos4all αν δεν είσαι σε κανέναν πινάκα από τους 2 πάει να πει ότι δεν έχεις κληρωθεί ;
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.962
Likes
6.417
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Δεν εχει γινει η κληρωση.Αυτα ειναι προσωρινα αποτελεσματα με βαση τα εισοδηματικα κριτηρια.
Δεν είμαι σε κανένα από τα 2 πάλι! Αν είσαι δικαιούχος στον ΟΑΕΔ τελικά τι γίνεται με τον Tourismos4all ?
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
καλημέρα παιδια μια ερωτηση .. τα τελικά αποτελέσματα του tourism4all ποτε βγαινουν?? παρεπιμπτοντως είμαι στους δικαιούχους του τουρισμού (ΟΑΕΔ) 2019-2020 ΚΑΙ είμαι και στον πινακα δικαιουχων του φετινου tourism4all!!
Τα οριστικά του ΟΑΕΔ αναμένονται μεχρί τέλος του μήνα. Τα οριστικά του tourism4all θα ανακοινωθούν μετά την κλήρωση. Το πρόγραμμα ξεκινά 1η Αυγούστου οπότε η λογική λέει ότι θα συμπέσουν.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Δεν είμαι σε κανένα από τα 2 πάλι! Αν είσαι δικαιούχος στον ΟΑΕΔ τελικά τι γίνεται με τον Tourismos4all ?
τοτε δεν είσαι δικαιούχος στο τουρισμός για όλους
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Δεν είμαι σε κανένα από τα 2 πάλι! Αν είσαι δικαιούχος στον ΟΑΕΔ τελικά τι γίνεται με τον Tourismos4all ?
Αν θυμαμαι καλα,ελεγε στο "τουρισμος για ολους" πως αν επιλεγεί καποιος σε ενα προγραμμα αποκλειεται απο το αλλο, (με επιφυλαξη καθως δε τα εχω προχειρα),χωρις- εννοειτε - να ειναι σιγουρο πως θα επιλεχθει σε τουλαχιστον ενα απο τα δυο(για τα προγραμματα 20-21)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.683
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
Ανοιγοντας τον πινακα δικαιουχων/οφελουμενων, βρισκω τους αριθμους των αιτησεων που με ενδιαφερουν. Διπλα ομως δεν γραφουν κατι, ενω σε αλλους αριθμους γραφει οφελουμενος. Αυτο σημαινει οτι εχω αποκλειστει; Εγινε δηλαδη και η κληρωση;
οχι δεν εχει γινει η κληρωση ακομα ωφελουμενος ειναι το παιδι σου,ο ανθρωπος που θα παρεις μαζι σου κλπ αν δεις ειναι ο ιδιος αριθμος αιτησης σου με αυτον που ειναι ο εκαστοτε ωφελουμενος σου.δες το καλα.δεν τα εχουν παντα διπλα εκανα αμαν χτες να βρω το γιο μου που τον εχουν κι ευτυχως πατησα στην αναζητηση τον αριθμο αιτησης μας και τον βρηκα στους ωφελουμενους με το ΑΜΚΑ του και ιδιο αριθμο αιτησης μαζι μου.
 

psilos3

Member
Μηνύματα
6.094
Likes
45.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Peru, Japan, Iceland
Σε πρώτη φάση, βρίσκω μέσα στο excel - πίνακας δικαιούχων τον ΑΦΜ και τον ΑΜΚΑ μου. Αναφέρομαι στο πρόγραμμα «τουρισμός για όλους».
Από δω και πέρα τι γίνεται; Περιμένουμε επιπλέον ανακοινώσεις;
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.540
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom