Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Παρατηρωντας τις τιμες που εχουν δηλωσει οι παροχοι, αναφερονται σε τιμη/ατομο και οχι σε τιμη/δωματιο(βασιζομενος στον πινακα που αναρτησες για διευκολυνση)...οποτε δε νομιζω να ισχυει αυτο...θα μπορουσε ισως να επιβεβαιωσει καποιος που εχει κλεισει δωματιο με συνολικο κοστος ανω των 30ε/ατομο ή ανω των 60ε/διανυκτερευση
Τώρα που το διαβάζω ξανά μου φαίνεται λογικό αυτό που λες. Άρα το όριο για το 50% ειναι 60 ευρώ ανα άτομο.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Πήρα τηλ σε κατάλυμα που τσεκαρα την τιμή πιο πριν ,ήταν 22€/δίκλινο ανά διανυκτέρευση στην booking.Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το δωμάτιο το έχει 70 € και θα πληρώσω τα μισά ,δλδ 35 €το βραδυ και όταν του είπα μα στην booking το βλέπω 22€ ,η απάντηση ήταν:Ναι άσε την booking ,ξέρεις πότε θα πληρωθουμε εμείς από το πρόγραμμα;
Εν τέλη πιστεύω ότι συμφέρει να κλεισεις στα καλά ξενοδοχεία που έχει η λίστα που είναι πιο τυπικοί
 

escursione

Member
Μηνύματα
1.412
Likes
4.501
Πήρα τηλ σε κατάλυμα που τσεκαρα την τιμή πιο πριν ,ήταν 22€/δίκλινο ανά διανυκτέρευση στην booking.Ο ιδιοκτήτης μου είπε ότι το δωμάτιο το έχει 70 € και θα πληρώσω τα μισά ,δλδ 35 €το βραδυ και όταν του είπα μα στην booking το βλέπω 22€ ,η απάντηση ήταν:Ναι άσε την booking ,ξέρεις πότε θα πληρωθουμε εμείς από το πρόγραμμα;
Εν τέλη πιστεύω ότι συμφέρει να κλεισεις στα καλά ξενοδοχεία που έχει η λίστα που είναι πιο τυπικοί
Ρε τους απατεώνες άκου 22 € στο booking που του δίνει και προμήθεια 15% και θέλει 70 με το πρόγραμμα!
Διάλεξε ένα των 80-100 ευρώ αφού τσεκάρεις ότι η πραγματική τιμή είναι σωστή και πλήρωσε τη διαφορά.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το ίδιο ψέμα τραβάω και εγώ με τον κοινωνικό τουρισμό:

''Δεν έχω διαθέσιμο το δωμάτιο το καλό που δίνω με θεα στον κοινωνικό τουρισμό, αλλά έχω το ημιυπόγειο αν θέλεις''

Ευχαριστώ Ελληναρα, αλλά δεν θα σε κάνω μάγκα άλλη μια χρονιά. Και μετα μερικοί το πήραν πατριωτικά στο θέμα ''Τουρισμός στην Ελλάδα''.

Ο άλλος γυρνάει και μου λέει: "Ε εντάξει το βάζω στο πρόγραμμα για να κάνω εξυπηρέτηση, αλλά του χρόνου θα το βγάλω"

Μία ζωη στην αρπαχτή.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Ευχαριστώ Ελληναρα, αλλά δεν θα σε κάνω μάγκα άλλη μια χρονιά. Και μετα μερικοί το πήραν πατριωτικά στο θέμα ''Τουρισμός στην Ελλάδα''.
Ζησαμε μεγαλες στιγμες, που θα τις θυμαμαι απο αυριο στη Βενετια με 60 ευρω 3αστερο στο κεντρο πληρωμενα 2 γευματα ημερησιως το ατομο.
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
''Δεν έχω διαθέσιμο το δωμάτιο το καλό που δίνω με θεα στον κοινωνικό τουρισμό, αλλά έχω το ημιυπόγειο αν θέλεις''
Το τσεκαρεις αυτο ευκολα πλεον με τις πλατφορμες και πραττεις αναλογα

Διάλεξε ένα των 80-100 ευρώ αφού τσεκάρεις ότι η πραγματική τιμή είναι σωστή και πλήρωσε τη διαφορά.
Με αυτα τα χρηματα,βρισκεις οπου θελεις και οπως το θελεις και εκτος προγραμματος,καθως εχουν αρχισει να πεφτουν οι τιμες οπως βλεπω(εκτος 15αυγουστου)
 

sinefoula

Member
Μηνύματα
451
Likes
1.677
Επόμενο Ταξίδι
;;;;;;;;;;;;;;;
Ονειρεμένο Ταξίδι
Κούβα,Αίγυπτος,Μαρόκο!
αναλογως τα νησια παιδια,εδω εν λεστινίτσι το μαρουλίδι διπλα το εβαλε 5αστερο χχαχαχαχα,στην εξωτικη μαρουλίδι που δεν εχει ουτε κλιματισμο,παντου τα παντα παιδια,η συρος ειχε καλα κονε παντως και πολυ τιμια,οσα κι αν εψαξα,και η σαμος το ιδιο,θελει ψαξιμο,και δεν θα τους χαρισω τιποτα,θα παω,ακομα κι αν μου κανουν δωρο μονο το ενα τριτο,ηδη εστειλα την προκαταβολη το 50 % δλδ και περιμενω να παμε με τον μικρο το γιο μου.στο booking ειχε τα τριπλα αυτη την εποχη το συγκεκριμενο αρα θεωρω πως εκανα καλο deal υγεια να χουμε,και καλα ταξιδι κι ολα γινονται.
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Σε περίπτωση lockdown τους επόμενους μήνες ,χάνουμε την προκαταβολή που θα δώσουμε στο κατάλυμα η μετατίθεται σε νέα ημερομηνία;Φαντάζομαι ότι είναι σε συνενόηση με τον ιδιόκτητη αν θα το δεχτεί
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.926
Likes
40.761
Σε περίπτωση lockdown τους επόμενους μήνες ,χάνουμε την προκαταβολή που θα δώσουμε στο κατάλυμα η μετατίθεται σε νέα ημερομηνία;Φαντάζομαι ότι είναι σε συνενόηση με τον ιδιόκτητη αν θα το δεχτεί
Καλυτερα να ρωτησεις καποιον υπευθυνο γιατι η πλατφορμα του Υπουργειου Τουρισμου δεν ειναι η booking. Μη βγαζετε αυθαιρετα συμπερασματα.
 

Mikes

Member
Μηνύματα
120
Likes
921
Σε περίπτωση lockdown τους επόμενους μήνες ,χάνουμε την προκαταβολή που θα δώσουμε στο κατάλυμα η μετατίθεται σε νέα ημερομηνία;Φαντάζομαι ότι είναι σε συνενόηση με τον ιδιόκτητη αν θα το δεχτεί
Βιαζεσαι να κλεισεις για τους "επομενους μηνες" μηπως δε βρεις?
Εχουμε καιρο νομιζω εως τους "επομενους μηνες"
 

rev26

Member
Μηνύματα
195
Likes
119
Βιαζεσαι να κλεισεις για τους "επομενους μηνες" μηπως δε βρεις?
Εχουμε καιρο νομιζω εως τους "επομενους μηνες"
Ήθελα να κλείσω για 28 Οκτώβρη που είναι περίοδος που εξαντλούνται πιο εύκολα τα καταλύματα αλλά δίκιο έχετε ,έχουμε καιρό ακόμη
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Το τσεκαρεις αυτο ευκολα πλεον με τις πλατφορμες και πραττεις αναλογα
Ναι, μα μόνο που στις πλατφόρμες για εκεί που θέλαμε και για τα ξενοδοχεία που μας έκαναν το "κλικ" έχει μια χαρά δωμάτια, αλλά βλέπεις εκείνοι μας περνάνε για βλάκες του τύπου "Μα σας λέω δεν υπάρχει δωμάτιο και πάλι καλά που μου το είπατε για να το τσεκάρω". Δεν το κάνουν όλοι, αλλά οι περισσότεροι!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.579
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom