Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

Μηνύματα
109
Likes
58
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παταγονία
Δεν ξέρω. Η επιταγή διαμονής θα χρησιμοποιηθεί για το πρώτο νησί;
Για οπουδήποτε. Ένα παράδειγμα. Εγώ θα πάω πρώτα Λήμνο και μετά Χίο και από εκεί πίσω Αθήνα. Η επιταγή θα είναι για Χίο. Οπότε το voucher για ποια απ΄όλες τις διαδρομές θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί;;;;; Ή θέλει οπωσδήποτε να έχεις μετ' επιστροφής για το μέρος που θα χρησιμοποιήσεις την επιταγή;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Για οπουδήποτε. Ένα παράδειγμα. Εγώ θα πάω πρώτα Λήμνο και μετά Χίο και από εκεί πίσω Αθήνα. Η επιταγή θα είναι για Χίο. Οπότε το voucher για ποια απ΄όλες τις διαδρομές θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί;;;;; Ή θέλει οπωσδήποτε να έχεις μετ' επιστροφής για το μέρος που θα χρησιμοποιήσεις την επιταγή;
Διάβασε την πρόσκληση που ανέβασα. Πρέπει η ακτοπλοϊκή μετάβαση να σχετίζεται με την επιταγή διαμονής και τοπικά και χρονικά. Για την επιστροφή λέει ότι μπορεί να γίνει και σε μεταγενέστερο χρόνο από τη λήξη της διαμονής. Γενικά λέει ότι τα ακτοπλοϊκά πρέπει να σχετίζονται με τον τόπο διαμονής όπου χρησιμοποιείς την επιταγή.
 
Last edited:

vitalogy

Member
Μηνύματα
52
Likes
19
Για να κανω χρηση της επιταγης ακτοπλοικων πρεπει να παω σε πρακτορειο η γινεται και online...εγω συνηθως τα κλεινω μεσω της viva.
 

Thanos92

Member
Μηνύματα
1.961
Likes
6.412
Επόμενο Ταξίδι
Βαλτική
Για να κανω χρηση της επιταγης ακτοπλοικων πρεπει να παω σε πρακτορειο η γινεται και online...εγω συνηθως τα κλεινω μεσω της viva.
Ανάλογα την εταιρία, από την Blue Star / Hellenic μπορείς! Απ άλλες όπως Seajets και Zante Ferries μου είπαν ότι γίνεται άλλα όχι από το Site τους!
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Αλήθεια τι γίνεται με το πρόγραμμα <<Τουρισμός για όλους>> και το lockdown δεδομένου του γεγονότος ότι δεν προλαβαίνουν κάποιοι να ασκήσουν το δικαίωμά τος ως στο τέλος της χρονιάς; Θα δοθεί παράταση;
 
Μηνύματα
106
Likes
167
Αλήθεια τι γίνεται με το πρόγραμμα <<Τουρισμός για όλους>> και το lockdown δεδομένου του γεγονότος ότι δεν προλαβαίνουν κάποιοι να ασκήσουν το δικαίωμά τος ως στο τέλος της χρονιάς; Θα δοθεί παράταση;
Δεν ληγει με το τελος της χρονιας.Ειναι μεχρι του χρονου το καλοκαιρι...
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Είχα την εντύπωση πως λήγει τον Δεκέμβριο! Ευχαριστώ!!!
 
Μηνύματα
106
Likes
167
O κοινωνικος τουρισμος μεσω ΟΑΕΔ εχει διαρκεια μεχρι 31/7/2021,συμφωνα με την δημοσια προσκληση.Νομιζα οτι ισχυει και για το Tουρισμος για ολους...
 

vangelis69

Member
Μηνύματα
154
Likes
193
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αργεντινή - Παταγονία
Το << Tουρισμος για όλους >> νομίζω 31/12 γι΄ αυτό αναρωτιέμαι αν θα δοθεί παράταση λόγω των συνθηκών...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.666
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom