Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

Konstadina

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Το τουρισμός για όλους ήταν στο δικό σου όνομα όμως?
Σωστά δεν μπορείς να κάνεις ξανά αίτηση. Πάντως αυτή είναι μια πολύ συνηθισμένη ερώτηση, μόνο εδώ στο φόρουμ έχει γίνει κάμποσες φορές και άρα στο τηλεφωνικό κέντρο θα ξέρουν να την απαντήσουν σίγουρα.
Το ίδιο ακριβώς θέμα έχω κι εγώ. Πέρισυ χρησιμοποιήθηκε της συζύγου από ΟΑΕΔ.
Φέτος έστειλα το voucher του "Τουρισμός για όλους" που είναι για εμένα και την σύζυγο στο κατάλυμα και μου επιβεβαίωσαν ότι ισχύει.
λογικα εσυ δεν εχεις κανενα απολυτως θεμα γιατι ειναι σε 2 διαφορετικα ονοματα το καθε voucher με εναλλαξ ωφελουμενους . Καλές διακοπές λοιπόν!!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
αντιλαμβάνομαι την προσέγγιση σου πανω στο θέμα , παρολαυτα ειναι αδικο . Γιατι εγω (και παρα πολυς κόσμος ) δεν επιχειρησα να κανω δωρεαν η φθηνότερες διακοπές σε μια χρονια μέσα με 2 voucher το οποιο ετσι κ αλλιως δεν επιτρεπεται . Επελεξα φετος να χρησιμοποιησω το voucher του Τουρισμος για ολους , που μου δινει το κρατος βασει κληρωσης , καθώς για φετος ετσι και αλλιως δεν ειμαι δικαιουχος στον οαεδ , αρα δεν παιρνω την θεση καποιου στο προνομιο αυτό , οποτε αποκλειομαι απο φθηνοτερες δικαοπες . Αρα η ολη ιστορια ειναι πως και με τα 2 προγραμματα μπορεις χρονο παρα χρονο να κανεις φθηνοτερες διακοπές και οχι καθε χρόνο εναλλαξ . Επισης και τα 2 προγραμματα σου λενε πως ακομα και αν δεν εχεις κανει καθόλου χρηση του voucher (για χ, ψ λόγους ο καθένας ) και παλι αποκλειεται απο την επομενη χρονιά . Κατι που ειναι καταφωρα αδικο ! και για αυτο το λογο βλεπεις πως επιταγες μενουν στον παγο αναξιοποιητες
Η γνώμη μου: Αν το δεχθεί το κατάλυμα χρησιμοποίησέ το.
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
αντιλαμβάνομαι την προσέγγιση σου πανω στο θέμα , παρολαυτα ειναι αδικο . Γιατι εγω (και παρα πολυς κόσμος ) δεν επιχειρησα να κανω δωρεαν η φθηνότερες διακοπές σε μια χρονια μέσα με 2 voucher το οποιο ετσι κ αλλιως δεν επιτρεπεται . Επελεξα φετος να χρησιμοποιησω το voucher του Τουρισμος για ολους , που μου δινει το κρατος βασει κληρωσης , καθώς για φετος ετσι και αλλιως δεν ειμαι δικαιουχος στον οαεδ , αρα δεν παιρνω την θεση καποιου στο προνομιο αυτό , οποτε αποκλειομαι απο φθηνοτερες δικαοπες .
Μιάς και ανεφέρεσε στο δίκαιο εσύ με τη σειρά σου επιχείρησες και τελικά στάθηκες τυχερή να επιλεγείς και από τα δύο προγράμματα πάραυτα με συνέπεια κάποιος άλλος να μείνει εκτός σε ένα από τα δύο για τα οποία θα μπορούσε να κάνει χρήση ενώ εσύ όχι. Γεγονός που δεν είναι δίκαιο όχι για σένα αλλά για τον αποκλεισμένο.

Αρα η ολη ιστορια ειναι πως και με τα 2 προγραμματα μπορεις χρονο παρα χρονο να κανεις φθηνοτερες διακοπές και οχι καθε χρόνο εναλλαξ .
Ακριβώς έτσι. Χρόνο παρά χρόνο και όχι ένα χρόνο με το ένα και τον επόμενο με το άλλο.
Από όσο διάβασα δεν επιτρέπεται όχι μόνο η παράλληλη χρήση δύο διαφορετικών προγραμμάτων κατά την ίδια περίοδο αλλά επίσης και η συνεχόμενη χρήση σε δύο συναπτά έτη ωφελούμενων ενός από τα δύο.
Επισης και τα 2 προγραμματα σου λενε πως ακομα και αν δεν εχεις κανει καθόλου χρηση του voucher (για χ, ψ λόγους ο καθένας ) και παλι αποκλειεται απο την επομενη χρονιά . Κατι που ειναι καταφωρα αδικο ! και για αυτο το λογο βλεπεις πως επιταγες μενουν στον παγο αναξιοποιητες
Λογικό το βρίσκω εφόσον δέσμευσες το δικαίωμα χρήσης αποκλείοντας ταυτοχρόνως κάποιον άλλο που θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσει.
Οι λόγοι που πολλές επιταγές μένουν αναξιοποίητες μπορεί να είναι πολλοί και ιδιαίτερα σε περιόδους αποκλεισμού που ζήσαμε και μερικώς ακόμα ζούμε, μέρος των οποίων μπορεί κάλλιστα να είναι και οι "διπλοωφελούμενοι" που τελικά αναγκάζονται εκ των πραγμάτων να κάνουν χρήση μόνο ενός εκ των δύο προγραμμάτων πετώντας στα σκουπίδια στην ουσία το άλλο.
Επίσης η προτίμηση της πλειοψηφίας των υποψήφιων να κάνουν χρήση των παροχών κυρίως κατά την καλοκαιρινή περίοδο και μάλιστα σε δημοφιλείς προορισμούς και η έλλειψη ευελιξίας ώς προς την περίοδο χρήσης μπορεί να ανεβάσει κατακόρυφα τον αριθμό των αναξιοποίητων επιταγών.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ονειρεμένο Ταξίδι
θα το αποφασίσω αύριο
Μην μου αγχώνεσαι γλυκιά μου mikrh tsopana.Είναι πολύ απλή η διαδικασία και τα βήματα που πρέπει να ακολουθήσεις.

1)Bρίσκεις τον προορισμό και τα διαθέσιμα καταλύματα απο το ΟΡΙΣΤΙΚΟ ΜΗΤΡΩΟ ΠΑΡΟΧΩΝ- ΚΑΤΑΛΥΜΑΤΑ.
2) Τσεκάρεις την τιμή συνεργασίας που δίνει το εκάστοτε κατάλυμα για την περίοδο και τον τύπο του δωματίου που σε ενδιαφέρει.
3) Παίρνεις απευθείας τηλέφωνο χωρίς να αναφέρεις καθόλου το voucher και ρωτάς διαθεσιμότητα και τιμή για την περίοδο που σε ενδιαφέρει.
4)Κάνεις κράτηση και τους αναφέρεις την ύπαρξη voucher εφόσον σου κάνουν δεκτή την κράτηση.

Οι διαφορές για του διακιούχους φέτος και για όσους κάνουν χρήση των περσινών ή φετεινών vouchers είναι πως για 2 η 3 διανυκτερεύσεις η επιδότηση είναι 100% με ανώτερο ποσό τα 40€/την ημέρα/το άτομο, ενώ για τις 4 διανυκτερεύσεις η επιδότηση είναι 80% με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο.

Παράδειγμα:
Βρίσκει η μανούλα κατάλυμα για 3 διανυκτερεύσεις με τιμή συνεργασίας 40€ ανά διανυκτερευση. Κάνει χρήση του voucher χωρίς καμμία απολύτως συμμετοχή.
Στην περίπτωση όμως που της γυάλισε κάτι ακριβότερο με τιμή συνεργασίας 50€/το άτομο ανά διανυκτέρευση τότε πληρώνει την διαφορά των 10€ ανά διανυκτεύρευση και άνα άτομο αν έχει παρέα και άλλον διακαιούχο.

Για 4 διανυκτερεύσεις όπου ή επιδότηση είναι στο 80% και αντίστοιχα με ανώτερο ποσό τα 30€/την ημέρα/το άτομο και σε κατάλυμα με τιμή συνεργασίας 30€/το άτομο ανά διανυκτέρευση μπορεί να κάνει 4 διανυκτερεύσεις με συμμετοχή 6€/το άτομο την ημέρα και επιδότηση 24€/το άτομο/την ημέρα.

Ελπίζω να βοήθησα και καλές διακοπές στην μανούλα!
Ευχαριστώ Θαλασσάκι μου! Το voucher θα το χρησιμοποιήσει η μανούλα για να πάμε μαζί διακοπές (αν μέχρι τότε δεν έχει γκρεμιστεί το σύμπαν, που μάλλον θα έχει γκρεμιστεί και δε θα πάμε πουθενά :russian_roulette: )

Η δική μου εμπειρία ήταν η εξής. Αρχικά η μανούλα δεν έκανε τίποτα, αλλά έριξε την ιδέα και βάζει και το χρήμα, οπότε χαλάλι της :haha:

Βρήκε η τσοπάνα δωμάτιο στο booking με genius εκπτωση (ακυρώσιμο ευτυχώς) και το έκλεισε. 5 μέρες μετά, πήρε ο αδερφός της τσο την τσο τηλέφωνο και της είπε πως η μανούλα έχει ένα voucher κοινωνικού τουρισμού (η μανούλα δεν ψήθηκε να το πει) και να μπορεί να πάρει τηλέφωνο τον κυριούλη και να πληρώσουμε το μερίδιο της μανούλας με voucher. Ο κυριούλης συμφώνησε, κόβοντας και λίγο σε σχέση με την τιμή του booking και είπε στην τσο ότι το μερίδιο της μανούλας θα είναι μηδενικό τις 3 πρώτες βραδιές και 100% την τέταρτη. Αφού τα συμφωνήσανε, η τσο άνοιξε το voucher της μανούλας και είδε ότι δεν είναι κοινωνικού τουρισμού αλλά τουρισμού για όλους. Ξαναμανα τηλέφωνο....

Να σημειώσω ότι μου έκανε εντύπωση ότι στην αρχή ο τυπάς δεν είχε καταλάβει ότι η μανούλα θα ήταν μία από τα άτομα του δωματίου αλλά ότι θα το χρησιμοποιούσα εγώ για αυτήν ή κάτι τέτοιο. Και απλά μου είπε να έχω φωτογραφία την ταυτότητά της, τόσο απλά....
 

Konstadina

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Μιάς και ανεφέρεσε στο δίκαιο εσύ με τη σειρά σου επιχείρησες και τελικά στάθηκες τυχερή να επιλεγείς και από τα δύο προγράμματα πάραυτα με συνέπεια κάποιος άλλος να μείνει εκτός σε ένα από τα δύο για τα οποία θα μπορούσε να κάνει χρήση ενώ εσύ όχι. Γεγονός που δεν είναι δίκαιο όχι για σένα αλλά για τον αποκλεισμένο.



Ακριβώς έτσι. Χρόνο παρά χρόνο και όχι ένα χρόνο με το ένα και τον επόμενο με το άλλο.
Από όσο διάβασα δεν επιτρέπεται όχι μόνο η παράλληλη χρήση δύο διαφορετικών προγραμμάτων κατά την ίδια περίοδο αλλά επίσης και η συνεχόμενη χρήση σε δύο συναπτά έτη ωφελούμενων ενός από τα δύο.

Λογικό το βρίσκω εφόσον δέσμευσες το δικαίωμα χρήσης αποκλείοντας ταυτοχρόνως κάποιον άλλο που θα μπορούσε να το χρησιμοποιήσει.
Οι λόγοι που πολλές επιταγές μένουν αναξιοποίητες μπορεί να είναι πολλοί και ιδιαίτερα σε περιόδους αποκλεισμού που ζήσαμε και μερικώς ακόμα ζούμε, μέρος των οποίων μπορεί κάλλιστα να είναι και οι "διπλοωφελούμενοι" που τελικά αναγκάζονται εκ των πραγμάτων να κάνουν χρήση μόνο ενός εκ των δύο προγραμμάτων πετώντας στα σκουπίδια στην ουσία το άλλο.
Επίσης η προτίμηση της πλειοψηφίας των υποψήφιων να κάνουν χρήση των παροχών κυρίως κατά την καλοκαιρινή περίοδο και μάλιστα σε δημοφιλείς προορισμούς και η έλλειψη ευελιξίας ώς προς την περίοδο χρήσης μπορεί να ανεβάσει κατακόρυφα τον αριθμό των αναξιοποίητων επιταγών.

Γόνιμη είναι όλη αυτή η στιχομυθία και θα σου απαντησω . Περι δικαιοσυνης που αναφερεις , δεν σταθηκα "τυχερή" οπως λες καθως στον ΟΑΕΔ επιλέγεσαι βασει συγκεκριμένων κριτηρίων και ετσι προκύπτει και ο τελικός πινακας με μοριοδότηση . Αυτος ειναι και ο λογος που ανέβηκα απο την λίστα των επιλαχόντων στην τελικη λίστα καθως παρα πολλοί ειχαν κανει ακυρες αιτησεις με μηδεν κριτηρια . Εγω ως μισθωτή ειχα χ κριτήρια , οι ανεργοι ψ κριτήρια , και αλλες κατηγορίες οπως πολυτεκνοι ή ΑΜΕΑ ολα τα κριτήρια !

Σε οτι αφορά τον Τουρισμό για ολους, παλι δεν ημουν τυχερη καθως ειχε μονο κριτηριο εισοδηματικό, και αίτηση εκανε ολος ο κόσμος που ηθελε και μπορουσε . Εγω εκανα και για την μητερα μου που ειναι συνταξιουχος και για τον αδερφό μου που ειναι φοιτητής και ολοι πηραμε επιταγη . Προσωπικα ειχα παρακινήσει ολους τους γνωστούς και φίλους μου να κανουν την αιτηση στο Τουρισμος για Ολους και ολοι ανεξαιρετως πηραν επιταγη , αρα δεν υπαρχουν αποκλειομενοι οπως λες η τυχεροι , υπαρχουν αυτοι που ασχολουνται και ενημερωνονται και το προσπαθούν και υπαρχουν και οι αλλοι που ΔΕΝ το προσπαθουν .

Κανεις δεν δεσμευει την θεση κανενος με 2 αιτησεις σε διαφορετικα προγράμματα , απλα κάνεις και τις 2 για να μεγιστοποιησεις τις πιθανοτητες σου να πετυχεις ενα απο τα 2 . Και θεμιτό ειναι και λογικό ειναι εφοσον το κρατος , με τον αδικο τρόπο που επελεξε , αυτο με τον χρονο παρα χρονο και με την "ασυμβατότητα" των 2 προγραμματων αποκλειει πανω απο τους μισους στο δικαιωμα των διακοπών . Κανονικα τα 2 προγραμματα θα επρεπε να ειναι εναλλαξ . Ολοι ευχαριστημενοι θα ηταν , και οι δικαιουχοι και οι πάροχοι και πιστεψε με , ελαχιστες επιταγες θα εμεναν αναξιοποιητες καθως σου δινει την δυνατοτητα σχεδον και για το επομενο καλοκαιρι να κανεις την κρατηση με το ευρος που εχει .

Καταθετοντας την προσωπική μου εμπειρία πάντα , περυσι εκμεταλευομενη το πρόγραμμα του Οαεδ , εγω εκανα διακοπες στην Καρπαθο με 7 διανυκτερευσεις σε σουπερ καταλυμα πληρωνοντας 3 € την ημερα . Αρα ενισχυσα και αλλες κατηγοριες του τοπικου τουρισμου καθως μου περισευαν χρηματα να διαθεσω σε φαγητο , ποτο , μεταφορικό μεσο η δραστηριότητες . Σε αλλη περιπτωση θα πηγαινα μιζερα 3-4 μερες κοβοντας το ενα η το αλλο , ενω ετσι πηγα σε 2 μερη , εν μεσω μιας απαισιας για ολους μας χρονιας με τον covid . Και ο ξενοδοχος πηρε κανονικά τα χρήματα του απο το κράτος .

Eλπιζω να αντιλαμβανεσαι τι σου λεω . Δεν σου λεω πως η πολιτεια θα πρεπει να ειναι ο χρυσος χορηγός μας , ομως γιατι να μην μπορουμε να διαθεσουμε και δικα μας χρήματα και να μας επιδοτει και η πολιτεια για ολιγοημερες χειμερινες η καλοκαιρινές διακοπές ? Win-Win
Αρα φετος το ιδιο το κρατος θα με αναγκασει να το "κοροϊδεψω" και θα χρησιμοποιησω της μητερας μου το voucher .

Σορυ για την " Εκθεση " !
 
Last edited:

niax

Member
Μηνύματα
255
Likes
800
Ονειρεμένο Ταξίδι
βολτα με τον υπερσiβηρικο
αρα δεν υπαρχουν αποκλειομενοι οπως λες η τυχεροι , υπαρχουν αυτοι που ασχολουνται και ενημερωνονται και το προσπαθούν και υπαρχουν και οι αλλοι που ΔΕΝ το προσπαθουν
Δεν ειναι ακριβως ετσι, φυσικα και υπαρχει κοσμος που εκανε περσι αιτηση και δεν ετυχε να κληρωθει
Αν καπου εχει φαουλ η πολιτεια ειναι στο οτι οταν καποιος που εχει επιλεχθει και στα 2 κανει χρηση του ενος (και αυτοματα αποκλειστει απο το αλλο) το δευτερο δεν το προωθουν σε επομενους επιλαχοντες και απλα παει χαμενο

Επι του πρακτεου τωρα, τυπικα οχι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει το περσινο βαουτσερ αν ειχες κανει χρηση του αλλου προγραμματος περσι.
Πιθανον παρατυπως να μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις και να μην παρει κανεις χαμπαρι.
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν τα καταφερεις οκ καντο απο τη στιγμη που δεν προβλεπεται να παει σε επομενο επιλαχοντα και απλα θα πεταχτει. Δυστυχως δεν εχω εμπειρια για να ξερω αν θα γινει τελικα δεκτο η οχι
 

Konstadina

Member
Μηνύματα
8
Likes
3
Δεν ειναι ακριβως ετσι, φυσικα και υπαρχει κοσμος που εκανε περσι αιτηση και δεν ετυχε να κληρωθει
Αν καπου εχει φαουλ η πολιτεια ειναι στο οτι οταν καποιος που εχει επιλεχθει και στα 2 κανει χρηση του ενος (και αυτοματα αποκλειστει απο το αλλο) το δευτερο δεν το προωθουν σε επομενους επιλαχοντες και απλα παει χαμενο

Επι του πρακτεου τωρα, τυπικα οχι δεν μπορει να χρησιμοποιηθει το περσινο βαουτσερ αν ειχες κανει χρηση του αλλου προγραμματος περσι.
Πιθανον παρατυπως να μπορεσεις να το χρησιμοποιησεις και να μην παρει κανεις χαμπαρι.
Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι αν τα καταφερεις οκ καντο απο τη στιγμη που δεν προβλεπεται να παει σε επομενο επιλαχοντα και απλα θα πεταχτει. Δυστυχως δεν εχω εμπειρια για να ξερω αν θα γινει τελικα δεκτο η οχι
για να μην παρεξηγηθώ , ουτε κ θελω να είμαι απόλυτη , προφανως και καποιοι δεν πηραν voucher , ιδιως στου ΟΑΕΔ που εχει μοριοδοτουμενα κριτηρια . Και εγω μετα απο χρόνια πηρα επιταγη απο Οαεδ , ημουν παντα στους κομμένους . Απλα περισυ δωσανε 370.000 επιταγες απο οτι διαβασα . Ομως στο Τουρ.για Ολους που επισης ηταν πολυ μεγαλο το ευρος των δικαιούχων , στον κύκλο μου τουλαχιστον , οπως ανεφερα και παραπανω , δεν γνωριζω κανεναν που να μην κληρωθηκε . Τουλαχιστον περισυ .

εχεις απολυτο δικιο για το ποσο λαθος διαχειριζεται η Πολιτεια τα αναξιοποιητα voucher και το ζήτημα των διπλών συμμετοχών , ιδιως εφοσον τα παντα γινονται ψηφιακά πια και υπαρχει η δυνατοτητα των διασταυρώσεων μεσω των πλατφορμών αρα κ η δυνατοτητα να δοθει το voucher στον επομενο .

επι του πρακτεου , θα τσεκαρω με καταλυμα αν περναει η επιταγη μου , ειδαλλως θα χρησιμοποιησω της μητερας μου (αλλωστε μονο φωτοτυπια της ταυτοτητας και εκτυπωμενη την επιταγη ζητανε )
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Κοινωνικός Τουρισμός 2021: Αναρτήθηκαν οι πίνακες με τα προσωρινά αποτελέσματα
Αναρτήθηκαν σήμερα, Τετάρτη 14 Ιουλίου 2021, οι προσωρινοί πίνακες Δικαιούχων, Ωφελουμένων και Παρόχων Τουριστικών Καταλυμάτων – Ακτοπλοϊκών Εισιτηρίων, καθώς και Αποκλειομένων του Προγράμματος Κοινωνικού Τουρισμού 2021-2022 στην ηλεκτρονική διεύθυνση Κοινωνικός Τουρισμός.


Οι προσωρινοί πίνακες δικαιούχων αφορούν 300.000 επιταγές κοινωνικού τουρισμού. Οι δικαιούχοι και πάροχοι που κατέθεσαν ηλεκτρονική αίτηση συμμετοχής έχουν δικαίωμα να υποβάλουν μία και μόνο ένσταση κατά των αποτελεσμάτων από την Πέμπτη, 15 Ιουλίου και ώρα 08:00 μέχρι και το Σάββατο, 17 Ιουλίου και ώρα 23:59.


Η ένσταση υποβάλλεται αποκλειστικά ηλεκτρονικά, με τους κωδικούς του TAXISnet ή τους κωδικούς ΟΑΕΔ, μέσω της διαδικτυακής πύλης των ηλεκτρονικών υπηρεσιών του ΟΑΕΔ στη διεύθυνση.

Οι δικαιούχοι που καταθέτουν ηλεκτρονική ένσταση οφείλουν να:
  • έχουν πρώτα ελέγξει, αν οι ίδιοι ευθύνονται για το εσφαλμένο αποτέλεσμα, λόγω μη σωστής συμπλήρωσης της αίτησης, ανατρέχοντας σε αυτήν με τους κωδικούς πρόσβασης στο σύστημα
  • αναφέρουν τον λόγο της ένστασης (π.χ. εσφαλμένη μοριοδότηση, μη έκδοση επιταγής για ωφελούμενο παιδί) και
  • τεκμηριώσουν τους ισχυρισμούς τους, επισυνάπτοντας με ηλεκτρονική σάρωση δικαιολογητικά αποδεικτικά αυτών, σύμφωνα με τους όρους της Δημόσιας Πρόσκλησης.
Οι πάροχοι που καταθέτουν ηλεκτρονική ένσταση οφείλουν να τεκμηριώνουν τους ισχυρισμούς τους, επισυνάπτοντας στην ένστασή τους με ηλεκτρονική σάρωση δικαιολογητικά αποδεικτικά των ισχυρισμών τους.

Ενστάσεις που δεν υποβάλλονται ηλεκτρονικά δεν εξετάζονται.
 
Last edited:

dian.A.

New Member
Μηνύματα
3
Likes
1
Καλησπέρα σας!
Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι καποιος σε κανεναν απο τους πινακες? (αποκλειoμενων η δικαιουχων)
 

Thalassaki

Member
Μηνύματα
767
Likes
4.751
Επόμενο Ταξίδι
........
Καλησπέρα σας!
Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι καποιος σε κανεναν απο τους πινακες? (αποκλειωμενων η δικαιουχων)
Ναι υπάρχουν 4 λίστες excel!

Δείτε εδώ το Προσωρινό Μητρώο Δικαιούχων-Ωφελουμένων
Δείτε εδώ τον Προσωρινό Πίνακα Αποκλειόμενων Δικαιούχων
Δείτε εδώ τον Προσωρινό Πίνακα Αποκλειόμενων Ωφελούμενων Μελών
Δείτε εδώ τον Προσωρινό Πίνακα Μη Επιλεγομένων Δικαιούχων Λόγω Μοριοδότησης
Σε κάποια απο τις 4 πρέπει να σε βρεις.
Εμείς δυστυχώς και φέτος είμαστε στον Προσωρινό πίνακα Μη Επιλεγομένων Δικαιούχων Λόγω Μοριοδότησης
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom