Πρόγραμμα Κοινωνικού Τουρισμού και Τουρισμός για Όλους

paefstra

Member
Μηνύματα
12.932
Likes
40.774
Όταν έρχεστε Πάτρα, αν χρειάζεστε κάτι, να μου το λέτε!!! Εδώ είμαι!
Περσι ηρθαμε γιατι οργανωσα ενα τραπεζι για την εξοδο απο τις καραντινες.
Φετος δεν ερχομαστε, δυστυχως. Ετοιμαζομαστε για τον χειροτερο χειμωνα που ερχεται :D.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
288
Likes
1.122
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αλασκα... <3
Το αναζητήσατε με τον αριθμό αίτησης; Αν ναι και δεν σας βρήκατε πρέπει να κάνετε ένσταση.
Το αναζήτησα με αριθμό αίτησης, με τα 4 τελευταία νούμερα του ΑΦΜ κ ΑΜΚΑ αλλά δεν βρισκόμαστε σε κανένα πίνακα... Θα κάνω ένσταση λοιπόν...Ευχαριστώ !
*Edit ωστόσο, έχουμε κάνει ξεχωριστές αιτήσεις με τον σύζυγο και δεν βρίσκω ούτε το δικό του όνομα σε κανένα πίνακα.
 
Last edited:

VassilikiMack

Member
Μηνύματα
13
Likes
3
Διαμονή στη μέση του πουθενά, σε κοτετσια ή σε καταλύματα πανάκριβα.
Πέρσι μου έδιναν 120 ευρώ έκπτωση το 3ημερο ή 4ημερο . Ηθελα να παω Κεφαλλονιά. 1 κατάλυμα άξιζε. Ηταν στη μέση του πουθενά και ακριβό.
Μου βγήκε πιο φτηνά εκεί που πηγα να μείνω τελικά χωρίς το voucher φυσικά (αφού το κατάλυμα που επέλεξα δεν συνεργαζόταν με τον ΕΟΤ) , και μάλιστα δίπλα στο Αργοστόλι, στο κέντρο του νησιού, να είμαι σχετικά κοντά σε όλα.
Μεγάλη απάτη ο τουρισμός για όλους. Χαμένο πήγε το voucher
Φετος μπορει να εξαργυρωθει σε ολα τα καταλυματα της χωρας το voucher και επισης και σταδιακα.δεν υπαρχει δεσμευση διανυκτερευσεων,γιατι θα ειναι σε μορφη αυλης καρτας,οπου εκει το κρατος πιστωνει το χρηματικο ποσο των 150 η των 200 για αμεα και τα χρησιμοποιει ο καθενας οπως θελει.μονο για διαμονη βεβαια.
 

Nik1981

Member
Μηνύματα
225
Likes
208
Ονειρεμένο Ταξίδι
στο χρόνο
Φετος μπορει να εξαργυρωθει σε ολα τα καταλυματα της χωρας το voucher και επισης και σταδιακα.δεν υπαρχει δεσμευση διανυκτερευσεων,γιατι θα ειναι σε μορφη αυλης καρτας,οπου εκει το κρατος πιστωνει το χρηματικο ποσο των 150 η των 200 για αμεα και τα χρησιμοποιει ο καθενας οπως θελει.μονο για διαμονη βεβαια.
ναι αλλα εγω επεσα στην παγιδα του samos pass/Eυβοια pass και πιστεψα τα ψεμματα τους επειδη ελεγαν 300/150 ευρω ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΕΝΗΛΙΚΟ και επελεξα να μην κανω αιτηση για τον τουρισμο για ολους(γιατι δεν ειχες δικαιωμα να κανεις και για τα 2), ενω τελικα αφορα ελαχιστα ατομα και Αυγουστο ειναι μονο 200/100 ευρω κτλ και στο τελος δε θα παρω τιποτα.
δεν πειραζει καλα να παθω,αφού πίστεψα ότι θα πάρω κατι καλο απο το δημοσιο τομεα
 
Last edited:

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
ναι αλλα εγω επεσα στην παγιδα του samos pass/Eυβοια pass και πιστεψα τα ψεμματα τους επειδη ελεγαν 300/150 ευρω ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΕΝΗΛΙΚΟ και επελεξα να μην κανω αιτηση για τον τουρισμο για ολους(γιατι δεν ειχες δικαιωμα να κανεις και για τα 2), ενω τελικα αφορα ελαχιστα ατομα και Αυγουστο ειναι μονο 200/100 ευρω κτλ και στο τελος δε θα παρω τιποτα.
δεν πειραζει καλα να παθω,να περιμενω κατι καλο απο το δημοσιο τομεα
Για άλλη μια φορά έχεις μπερδέψει τα προγράμματα. Το τουρισμός για όλους τρέχει τώρα, αν καλύπτεται από τα εισοδηματικά κριτήρια.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Nevermind είναι μπλέξιμο όπως κι αν το δεις...
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
δεν πειραζει καλα να παθω,αφού πίστεψα ότι θα πάρω κατι καλο απο το δημοσιο τομεα
Δεν σου δίνει λεφτά ο δημόσιος τομέας, ούτε αποφασίζει για τίποτα ο δημόσιος τομέας, η κυβέρνηση αποφασίζει και δεν ρωτάει και κανέναν (ή αν ρωτήσει θα ρωτήσει κάτι ακριβοπληρωμένους συμβούλους που έχει φυτέψει η ίδια). Ιδεοληψίες αλλού.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
ναι αλλα εγω επεσα στην παγιδα του samos pass/Eυβοια pass και πιστεψα τα ψεμματα τους επειδη ελεγαν 300/150 ευρω ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΛΛΗΝΑ ΦΟΡΟΛΟΓΟΥΜΕΝΟ ΕΝΗΛΙΚΟ και επελεξα να μην κανω αιτηση για τον τουρισμο για ολους(γιατι δεν ειχες δικαιωμα να κανεις και για τα 2), ενω τελικα αφορα ελαχιστα ατομα και Αυγουστο ειναι μονο 200/100 ευρω κτλ και στο τελος δε θα παρω τιποτα.
δεν πειραζει καλα να παθω,αφού πίστεψα ότι θα πάρω κατι καλο απο το δημοσιο τομεα
Το προγραμμα τουρισμος για ολους ανοιξε το Σαββατο για τα αφμ που τελειωναν σε αριθμους 1,2,3..Κυριακη και Δευτερα πανε τα υπολοιπα νουμερα..το Ευβοια pass ειχε ανοιξει,πηραν οσοι πηραν την αϋλη καρτα και τωρα που εχει ανοιξει ΚΑΙ το τουρισμος για ολους ΔΕΝ εχουν δικαιωμα να το παρουν..θεωρω οτι αν εκανες αιτηση για το Ευβοια pass και δε το πηρες,λογικα αν πληρεις τα κριτηρια θα παρεις το τουρισμος για ολους!βεβαια ΑΝ περσυ ειχες παρει κοινωνικο τουρισμο,ειτε τον χρησιμοποιησες ειτε οχι,ΔΕΝ δικαιουσαι να παρεις φετος ΤΙΠΟΤΑ!ουτε κοιν.τουρισμο,ουτε Ευβοια pass,ουτε τουρισμος για ολους!το κακο μ αυτα τα προγραμματα ειναι οτι απαξ και βγεις δικαιουχος,σε συμφερει ή οχι πρεπει να τα χρησιμοποιησεις,αλλιως μενεις την επομενη χρονια εκτος!
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Μην ξεχνάμε ότι "....Ο Οριστικός Πίνακας Δικαιούχων για τους οποίους θα εκδοθεί η ψηφιακή χρεωστική κάρτα διαμορφώνεται με ηλεκτρονική κλήρωση μεταξύ των αιτήσεων...."
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Μην ξεχνάμε ότι "....Ο Οριστικός Πίνακας Δικαιούχων για τους οποίους θα εκδοθεί η ψηφιακή χρεωστική κάρτα διαμορφώνεται με ηλεκτρονική κλήρωση μεταξύ των αιτήσεων...."
Το ξεχναμε ή μη ολο το προγραμμα ενισχυσης του εγχωριου τουρισμου,παει απατο και φετος,δε παιζει να βρει καποιος μεσα Ιουλη διαθεσιμο καταλυμα για Αυγουστο..απο Σεπτεμβρη αρχιζουν τα σχολεια οποτε οι περισσοτεροι δε πανε διακοπες και μετα ολο το χειμωνα θα χουμε περιορισμους και δε θα υπαρχει τοση κινηση..αρα να χαμε να λεγαμε....
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.622
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom