Μαρόκο Πρόγραμμα για Μαρόκο

TSAKIRAPOST

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Καλημερα στους συνταξιδιωτες.Ειμαστε μια παρεα 10 ατομων και εχουμε κανονισει να παμε στο Μαροκο αρχες Νοεμβριου για 7 ημερες.Λεμε να ενοικιασουμε αυτοκινητο και να παμε ΜΑΡΑΚΚΕΣ-ΦΕΖ ΕΣΑΟΥΙΡΑ-ΑΤΛΑΝΤΑ και ερημο Σαχαρα.Μπορουμε να τα προλαβουμε ολα αυτα και επισης εχετε καποιες προτασεις για διαμονη?

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
H Ouarzazate είναι στο δρόμο σας μη την προσπερασετε! Επισης δωστε βάση στο δρόμο προς εσαουιρα, να δείτε τα κατσικια που ανεβαίνουν στα δέντρα για να βοσκησουν:haha:

TSAKIRAPOST

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
H Ouarzazate είναι στο δρόμο σας μη την προσπερασετε! Επισης δωστε βάση στο δρόμο προς εσαουιρα, να δείτε τα κατσικια που ανεβαίνουν στα δέντρα για να βοσκησουν:haha:
Ευχαριστω,αξιζει να παμε απο Ατλαντικο μερια δηλαδη ,το θεμα ειναι αν μπορουμε να τα προλαβουμε αυτα που θελουμε να δουμε

Señor_Nada

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
To Ouarzazate είναι μεταξύ ατλαντα και σαχαρας. Αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία πόλη πριν τη Σαχάρα. Εκεί θα δειτε την εντυπωσιακη kasbah ait ben haddou. Δε χρειαζεται διανυκτερευση. Ένα πέρασμα καποιες ώρες για να τη δείτε. Η Essaouira μοιαζει πολύ με Ευρώπη αλλα είναι όμορφη σίγουρα. Μια διανυκτερευση ειναι αρκετη πιστεύω. Φεζ δεν εχω πάει και δε ξερω να σου πω. Αλλά λογικα σε 7 μέρες τα προλαβαινετε ολα. Προσοχή γιατί οδηγούν σαν τρελοί!

Last edited by a moderator:

TSAKIRAPOST

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
To Ouarzazate είναι μεταξύ ατλαντα και σαχαρας. Αν δεν κάνω λάθος είναι η τελευταία πόλη πριν τη Σαχάρα. Εκεί θα δειτε την εντυπωσιακη kasbah ait ben haddou. Δε χρειαζεται διανυκτερευση. Ένα πέρασμα καποιες ώρες για να τη δείτε. Η Essaouira μοιαζει πολύ με Ευρώπη αλλα είναι όμορφη σίγουρα. Μια διανυκτερευση ειναι αρκετη πιστεύω. Φεζ δεν εχω πάει και δε ξερω να σου πω. Αλλά λογικα σε 7 μέρες τα προλαβαινετε ολα. Προσοχή γιατί οδηγούν σαν τρελοί!
Ευχαριστω για τις πληροφοριες

Dimspace23

Member
Καλημερα στους συνταξιδιωτες.Ειμαστε μια παρεα 10 ατομων και εχουμε κανονισει να παμε στο Μαροκο αρχες Νοεμβριου για 7 ημερες.Λεμε να ενοικιασουμε αυτοκινητο και να παμε ΜΑΡΑΚΚΕΣ-ΦΕΖ ΕΣΑΟΥΙΡΑ-ΑΤΛΑΝΤΑ και ερημο Σαχαρα.Μπορουμε να τα προλαβουμε ολα αυτα και επισης εχετε καποιες προτασεις για διαμονη?
Είναι λίγο δύσκολο να προλάβετε να δείτε όλα αυτα τα μέρη σε 7 ημέρες, θα πρέπει να είστε όλη την ώρα μέσα στο αυτοκίνητο, εξαρτάται βέβαια και από το αν θα αναχωρήσετε από το ίδιο αεροδρόμιο που θα φτάσετε. Δώσε περισσοτερες πληροφορίες για να μπορέσω να σε βοηθήσω με το πρόγραμμα. Για διαμονή στην Φεζ προτείνω το Riad Lalla Zoubida https://www.riadlallazoubida.com/contact
και για έρημο το Gboo Luxury Desert Camp https://www.booking.com/hotel/ma/gb...61;srpvid=16e10d02b4e7018c;type=total;ucfs=1&

TSAKIRAPOST

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΤΟΝ ΓΥΡΟ ΤΟΥ ΚΟΣΜΟΥ
Είναι λίγο δύσκολο να προλάβετε να δείτε όλα αυτα τα μέρη σε 7 ημέρες, θα πρέπει να είστε όλη την ώρα μέσα στο αυτοκίνητο, εξαρτάται βέβαια και από το αν θα αναχωρήσετε από το ίδιο αεροδρόμιο που θα φτάσετε. Δώσε περισσοτερες πληροφορίες για να μπορέσω να σε βοηθήσω με το πρόγραμμα. Για διαμονή στην Φεζ προτείνω το Riad Lalla Zoubida https://www.riadlallazoubida.com/contact
και για έρημο το Gboo Luxury Desert Camp https://www.booking.com/hotel/ma/gboo-luxury-desert-camp.el.html?aid=357006;label=gog235jc-hotel-el-ma-gbooNluxuryNdesertNcamp-unspec-gr-mob-L:el-O:android-B:androidSwebkit-N:XX-S:bo-U:c-H:s;sid=772041b18937027615cc5890d6e95ad2;cdist=8,4 χλμ.;checkin=2018-12-01;checkout=2018-12-02;dest_id=-39390;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;hapos=1;highlighted_blocks=361820603_120865182_2_17_0;m_occ=2;matching_block_id=361820603_120865182_2_17_0;room1=A,A;sb_price_type=total;srepoch=1539568261;srpvid=16e10d02b4e7018c;type=total;ucfs=1&
Ευχαριστω για τιςπληροφοριες αλλα τελικα τα ξενοδοχεια κλειστηκαν ηδη απο ενα μελος της παρεας μου,ο οποιος εβγαλε και ενα προγραμμα μετακινησεων

JoanneKapa

Member
Επόμενο Ταξίδι
Ισραήλ Παλαιστίνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Μεξικό
Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Όντως ήταν λίγο τρελό αυτό το πλάνο οπότε και καταλήξαμε στο εξής: 2 νύχτες Μαρκές,
Την Τρίτη μέρα αναχώρηση με οργανωμένη εκδρομή για Merzouga κλπ (2 διανυκτερευσεις) και μετά επιστροφή πάλι στο μαρακές. Και σε ένα επόμενο ταξίδι το βόρειο τμήμα του Μαρόκου.

Εκδρομή βρήκα με το https://www.marrakech-desert-trips.com
Το γνωρίζει κανείς?

fofi32

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Αφρική
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να με βοηθήσετε με το πρόγραμμα?
Φτάνω Μαρακές 4:30 το απόγευμα και φεύγω 7:00 το πρωί.
14 βράδια και θα νοικιάσω αμάξι.
Θέλω 3 βράδια marrakech,
3 fez,
1 στο Ait Ben Haddou,
2 μέσα στην έρημο,
2 essaouira,
1 chefchaouen,
1 assilah
και 1 rabat.
Δεν μπορώ να αποφασίσω για την σειρά, καθώς οι αποστάσεις όπως βλέπω είναι μεγάλες.
Βγαίνει? Αξίζει η assilah και η rabat για διανυκτέρευση?

Dimspace23

Member
Καλησπέρα σας. Μπορείτε να με βοηθήσετε με το πρόγραμμα?
Φτάνω Μαρακές 4:30 το απόγευμα και φεύγω 7:00 το πρωί.
14 βράδια και θα νοικιάσω αμάξι.
Θέλω 3 βράδια marrakech,
3 fez,
1 στο Ait Ben Haddou,
2 μέσα στην έρημο,
2 essaouira,
1 chefchaouen,
1 assilah
και 1 rabat.
Δεν μπορώ να αποφασίσω για την σειρά, καθώς οι αποστάσεις όπως βλέπω είναι μεγάλες.
Βγαίνει? Αξίζει η assilah και η rabat για διανυκτέρευση?
Ναι θεωρώ ότι βγαίνει άνετα το πρόγραμμα για να τα δείτε όλα. Asilah δεν έχω πάει αλλά έχω ακούσει τα καλύτερα, Rabat που πήγα μου άρεσε πολύ.
1η Marrakech
2η Marrakech
3η Aït Ben Haddou
4η Merzouga με στάσεις Ouarzazate, Boumalne Dades, Todra Gorge
5η Merzouga
6η Fes
7η Fes
8η Fes
9η Chefchaouen
10η Asilah
11η Rabat
12η Essaouira μέσω Casablanca να δειτε και το Hassan II Mosque
13η Essaouira
14η Marrakech

alexandra_m

Member
@JoanneKapa Έκανα την ίδια εκδρομή με το συγκεκριμένο τον Απρίλιο. Δεν είχαμε κανένα πρόβλημα, το πρόγραμμα ήταν όπως περιγράφεται στο site, ούτε στην επικοινωνία μαζί τους είχαμε κάποιο θέμα. Όλα ήταν μια χαρά, για τα δεδομένα οργανωμένης εκδρομής με γκρουπ βέβαια, με ό,τι αυτό συνεπάγεται (αναφέρομαι στον περιορισμένο χρόνο, στο ότι δεν έχεις επιλογή σε κάποια πράγματα κλπ που ισχύει γενικά σε τέτοιες εκδρομές ανεξαρτήτως πρακτορείου) Αν θέλεις και κάτι πιο συγκεκριμένο, μπορείς να με ρωτήσεις :)
@fofi32 Asilah δεν πήγα, αλλά η Rabat θα έλεγα κι εγώ ότι αξίζει σίγουρα για διανυκτέρευση.

George rir

New Member
Καλησπέρα και από μένα ,ταξιδεύω για Μαρόκο και θα ήθελα την γνώμη σας.θα μείνω 2 μερες ράμπατ,2 Φες ,2 Μαρακές κ 3 έρημο.ειναι αρκετές;;; Και αν γνωρίζει κάποιος να Μ στείλει κάποιο Λίνκ για να κλείσω ηλεκτρονικά το ταξίδι στην έρημο,η αν αξίζει να το κλείσουμε εκεί όταν φτάσουμε .ευχαριστω εκ των προτέρων!!!!

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
31.159
Μέλη
35.787
Νεότερο μέλος
yacs