Μαρόκο Πρόγραμμα για Μαρόκο

stav-lab

Member
Μηνύματα
7
Likes
2
Έχει τρένο για Μερζουγκα;;;; Νομίζω δεν υπάρχει κάτι τέτοιο . Το έχεις δει; Επίσης γιατί να μείνεις 2 βραδιά στην Μερτζουγκα;Σπατάλησε τη μια αυτή μέρα στο Μαρακές ή στο Dandes Gorge για να σπάσεις τη διαδρομή Μερζουγκα Μαρακές που είναι ένα 8 ωρακι (εκτός και αν υπάρχει τρένο που το κάνει γρήγορα που δεν το νομίζω)
https://www.oncf-voyages.ma/disponibility Kαι αυτό, μου το βγαζει οταν πατάω για να κλείσω το εισιτήριο. Απλώς με προβλημάτισε γιατί το camp που κλείσαμε μας είπε ότι δεν υπάρχει τρένο για ερημο.
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Καλησπέρα σε όλους! Πρόκειται να ταξιδέψω τον Νοέμβριο στο Μαρόκο άφιξη 18 στο Μαρακές κι επιστροφή 26 από Μαρακές. Προσπαθώ να φτιάξω το πρόγραμμα και θέλω λίγη βοήθεια. Είμαι μεταξύ του να κάνω το ταξίδι στην έρημο από το Μαρακές και να καταλήξω στη Φες, να μείνω Φες και Ραμπάτ και να επιστρέψω στο Μαρακές για αναχώρηση,
είτε να κάνω το ταξίδι στην έρημο από Μαρακές και να επιστρέψω στο Μαρακές και να παω 2 μέρες Εσσαουίρα. Τι λέτε; Κάθε βοήθεια δεκτή. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.695
Likes
6.289
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βερακρούζ
To πρώτο με 2 βράδια στη Φες. Αλλά μπορεί να μην σου βγει η Ραμπάτ για διαν/υση αφιέρωσε περισσότερες στο Μαρακές
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
To πρώτο με 2 βράδια στη Φες. Αλλά μπορεί να μην σου βγει η Ραμπάτ για διαν/υση αφιέρωσε περισσότερες στο Μαρακές
Τη Ραμπάτ τη θέλω για να σπάσει λίγο η διαδρομή αλλά και για να δω μια παραθαλάσσια πόλη. 2 Φες και μια Ραμπάτ δλδ. Θα χάσω την Εσσαουίρα.. Δεν γίνονται όμως όλα. Στο Μαρακές θα μείνω τις δύο πρώτες μέρες και την τελευταία. Πιστεύω θα φτάσουν. Τη μέρα που φτάνουμε Μαρακές είναι έθνικη επέτειος και πιστεύω να πετύχουμε εκδηλώσεις! Έκλεισα διαμονή στο Μαρακές riad lilen που το έχει μια Ελληνίδα. Θα σας πω εντυπώσεις!
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
Καλησπέρα σας, μετα την Καραϊβική ήρθε η ώρα της Αφρικής και σκεφτόμαστε με τον αδερφό μου το Μαρόκο. Με βάση-αεροδρομιο το Μαρακές, τι προγραμμα προτείνεται για 5 ή 7 μέρες (ανάλογα πως θα βγει η άδεια)? Τον Ιανουάριο....
Ευχαριστώ
 

Tracer

Member
Μηνύματα
64
Likes
108
Επόμενο Ταξίδι
Νορβηγία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Βολιβία Χιλή Αργεντινή
Καλησπέρα σας, μετα την Καραϊβική ήρθε η ώρα της Αφρικής και σκεφτόμαστε με τον αδερφό μου το Μαρόκο. Με βάση-αεροδρομιο το Μαρακές, τι προγραμμα προτείνεται για 5 ή 7 μέρες (ανάλογα πως θα βγει η άδεια)? Τον Ιανουάριο....
Ευχαριστώ
Καλησπέρα, προγραμματίζω κι εγώ ενα ταξίδι στο Μαρόκο και διαβάζοντας στο travelstories καταλήγω στο ότι αξίζει να επισκεφτείς το Μαρακές την έρημο, τη φες και τη Εσσαουίρα. Εξαρτάται από το χρόνο που θα διαθέσεις. Αν είχα 5 μερες θα πήγαινα Μαρακές και Εσσαουίρα μάλλον. Μπορείς να βρεις πολλές πληροφορίες στο forum. Καλά ταξίδια
 

Manos46

Member
Μηνύματα
586
Likes
2.452
Ονειρεμένο Ταξίδι
???
chefchaouen μονοήμερη βγαίνει από Fez ή είναι ταλαιπωρία;
 

despoina_p

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Κρήτη
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΗΠΑ, Περού
Γεια σας! Ετοιμάζουμε κι εμείς ταξίδι για Μαρόκο τον Νοέμβρη (3 άτομα).
Το πρόγραμμα μας μέχρι στιγμής είναι:
1/11 Athens-Marrakech (1 night)
2-4/11 3 days Marrakech to Fes desert tour–Fes 1 night
5/11 Fes-Chefchaouen (1 night)
6-8/11 Chefchaouen-Marrakech (2 nights)

Λόγω περιορισμένου χρόνου και αποφασίσαμε με μισή καρδιά να εξαιρέσουμε την Καζαμπλάνκα.
Χρειαζόμαστε λίγη βοήθεια για την διαδρομή Μαρακές-Μερτζούγκα-Φεζ. Υπάρχει κάποιο οικονομικό πρακτορείο που να προτείνετε?
Επίσης, μήπως αντί για αυτή την διαδρομή, να κάνουμε 2ήμερη εξόρμηση από Μαρακές μέχρι Ουαρζαζατ;

Οποιαδήποτε άποψη είναι ευπρόσδεκτη :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.688
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom