1. Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Απρίλιο - Ιούνιο 2016! Κάντε κλικ εδώ!
Απόκρυψη ανακοίνωσης
Με την πλοήγησή σας στο Travelstories.gr αποδέχεστε τη χρήστη cookies που ενισχύουν την εμπειρία χρήσης. -- ΟΚ --

Μαρόκο Πρόγραμμα για Μαρόκο

Συζήτηση στο φόρουμ 'Αφρική' που ξεκίνησε από το μέλος manic, στις 6 Μαρτίου 2017.

1. Tracer

Tracer Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νορβηγία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Βολιβία Χιλή Αργεντινή
    Καλησπέρα και σε σένα. Αν και δεν έχω πάει ακόμα στο Μαρόκο, πρόκειται να πάω το Νοέμβριο, σε σχέση με όσα διάβασα στο forum επικρατέστερα είναι το AST Authentic sahara tours, το gboomorocco, και το igomorocco. Αναλόγως το πόσο που θες να διαθέσεις και αν ψάχνεις για ομαδική εκδρομή ή πριβε, μπορείς να βρεις εύκολα τις πληροφορίες. Εγώ έκλεισα 3ημερη Μαρακές Φες για δύο ατομα 348 σε ομαδική εκδρομή. Δεν μπορώ να προτείνω το πρακτορείο μιας και δεν πήγα ακόμα αλλά λέγεται gomarrakesh tours. Δεν μου ζήτησαν προκαταβολή και έχουν καλούτσικα σχόλια στο tripadvisor.

2. Tomikala

Tomikala Member

Ευχαριστω για τον χρονο σου. Θα παω μεσα φεβρουαριου και ενδιαφερομαι για ακριβως την ιδια διαδρομη για δυο ατομα ! 2 βραδια μαρακες . Μαρακες ερημο φες. 2 βραδια φες .επιστροφη με τραινο μαρακες . Διανυκτερευση κ ταξιδι επιστροφης .

3. Tracer

Tracer Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Νορβηγία
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Βολιβία Χιλή Αργεντινή
    Μόλις επιστρέψω θα σου πω εντυπώσεις.

Tomikala likes this.
  4. Dimspace23

Dimspace23 Member

Προτείνω το Gboo Morocco Tours, έχω κάνει την τριήμερη εκδρομή από το Μαρακές στην Φεζ μέσω της ερήμου και πολλές άλλες διαδρομές και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένη. Επίσης στο TripAdvisor έχει πολύ καλές κριτικές και βλέπω ότι πολλοί Έλληνες το προτιμούν https://www.tripadvisor.com.gr/Attr...o_Morocco_Tours-Fes_Fes_Boulemane_Region.html

5. Tomikala

Tomikala Member

Ευχαριστώ πολύ για την πρόταση ! Την εκανες ατομικα ή σε γκρουπ ?? Οι συνθήκες σε ξενοδοχεία μεταφορά κτλπ ?

6. Dimspace23

Dimspace23 Member

Ατο
    Ατομική εκδρομή, διαμονή σε πολύ όμορφα και καθαρά καταλύματα, μεταφορά με μεγάλο τζιπ, ο οδηγός υπέροχος. Όλα ήταν τέλεια! Εαν έχεις την οικονομική άνεση προτίμησε ατομικό πακέτο, καμία σχέση με τα γκρουπ όπου γίνεται πανικός. Εαν θέλεις μπορώ να σου στείλω και φώτο από τα καταλύματα.

7. Georgevol

Georgevol Member

Επόμενο Ταξίδι:
    Βαρκελώνη
    Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Περού
    Καλησπέρα θα βρίσκομαι για τρεις μέρες στο Μαρόκο. Πετάω για Μαρακές και γνωρίζοντας εκ των προτέρων ότι οι μέρες είναι λίγες θα μου προτείνατε να μείνω 2 μέρες εκεί συν 1 εκδρομή κάπου κοντά και διανυκτέρευση πάλι Μαρακές η να κάνω κάποια 3μερη εκδρομη με όχι σταθερή διανυκτέρευση πχ Μαρακές Φες και πίσω?

vickokka likes this.
  8. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Θα προτεινα να μεινεις και τις 3 νυχτες στην πολη και να κανεις μια ημερησια εκδρομη ενδιαμεσα, εμεις θα παμε 1 εβδομαδα και παλι δε θα δουμε πολλες πολεις, θελουμε να ευχαριστηθουμε το καθε μερος.

9. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Για ημερήσια εκδρομή το χειμώνα από Μαρακές θα προτείνατε Essaouira, Ouzoud waterfalls, Ourika valley ή κάτι άλλο?

vickokka likes this.
  10. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Νομιζω είναι θέμα γούστου,αν θέλεις να δεις φύση και καταρράκτες ή παραθαλάσσια πολη.

mourohavlos likes this.
  11. mourohavlos

mourohavlos Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    Παταγoνία
    Δεν ξέρω αν η Εσσαουίρα είναι πολύ διαφορετική από το Μαρακές. Από την άλλη δεν ξέρω αν ενδείκνυται και η εποχή για 'πιο φύση' και αν είναι κάτι το τόσο διαφορετικό...

vickokka likes this.
  12. vickokka

vickokka Member

Ονειρεμένο Ταξίδι:
    παντου
    Η Εσσαουιρα δε νομιζω αν είναι παρόμοια με το Μαρακες αν κι έχω ακούσει ότι έχει διαφορετικα χρωματα.
    Επίσης,δεν ξερω τι εννοείς χειμώνας.Καλυτερα να αποφασίσεις όταν πας,ανάλογα με τον καιρό.

mourohavlos likes this.