Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες ; Ακουγετε ενδιαφερον
Ενα παραδειγμα δοθηκε.
Ποιος είναι αυτός ο πίνακας και από που τον παίρνεις;;;
Ο πινακας μιλιων του προγραμματος. Διαβασε καλα το προγραμμα του θεματος.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
730
Likes
1.849
Επόμενο Ταξίδι
Λάος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Με βανάκι στη Νορβηγία
Δεν ξέρω τι εννοεί αλλά μπορείς να πας Αθήνα Βηρυτό με 100-120 ευρώ πήγαινε έλα και από εκεί στους καταρράκτες Βικτόρια με 40000 μίλια και 80 ευρώ πήγαινε έλα. Σύνολο με 200 ευρώ ή λίγο παραπάνω πας σε ένα προορισμό που για να πας από Αθήνα θέλεις τουλάχιστον τα τριπλάσια χρήματα και λίγα λέω. Αντίστοιχα αντί για καταρράκτες Βικτόρια μπορείς να διαλέξεις σχεδόν ότι θέλεις.
Εγω γιατι βρισκω Βηρυτο -Βικτωρια 75000 μιλια και 500 ευρω; Τι δε βαζω σωστα;
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
εγω δεν θεωρω τη μηχανη αναζητησης λειτουργικη εκτος αν ψαχνω σε λάθος σημείο.
πηγαινω στη προηγουμενη σελιδα που αναφερονται τα award tickets και οταν μπαινω σε εξαργύρωση μιλίων μου δίνει μόνο ένα μήνα να ελέγξω και απο εκεί δεν μπορώ καν να αλλάξω προορισμό πρέπει να ξαναπάω πίσω και να βάλω άλλες πόλεις.
πρεπει ενα ενα να πάρω όλα τα αεροδρόμιο στο star alliance?
δεν βγαζω ακρη.
Αξίζει να κάνω τα νεύρα μου κρόσια όμως γιατί μου είπε η φίλη μου να μου δώσει τα μίλια της, αν προσθέσω και τα 10.000 δικά μου κάτι θα γίνει. Γινεται αυτο ε?μεταφορα μιλιων
Ευχαριστω όσους βοηθάνε γιατί δεν έχω εμπειρία-κανει μπαμ!
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Εγω γιατι βρισκω Βηρυτο -Βικτωρια 75000 μιλια και 500 ευρω; Τι δε βαζω σωστα;
εγω δεν θεωρω τη μηχανη αναζητησης λειτουργικη εκτος αν ψαχνω σε λάθος σημείο.
πηγαινω στη προηγουμενη σελιδα που αναφερονται τα award tickets και οταν μπαινω σε εξαργύρωση μιλίων μου δίνει μόνο ένα μήνα να ελέγξω και απο εκεί δεν μπορώ καν να αλλάξω προορισμό πρέπει να ξαναπάω πίσω και να βάλω άλλες πόλεις.
πρεπει ενα ενα να πάρω όλα τα αεροδρόμιο στο star alliance?
δεν βγαζω ακρη.
Αξίζει να κάνω τα νεύρα μου κρόσια όμως γιατί μου είπε η φίλη μου να μου δώσει τα μίλια της, αν προσθέσω και τα 10.000 δικά μου κάτι θα γίνει. Γινεται αυτο ε?μεταφορα μιλιων
Ευχαριστω όσους βοηθάνε γιατί δεν έχω εμπειρία-κανει μπαμ!
Μην το εκλαβετε ως προκληση-προσβολη αλλα αδυνατω να κατανοησω τα ανωτερω ποστ. Η μηχανη ειναι απλουστατη, κ οτι αναφερθηκε ισχυει. Χρησιμοποιηστε τη με υπομονή κ διορθώστε τα λαθη που προφανως κανετε.
Screenshot_20190531-133601.jpg
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ανταρκτική
Τα Χριστούγεννα του 17 αν δεν κάνω λάθος ο Κωτσος είχε τάμπλετ με 500 ευρώ και 70000 πόντους δώρο. Σύνολο μαζί με την αγόρα 74000 πόντοι που όσοι έχουν aegean visa τα έκαναν μίλια. Με λιγα ψώνια από το μάρκετ και λίγη βενζίνη είχες τα 80000 που θέλουν 2 άτομα.
Παίρνεις το ταμπλετ με 500 το πουλάς την επόμενη μέρα κοψοχρονιά 250 ευρω.
Οπότε στην ουσία 250 ευρώ για αγορά 74000 μίλιων.
400 ευρώ τα 2 άτομα τα αεροπορικά Αθήνα-Βηρυτός-Βικτόρια και επιστροφή.
γύρω στα 300 ένα απλο δωμάτιο για 4 μέρες εκεί συν ότι φας εκεί.
Άρα σύνολο κάτω από 1000 ευρώ πας από Αθήνα βλέπεις του εντυπωσιακούς καταρράκτες και γυρνάς συν τα προσωπικά έξοδα.
Το προτιμώ από ένα 4ήμερο σε ακόμα μια πόλη της κεντρική Ευρώπης με μια παρόμοια παλιά πόλη και μια παρόμοια κεντρική πλατεία.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.614
Likes
50.258
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Πάντως από Αθήνα για το ίδιο αεροδρόμιο ίδιες ημερομηνίες στοιχίζει 750€. Mε δεδομένο ότι το Αθήνα-Βηρυτός μετ' επιστροφή κοστίζει 182€ (πάντα για τις ίδιες ημερομηνίες), το συνολικό κόστος με τα μίλια είναι 40.000 μίλια συν 182€ για να πας Βηρυτό συν 76 οι φόροι = δίνεις 40.000 μίλια για να εξοικονομήσεις 490€ , συν την ταλαιπωρία/καθυστέρηση να πας μέχρι τη Βηρυττό. Μάλλον προτιμώ το open jaw για Αμερική ρε παίδες. Εκτός κι αν δεν έχεις πάει Βηρυτό. Τέλος πάντων, γούστα είναι αυτά.

(η Βηρυττός δεν έχει διπλό ττ; )
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.922
Likes
40.751
Πάντως από Αθήνα για το ίδιο αεροδρόμιο ίδιες ημερομηνίες στοιχίζει 750€. Mε δεδομένο ότι το Αθήνα-Βηρυττός μετ' επιστροφή κοστίζει 182€ (πάντα για τις ίδιες ημερομηνίες), το συνολικό κόστος με τα μίλια είναι 40.000 μίλια συν 182€ για να πας Βηρυτό συν 76 οι φόροι = δίνεις 40.000 μίλια για να εξοικονομήσεις 490€ , συν την ταλαιπωρία/καθυστέρηση να πας μέχρι τη Βηρυττό. Μάλλον προτιμώ το open jaw για Αμερική ρε παίδες.
490 ευρω εξοικονομηση για καποιον που θελει αυτον τον προορισμο ειναι μεγαλο ποσο. Καθε εξαργυρωση αξιζει, μην το συζηταμε. Η ταλαιπωρια ειναι μερος του προγραμματος.
Με εξαργυρωση 10.500 μιλιων "ταλαιπωρηθηκα" πετωντας απο αεροδρομιο 2 ωρες πιο μακρια απο το βολικοτερο αλλα εξοικονομησα 200 ευρω στο ατομο πριν ενα μηνα. Αν χρειαζοταν και στοπ οβερ ενα βραδυ και λιγα ευρω για χοτελ, παλι θα το εκανα. Στα 2 ατομα κοβεις 400, αυτο ειναι ενα ταξιδι ακομη ουσιαστικα.
 

cacao

Member
Μηνύματα
64
Likes
82
Μην το εκλαβετε ως προκληση-προσβολη αλλα αδυνατω να κατανοησω τα ανωτερω ποστ. Η μηχανη ειναι απλουστατη, κ οτι αναφερθηκε ισχυει. Χρησιμοποιηστε τη με υπομονή κ διορθώστε τα λαθη που προφανως κανετε.
View attachment 272526
εγώ δεν αναφερόμουν στο παράδειγμα με τη Βηρυτο αλλά πηγαίνω εδώ βλέπω τα μίλια.
https://el.aegeanair.com/milesandbonus/how-to-spend/all-airlines/#star-alliance
τα αεροδρομια για connections που συμφέρουν δεν κατάλαβα πως τα επιλέγω, τυχαία πειράματα θα κάνω; πως είδατε δηλαδή οτι η Βηρυτος είναι άψογο αεροδρόμιο για μια τέτοια ευκαιρία;
αυτό λέω.
εγώ πχ θέλω να παω Ιαπωνία απο ποιο αεροδρόμιο με συμφέρει να φύγω;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.355
Likes
9.276
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
1.τυχαία πειράματα θα κάνω;
2.εγώ πχ θέλω να παω Ιαπωνία απο ποιο αεροδρόμιο με συμφέρει να φύγω;
1. Ακριβως. Καλη διασκεδαση. Εγω τουλαχιστον το απολαμβανω. Στον ελευθερο χρονο μου δε λυνω σταυρολεξα..
2. Απο καποιο ασιατικο. Μην περιμενεις κ πολλα σε τοσο περιζητητους προορισμους, ετσι γενικα το λεω.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.108
Μηνύματα
880.526
Μέλη
38.836
Νεότερο μέλος
ipagou

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom