Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Ας τα κάνει 60.000 να πάει κάπου που να είναι πραγματικά ακριβά και με open jaw. Πχ να πετάξει Σιάτλ, να κάνει όλα τα πάρκα των βόρειων ΗΠΑ και να επιστρέψει από κανένα Σικάγο. Ταξιδάρα για την οποία τα εισιτήρια είναι άνω του χιλιάρικου κανονικά, και λίγα λέω.
Ποιος δινει 1000€ για ΗΠΑ τη σημερον ημερα? Αυτο το οπεν jaw που ειπες κανει 380€ κ κατω απο λοντον. Με 40.000 αλωνιζεις ολο το αφρικα αν αναχωρησεις απο γειτονικο αεροπορτο. Η εταιρεια εχει καλη μηχανη αναζήτησης, χρησιμοποιειστε τη οι ενδιαφερομενοι.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ποιος δινει 1000€ για ΗΠΑ τη σημερον ημερα? Αυτο το οπεν jaw που ειπες κανει 380€ κ κατω απο λοντον.
Για βρες το μου και μένα για καλοκαίρι που είναι ανοιχτά τα πάρκα να το τσιμπήσω κιόλας. Το φτηνότερο που βρίσκω είναι 585 από Λονδίνο, συν τα εισιτήρια για Λονδίνα καλοκαιριάτικα, συν μεταφορες αλλαγής αεροδρομίου, συν διανυκτερεύσεις γιατί το πήγαινε μόνο είναι15- 27 ώρες με αναχωρήσεις χαράματα, τσάκω ένα χιλιάρικο.

Βρες το μου κι έφυγα, δεν κάνω πλάκα.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Για βρες το μου και μένα για καλοκαίρι που είναι ανοιχτά τα πάρκα να το τσιμπήσω κιόλας. Το φτηνότερο που βρίσκω είναι 585 από Λονδίνο, συν τα εισιτήρια για Λονδίνα καλοκαιριάτικα, συν μεταφορες αλλαγής αεροδρομίου, συν διανυκτερεύσεις γιατί το πήγαινε μόνο είναι15- 27 ώρες με αναχωρήσεις χαράματα, τσάκω ένα χιλιάρικο.

Βρες το μου κι έφυγα, δεν κάνω πλάκα.
Σόρυ κιολας αλλα τετοιο ταξιδι δεν το προγραμματιζεις αρχες ιουνιου για καλοκαιρι, σωστα? Για το 2020 αν κλείσεις έγκαιρα θα βρεις. Τωρα λαστ μινιουτ βλεπω 19/6-7/7 καναδοι με 498€ κ αριστη ανταποκριση. Νοτ μπαντ. 4/9-οποτε θες επιστροφη 381. Τιμες πολυ μακρια απο το χιλιαρικο που ειπες. Λοντρα με καταλληλο συνδυασμο ειναι της πλακας.
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.661
Likes
50.498
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Σόρυ κιολας αλλα τετοιο ταξιδι δεν το προγραμματιζεις αρχες ιουνιου για καλοκαιρι, σωστα? Για το 2020 αν κλείσεις έγκαιρα θα βρεις. Τωρα λαστ μινιουτ βλεπω 19/6-7/7 καναδοι με 498€ κ αριστη ανταποκριση. Νοτ μπαντ. 4/9-οποτε θες επιστροφη 381. Τιμες πολυ μακρια απο το χιλιαρικο που ειπες. Λοντρα με καταλληλο συνδυασμο ειναι της πλακας.
Σεπτέμβριο δε γίνεται λόγω καιρού, το χειμώνα μπορεί να σε πληρώνουν κιόλας. Το έψαχνα πέρυσι από το Γενάρη και κάτω από 900 σύνολο δεν έβγαινε με τίποτε. Ακόμη και το 500ρι που λες (που με το Λονδίνο βγαίνει γεια σας) δεν το βλέπω, αν θες στείλε πμ με το πού το βλέπεις, το σάι των Καναδών και της Λουφτβάφε μόλις πας να το αγοράσεις ξαφνικά παθαίνει πολλαπλασίαση. Αν βρεις τέτοια τιμή και για του χρόνου, το πήρα κιόλας, όποτε τη βρεις για Ιούλιο-Αυγούστο όποια ημερομηνία λάχει.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Σεπτέμβριο δε γίνεται λόγω καιρού, το χειμώνα μπορεί να σε πληρώνουν κιόλας. Το έψαχνα πέρυσι από το Γενάρη και κάτω από 900 σύνολο δεν έβγαινε με τίποτε. Ακόμη και το 500ρι που λες (που με το Λονδίνο βγαίνει γεια σας) δεν το βλέπω, αν θες στείλε πμ με το πού το βλέπεις, το σάι των Καναδών και της Λουφτβάφε μόλις πας να το αγοράσεις ξαφνικά παθαίνει πολλαπλασίαση. Αν βρεις τέτοια τιμή και για του χρόνου, το πήρα κιόλας, όποτε τη βρεις για Ιούλιο-Αυγούστο όποια ημερομηνία λάχει.
Παραπαει το οφ τοπικ τεσπα. Βαλτο καγιακ, ματριξ. Δεν ειναι ταξιδι του χιλιαρικου σε καμια περιπτωση. Κ δεν κοιτας να πας λοντρα καλοκαιριατικα 20μερες πριν. Παρολα αυτα ο λιγδης σε παει με 40€. Αναζητας αλλα αεροδρομια, δεν ειμαι κ πρακτορας να τα βρω. Λυσεις υπαρχουν αφθονες.
Με κατω απο 50000 κ τα σχετικα ψιλα παει ανετοτατα σε ολη την Αφρικη επαναλαμβανω. Απλα μαθηματικα, ποσο πουλας τα μιλια σου, ποσα μιλια ανα €.
Screenshot_20190530-170742.jpg

Screenshot_20190530-162730.jpg

Screenshot_20190530-172352.jpg
 
Last edited:

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Φίλη μου έχει 50.000 μίλια-τη φθονώ κάργα :haha::haha: μπορεί να κλείσει κάτι αξιόλογο; Εκτός Ευρώπης;
Πόσα παραπάνω πρέπει να μαζέψει\
Καλή επιλογή είναι να ξεκινήσεις απο Μόναχο ή Βαρκελώνη για κεντρική Αμερική που γενικά έχει ακριβά αεροπορικά με Avianca. Οι τιμές στο πάτο. 100-150 το ανώτερο για σχεδόν όλη την κεντρική και νότια Αμερική. Βέβαια πρέπει να κάνει υπομονή γιατι θέλει και άλλα μιλια.
Επίσης αν βρεις με singapore για ολη την ΝΑ Ασία με ακόμα χαμηλότερες τιμές. Η αναχώρηση πρέπει να γίνει απο αεροδρόμιο που πετάει η singapore.
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Μιλάς με γρίφους γέροντα.
Μπορείς να βοηθήσεις περισσότερο
παιρνεις τον πινακα, βλεπεις απο ποια γειτονικα αεροδρομια σε γειτονικες ηπειρους (που πας με ελαχιστο κοστος) πας με πολυ λιγοτερα μιλια στον προορισμο που σε ενδιαφερει.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Μπορεις να δωσεις περισσοτερες πληροφοριες ; Ακουγετε ενδιαφερον
Δεν ξέρω τι εννοεί αλλά μπορείς να πας Αθήνα Βηρυτό με 100-120 ευρώ πήγαινε έλα και από εκεί στους καταρράκτες Βικτόρια με 40000 μίλια και 80 ευρώ πήγαινε έλα. Σύνολο με 200 ευρώ ή λίγο παραπάνω πας σε ένα προορισμό που για να πας από Αθήνα θέλεις τουλάχιστον τα τριπλάσια χρήματα και λίγα λέω. Αντίστοιχα αντί για καταρράκτες Βικτόρια μπορείς να διαλέξεις σχεδόν ότι θέλεις.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom