Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Διαφέρουν ανάλογα με τον αν χρησιμοποιούν γέφυρα επιβίβασης ή λεωφορεία καθώς και για τον χρόνο που θα παραμείνει το αεροπλάνο στο έδαφος. Πιθανόν να εξαρτάται και από την ώρα της πτήσης για το αν έχει κίνηση εκείνη την ώρα το αεροδρόμιο.
Έλεος. Μην απαντάτε ότι μπούρδα σας κατέβει. Αυτό πάει για πάνθεον κοτσάνας.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.955
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
σε κάθε αεροδρόμιο οι φόροι δεν είναι ίδιοι για όλες τις αεροπορικές???

κοιτάζω Φραγκφούρτη (FRA) - Λισαβόνα 24/2 με επιστροφή 4/3

με τις 2 πτήσεις με Tap Air είναι 30.000 Μίλια + € 58.36 φόροι
και με τις 2 πτήσεις με Lufthansa είναι 30.000 Μίλια + € 138.36 φόροι

κάνω κάτι λάθος ή απλά η Lufthansa έχει πιο ακριβούς φόρους?
Η LH χρεώνει και επίναυλο καυσίμων (YQ) στο εισιτήριο εκτός από τους φόρους.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Ήταν τόσο πειστικό το ποστ που παραλίγο να αρχίσω να κλείνω μεταμεσονύχτιες πτήσεις για φθηνότερους φόρους.
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
698
Μια ερώτηση για να σιγουρευτώ...εισιτήρια στο όνομα των γονέων μου που πληρώνω εγώ με το όνομα μου ΔΕΝ μπορώ να πάρω τους πόντους από το miles and bonus.Ισχύει;
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Μια ερώτηση για να σιγουρευτώ...εισιτήρια στο όνομα των γονέων μου που πληρώνω εγώ με το όνομα μου ΔΕΝ μπορώ να πάρω τους πόντους από το miles and bonus.Ισχύει;
Να καταχωρησεις στο λογαριασμο σου τους ποντους απο πτησεις που θα κανουν αυτοι εννοεις ή λαθος καταλαβαινω?
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.057
Likes
1.606
Μια ερώτηση για να σιγουρευτώ...εισιτήρια στο όνομα των γονέων μου που πληρώνω εγώ με το όνομα μου ΔΕΝ μπορώ να πάρω τους πόντους από το miles and bonus.Ισχύει;
Τα μίλια τα παίρνει ο επιβάτης που πετάει. Επιτρέπεται όμως μεταφορά μιλίων σε άλλο λογαριασμό, κατόπιν χρέωσης. Αν είσαι silver μέλος, δες το πρόγραμμα TOGETHER.
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.084
Likes
1.953
Τα μίλια τα παίρνει ο επιβάτης που πετάει. Επιτρέπεται όμως μεταφορά μιλίων σε άλλο λογαριασμό, κατόπιν χρέωσης. Αν είσαι silver μέλος, δες το πρόγραμμα TOGETHER.
Αν ο επιβατης δεν εχει λογαριασμο Miles and bonus μπορεις να παρεις τα μιλια κανονικοτατα!απλα περνας τον αριθμο πτησης και το ονομα και στα περνανε,το χω κανει δις!
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Ψάχνω εισιτήρια για κάνα χρόνο από τώρα. Στο ημερολόγιο όταν έχω κάνει την αναζήτηση, για μια συγκεκριμένη ημερομηνία που με ενδιαφερει μου την δίνει με 55000 μιλια, εγώ δεν μπορώ να την επιλέξω επειδή δεν έχω τα μίλια. Επιλέγω όμως την αμέσως επόμενη ημερομηνια με 40000 μίλια κ με βάζει στο επόμενο στάδιο να επιλέξω την πτήση. Εκεί πλέον μου επιτρέπει να επιλέξω την ημερομηνία που με ενδιαφέρει στην οποία και πάλι μου λέει "από 55000μιλια" αλλά πλέον όταν είμαι μέσα μου δίνει 3 διαφορετικές πτήσεις με 40000 μίλια. Να θεωρήσω ότι το αρχικό ημερολόγιο είναι λάθος; Δεν έχω προχωρήσει παρακάτω, δοκιμές κάνω ακόμα
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.023
Likes
41.005
Επειδη μου κανει κατι τετοια η εφαρμογη, μπες απο pc και ανοιξε μια μια τις επιλογες και θα δεις να αλλαζουν τα ποσα και τα μιλια για καθε μια.
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Από chrome σε πισί μου το έκανε αυτό.
Τώρα μπαίνω από chrome κινητο κ μου το δίνει 40000. Θα το ξαναδώ σε κάνα δυο εβδομάδες που θα τα κλεισω
 

silversurfer

Moderator
Μηνύματα
2.328
Likes
3.468
Επόμενο Ταξίδι
Σικελία
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Του Κόσμου
Γενικά δεν ειναι κ πολυ αξιόπιστο το ημερολόγιο.
Ο αλγόριθμος που σου βγάζει την πρώτη επιλογη θέλει δουλειά ακόμα -- ειδικά για προορισμούς εκτος Ευρώπης οπου υπάρχουν πολλές επιλογές, μπορείς να βρείς αν μπείς "μεσα" στην εκάστοτε μέρα φθηνότερες απο αυτην που σου εμφανίζει (ελπίζω να καταλάβατε :rolleyes: )
 

buffon85

Member
Μηνύματα
594
Likes
1.560
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ταξίδι-Όνειρο
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Γενικά δεν ειναι κ πολυ αξιόπιστο το ημερολόγιο.
Ο αλγόριθμος που σου βγάζει την πρώτη επιλογη θέλει δουλειά ακόμα -- ειδικά για προορισμούς εκτος Ευρώπης οπου υπάρχουν πολλές επιλογές, μπορείς να βρείς αν μπείς "μεσα" στην εκάστοτε μέρα φθηνότερες απο αυτην που σου εμφανίζει (ελπίζω να καταλάβατε :rolleyes: )
κατάλαβα, πάλι καλά! Ευτυχώς που αν κ δεν έχω τα μίλια να μπω μου επιτρέπει να μπω στην ημερομηνία μου , επιλέγοντας αρχικά άλλη ημερομηνια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.387
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom