• Η αναδρομή στο παρελθόν συνεχίζεται! Ψηφίστε την Ταξιδιωτική Ιστορία του μήνα για τους μήνες Νοέμβριο 2016 - Ιανουάριο 2017! Κάντε κλικ εδώ!
  • 11ο επεισόδιο στην εκπομπή μας!! Συναυλίες και Ταξίδια!! - κλικ εδώ

Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

buffon85

Member
Επόμενο Ταξίδι
Κολομβία
Ονειρεμένο Ταξίδι
Χιλή, Ιαπωνία, Αμερική
Σε εκείνη τη φάση μήπως ακύρωσες εσύ πτήση που ήταν προγραμματισμένη να γίνει και δεν είχε ακυρωθεί;
οχι παιδι μου ακυρωμενη πτηση τωρα με κοβιντ. οχι δεν ταξιδευω γτ φοβαμαι. κανονικα ακυρωμενη.
ε αποφασισαμε οτι δεν θελαμε να ασχοληθουμε παραπανω για τα σαραντα.

adiaforos

Member
οχι παιδι μου ακυρωμενη πτηση τωρα με κοβιντ. οχι δεν ταξιδευω γτ φοβαμαι. κανονικα ακυρωμενη.
ε αποφασισαμε οτι δεν θελαμε να ασχοληθουμε παραπανω για τα σαραντα.
Σε αυτή την περίπτωση εγώ θα έστελνα αίτημα αντιλογισμού για τα 40€ από τη φόρμα επικοινωνίας, επισημαίνοντας ότι η αφορά πτήση που ακύρωσε η εταιρεία και όχι εσύ ως ταξιδιώτης.

GTS

Member
Τι ειναι αυτοι? Επεσαν οι μασκες? Ειπαμε να παρουμε voucher να βοηθησουμε κ ουτε φωνη ουτε ακροαση μετα απο 2 βδομαδες. Ειπαμε να αλλαξουμε ημερομηνιες να παρουμε κ τα 2000 μιλια, ουτε φωνη ουτε μιλια..τα εχει παρει κανεις η πρεπει να γινει η πτηση πρωτα?
Κ η Ραιαν στη βδομαδα επεστρεψε ολα τα χρηματα. Κ τα 9.99€ δηλ.
Ακύρωσα 11 Μαρτίου, τα μίλια τα πήρα πίσω αμέσως και τα χρήματα (μείον το εικοσάρι) 1/4.

pan82

Member
Ετσι ναι, voucher δε βλεπω μετα 15 μερες κ τα 2000 μιλια της αλλαγης..
για το voucher επειδή έκανα για κάποιους φίλους μου αίτημα γράφει ότι μέσα σε 30 ημέρες θα δωθεί λόγω φόρτου και επισημαίνει στο τέλος ότι αν δε το έχετε λάβει μετά από 30 ημέρες επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο. Οπότε ακόμα είναι νωρίς για σένα μην άγχεσαι

Samion

Member
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
για το voucher επειδή έκανα για κάποιους φίλους μου αίτημα γράφει ότι μέσα σε 30 ημέρες θα δωθεί λόγω φόρτου και επισημαίνει στο τέλος ότι αν δε το έχετε λάβει μετά από 30 ημέρες επικοινωνήστε με το τηλεφωνικό κέντρο. Οπότε ακόμα είναι νωρίς για σένα μην άγχεσαι
Δεν αγχομαι καθολου. Συγκριση εκανα αν προσεξες. Ε προφανως θα εχει η Aegean περισσοτερο φορτο απο τη ραιαν. Για την ακριβεια 4 φορες παραπανω αφου οι αλλοι σε 1 βδομαδα εχουν επιστρεψει το μετρητο χωρις voucher κ λοιπες μπουρδες για να μιλαμε ξεκαθαρα.

GTS

Member
Ειπαμε να αλλαξουμε ημερομηνιες να παρουμε κ τα 2000 μιλια, ουτε φωνη ουτε μιλια..τα εχει παρει κανεις η πρεπει να γινει η πτηση πρωτα?
Τα 2000 μίλια τελικά δόθηκαν σε μένα χθες, για πτήση Αυγούστου. Ελπίζουμε σε +2000 όταν αλλάξουμε πάλι ημερομηνίες :cry:

MerNion

Member
Ανοιξε η Singapore διαθεσιμοτητα για εξαργυρωση star alliance και ποσο μαλλον σε first class????? Μπαινω να το δω για να εχω να το θυμαμαι γιατι δεν νομιζω να ξαναγινει (αν δεν προκειται για λαθος ηδη)

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Συμβαίνουν διάφορα περίεργα με τις διαθεσιμότητες σε Star Alliance carriers τις τελευταίες μέρες. Π.χ. Lima - London το Νοέμβρη με Avianca (που το κοίταζα συνεχώς τις τελευταίες μέρες) μια έχει κάθε μέρα και πολλαπλούς συνδυασμούς,, μετά εξαφανίζονται όλα, μετά εμφανίζονται μόνο κάποια connections, μετά πάλι όλα, μετά πάλι κάποια. Χάος. Είναι που είναι ετοιμόρροπο το site του Amadeus, μας βάζουν να μπαίνουμε και συνέχεια για να το γκρεμίσουμε μια και καλή.

pavlos1985

Member
Επόμενο Ταξίδι
???
Πόσες μέρες/ ώρες πριν απο πτήση που έχει κλειστεί με μίλια ή πόντους Γιουρομπανκ μπορει να ακυρωθεί με πέναλτι το 20ρικο;
Σε περίπτωση αλλαγής ημερομηνίας (μετά τις 10 Μαιου που θα χει ληξει και η προσφορα) τι ισχυει; Διαφορα ναυλου μόνο;
Ευχαριστώ

taver

Member
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Για πόντους Eurobank δεν έχω ιδέα ούτε αν ακυρώνεται ούτε πως ούτε πότε.
Για εισιτήριο με μίλα έχει τύχει να ακυρώσω και ~80 λεπτά πριν την πτήση, αλλά τυπικά επιτρέπεται μέχρι δυο ώρες πριν (σε Star Alliance, τουλάχιστον).

Αλλαγή ημερομηνίας σε εισιτήρια αγορασμένα με χρήματα (και όχι μίλια/πόντους) εξαρτάται από τους όρους του συγκεκριμένου εισιτηρίου. Άλλα ισχύουν π.χ. για γα GoLight κι άλλα για τα Flex. Δεν είμαι σίγουρος για το σε ποια προσφορά ακριβώς αναφέρεσαι, αλλά μάλλον είναι μια προσφορά που έχει λήξει ήδη καμιά δεκαριά φορές ως τώρα (και ακολουθεί μετά μια νέα ακριβώς ίδια).

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
30.819
Μέλη
35.502
Νεότερο μέλος
giota21

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom