Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Περιμενω τα bonus απο 2 εστιατορια μεσω etable, το ενα εδω και 2 μηνες. Αφου αναρωτιεμαι αν ακομη συνεχιζεται η συνεργασια.
Το Ergon αργει.
To Ergon κάνει και πάνω από μήνα καμία φορά.
 

dammys

Member
Μηνύματα
370
Likes
680
Βγάζω εισιτήριο στη μητέρα μου που δεν έχει λογαριασμό miles and bonus...Πώς παίρνω τα μίλια εγώ που έχω;
 
D

Delmem38110

Guest
Βγάζω εισιτήριο στη μητέρα μου που δεν έχει λογαριασμό miles and bonus...Πώς παίρνω τα μίλια εγώ που έχω;
Αν είσαι ασημένιος και πάνω κάνεις λογαριασμό τουγκεδερ μέσα απο τον λογαριασμό σου και προσθέτεις άλλα 5 άτομα..
αν δεν είσαι περιμένεις να γίνεις η το ξεχνάς όπως είπε ο φίλος @gioannis13
πρεπει να ανοίξεις λογαριασμό στη μητέρα σου Για να μην χαθούν εντελώς τα μίλια. Έπρεπε να το κάνεις την μαύρη Παρασκευή. Έδινε 6000, επιπλέον.
 
Last edited by a moderator:

taxidiara

Member
Μηνύματα
1.067
Likes
2.483
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
ΓΥΡΟΣ Η.Π.Α.
Σαν πολυ δεν κραταει το bug απο τις 30 Νοεμβρη που πρωτοαναφερθηκε?
Κάτι μου λέει ότι δεν ειναι bug...κ αν έτσι ξεκίνησε, ίσως τους βολεύουν τα 20άρια που αναγκάζονται να σκάσουν όσοι παίρνουν τηλ

Κάποια στιγμή σίγουρα είχε φτιάξει πάντως αλλά "ξαναχάλασε"
 

GALERA

Member
Μηνύματα
85
Likes
96
Αποφάσισα να ασχοληθώ και να καταλάβω τί γίνεται με τα μίλια αλλά έχω διαβάσει κάπου σαράντα σελίδες και άκρη δεν βγάζω. Πού θα μπορούσα να δώ που να τα έχει αναλυτικά και απλά, για να μπώ στο νόημα?
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.628
Likes
50.315
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού τότε, τώρα, πάντα
Αποφάσισα να ασχοληθώ και να καταλάβω τί γίνεται με τα μίλια αλλά έχω διαβάσει κάπου σαράντα σελίδες και άκρη δεν βγάζω. Πού θα μπορούσα να δώ που να τα έχει αναλυτικά και απλά, για να μπώ στο νόημα?
Ρώτα εδώ τι δεν καταλαβαινεις
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.594
Likes
9.770
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ονειρεμένο Ταξίδι
New Zealand
Αποφάσισα να ασχοληθώ και να καταλάβω τί γίνεται με τα μίλια αλλά έχω διαβάσει κάπου σαράντα σελίδες και άκρη δεν βγάζω. Πού θα μπορούσα να δώ που να τα έχει αναλυτικά και απλά, για να μπώ στο νόημα?

Τα μίλια χωρίζονται σε 2 κατηγορίες. Σε μίλια αναβάθμισης και μίλια εξαργύρωσης.


1)μίλια αναβάθμισης: χρησιμεύουν στο να ανεβαίνεις ή να διατηρείς τις βαθμίδες που έχει η Aegean. Οι βαθμίδες της Aegean είναι η blue, η silver και η gold και η καθεμία από αυτές παρέχει και τα ανάλογα προνόμια.

Μίλια αναβάθμισης μπορείς να μαζέψεις μόνο αγοράζοντας αεροπορικά εισιτήρια με Aegean/Olympic Air και για συγκεκριμένες κατηγορίες ναύλων για εισιτήρια με τις αεροπορικές εταιρείες που ανήκουν στην Star Alliance.

2)μίλια εξαργύρωσης: χρησιμεύουν στο να μαζεύεις μίλια τα οποία μπορείς να τα εξαργυρώνεις είτε για αεροπορικά εισιτήρια, είτε για αγορές στο δίκτυο συνεργατών της Aegean (Κωτσόβολος, attica stores, ξενοδοχεία, εστιατόρια κλπ). Προτιμότερη επιλογή είναι να μαζεύεις τα μίλια για εξαργύρωση αεροπορικών εισιτηρίων.


Μίλια μπορείς να πάρεις μέσω:

1) Ταξίδια με Aegean και Olympic Air
Αναλόγως την κατηγορία ναύλου που επιλέγεις, παίρνεις και αντίστοιχα μίλια. Έτσι όπως τα έχει κάνει πλέον τα εισιτήρια η Aegean, το flex εισιτήριο είναι η καλύτερη επιλογή γιατί μπορείς με 6-7 ευρώ παραπάνω χρέωση να κερδίζεις ικανοποιητικά μίλια, να μη χρεώνεσαι για οποιαδήποτε αλλαγή θελήσεις στο εισιτήριο και επιλέγεις και όποια από τις standard θέσεις θέλεις.

2) Ταξίδια με άλλες αεροπορικές εταιρείες που ανήκουν στη Star Alliance

Εάν κλείσεις εισιτήριο με εταιρεία που είναι στη συμμαχία της Star Alliance τότε μπορείς να κερδίσεις μίλια που τα μεταφέρεις στη κάρτα μιλίων της Aegean. Όπως ανέφερα και πιο πριν και σοβαρή υποσημείωση: Εισιτήρια προσφορών των άλλων εταιρειών ενδεχομένως να μην δίνουν μίλια στην Aegean, οπότε μη παραξενευτείς εάν κλείσεις εισιτήριο με αυτούς, αλλά εν τέλει δε πάρεις κάποια μίλια στο τέλος του ταξιδιού. Υπάρχει αναλυτική λίστα με τις κατηγορίες ναύλων που δίνουν μίλια ανά εταιρεία στο site της Aegean. Η καλύτερη εταιρεία ανταμοιβής μιλίων σε αυτά είναι η σκανδιναβική αεροπορική SAS.

3) Μέσω της Alpha Bank. Είτε έχεις κάρτα για Alpha Bonus πόντους, είτε την πιστωτική της Aegean, μπορείς να κερδίζεις πόντους στα συνεργαζόμενα καταστήματα και να τους μετατρέπεις σε μίλια εξαργύρωσης.

Κατά καιρούς υπάρχουν προσφορές που είναι άχαστες. Για παράδειγμα, εάν ποτέ θελήσεις να αγοράσεις τηλεόραση/ψυγείο/αφρυγραντήρα κλπ μπορεί εκείνη την εποχή να έχει προσφορά ο Κωτσόβολος ότι με την αγορά μέσω της Alpha Aegean Bonus κερδίζεις 10Χ μίλια και δε ξέρω και εγώ πόσες χιλιάδες έξτρα μίλια.

Για να βλέπεις και να ενημερώνεσαι σχετικά με τις προσφορές των συνεργαζόμενων καταστημάτων, να τα κοιτάζεις από το site της Alpha Bank.
 
Last edited:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.113
Μηνύματα
880.780
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom