Aegean Airlines Πρόγραμμα τακτικών επιβατών Miles + Bonus

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Εγώ έχω δύο award εισιτήρια, το ένα μπορώ και το μεταφέρω σε όποιο ημερομηνία θέλω, φυσικά αναλόγως διαθεσιμότητας αλλά το άλλο μου γράφει πως για ν'αλλαξει πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά.

Έτσι απλά παραθέτω την εμπειρία μου και γω.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
αν έχει περισσότερες από μια πτήση η κράτηση δεν θα σου επιτρέψει αλλαγή. επίσης δεν θα σου επιτρέψει Αλλαγή αν δεν υπάρχει διαθεσιμότητα. σε απευθείας πτήσης επιτρέπει.
Συγγνωμη, δεν ξερω αν εχεις χρησιμποιησει την εφαρμογη ποτε σου, αλλα επιλεγεις τη διαθεσιμη που β λ ε π ε ι ς και προχωρας . Προφανως και ε χ ω επιλεξει διαθεσιμες θεσεις και δεν προχωραει.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.016
Likes
40.986
Εγώ έχω δύο award εισιτήρια, το ένα μπορώ και το μεταφέρω σε όποιο ημερομηνία θέλω, φυσικά αναλόγως διαθεσιμότητας αλλά το άλλο μου γράφει πως για ν'αλλαξει πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά.

Έτσι απλά παραθέτω την εμπειρία μου και γω.
Επειδη τα εκλεισα 2 μαζι στην ιδια κρατηση μου μπλοκαρει και τα δυο, ενω βλεπω διαθεσιμοτητες.
Επισης το παθαινω σε ολα τα award, το λεω γιατι εκλεισα καμποσα.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.486
Likes
28.952
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Εγώ έχω δύο award εισιτήρια, το ένα μπορώ και το μεταφέρω σε όποιο ημερομηνία θέλω, φυσικά αναλόγως διαθεσιμότητας αλλά το άλλο μου γράφει πως για ν'αλλαξει πρέπει να επικοινωνήσω τηλεφωνικά.

Έτσι απλά παραθέτω την εμπειρία μου και γω.
Award εισιτήρια aegean αλλάζουν online. Award εισιτήρια star alliance δεν αλλάζουν.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μη ξεχνάμε ότι πέρυσι τέτοιες μέρες έκαναν downgrade το πρόγραμμα, στην Ασία που θυμάμαι πρόχειρα έγιναν 35.000 από 30.000 τα απαιτούμενα μίλια για o/w & econ. Ας ελπίσουμε να μη πειράξουν την άλλη πλευρά προς δυσμάς και να ναι απλά πρόβλημα, αλλά όλο και χλωμιάζει πλέον αυτό το σενάριο.
 
D

Delmem38110

Guest
Μη ξεχνάμε ότι πέρυσι τέτοιες μέρες έκαναν downgrade το πρόγραμμα, στην Ασία που θυμάμαι πρόχειρα έγιναν 35.000 από 30.000 τα απαιτούμενα μίλια για o/w & econ. Ας ελπίσουμε να μη πειράξουν την άλλη πλευρά προς δυσμάς και να ναι απλά πρόβλημα, αλλά όλο και χλωμιάζει πλέον αυτό το σενάριο.
πειράξανε όλο το δίκτυο της συμμαχίας προσθέτοντας επιπλέον 5 χιλιάδες στην οικονομική και 10 στην μπίζνες. η Ασία ήταν 40 και πήγε 45
δεν πρέπει να πειράξανε πτήσεις από λατινική σε βόρειο Αμερική και ίσως ενδοασιατικές αλλά δεν είμαι σίγουρος.
η αλλαγή έγινε αυτόματα χωρίς το σημερινό χάος..
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Ενδοασιατικες έχω την εντύπωση ότι πειραξανε, δε πείραξαν σίγουρα τις πτήσεις από Ευρώπη προς κεντρική και νότια Αμερική. Είναι πολύ περίεργο όλο αυτό και ντροπή για την εταιρεία.
 
D

Delmem38110

Guest
Ενδοασιατικες έχω την εντύπωση ότι πειραξανε, δε πείραξαν σίγουρα τις πτήσεις από Ευρώπη προς κεντρική και νότια Αμερική. Είναι πολύ περίεργο όλο αυτό και ντροπή για την εταιρεία.
και αυτές τις πειράξανε. μπίζνες τρία χρόνια πριν για Αβάνα με 45 χιλιάδες, τώρα 55. όπως και Μπογκοτά. όπως και για σαο. λογικά θα πειράξανε και την οικονομική.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.783
Likes
18.174
Μπογκοτά και νότια Αμερική είναι στάνταρ από το 2017. Καραϊβική δε ξέρω, δεν αναφέρθηκα άλλωστε σε αυτή.
 

croce

Member
Μηνύματα
224
Likes
403
πειράξανε όλο το δίκτυο της συμμαχίας προσθέτοντας επιπλέον 5 χιλιάδες στην οικονομική και 10 στην μπίζνες. η Ασία ήταν 40 και πήγε 45
δεν πρέπει να πειράξανε πτήσεις από λατινική σε βόρειο Αμερική και ίσως ενδοασιατικές αλλά δεν είμαι σίγουρος.
η αλλαγή έγινε αυτόματα χωρίς το σημερινό χάος..
Η αύξηση των μιλίων , από τις 40000 στις 45000 o/w & EC και από τις 55000 στις 65000 o/w & BC στις πτήσεις προς άπω ανατολή, έγινε το 2019 και όχι τώρα.
1641488731136.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.278
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom